ОСТАННІ НОВИНИ

26 вересня, 2020

Фото: lifesize.com
22:03 11.05.2020

Час звикати до віртуальної комунікації

Навіть коли карантинні обмеження знімуть, соціальне дистанціювання та самоізоляція залишаться нормою в посткоронавірусну епоху. Здається, саме час звикати до більшої ролі онлайн-комунікацій в нашому житті.

Як чудово, що в цей карантинний час існують відеозв'язок і програмне забезпечення, які дозволяють людям спілкуватися один з одним віч-на-віч. Протягом декількох тижнів цифрові інструменти, з якими багато-хто заледве мав справу до пандемії, стали повсякденною необхідністю.

Величезна кількість людей вперше відвідала робочі онлайн-наради та соціальні зустрічі, а в березні додатки для відеоконференцій завантажили рекордну кількість разів за 10 днів – 62 мільйони. Zoom, подібно Google, в одну мить опинився на устах у всіх.

За кілька тижнів різним організаціям, починаючи від великого бізнесу та закінчуючи університетами й громадськими об'єднаннями, довелося знайти способи займатися своєю справою віддалено. Багато людей все ще покладається на телефонні дзвінки, електронну пошту або додатки для обміну повідомленнями.

Але для тих, хто знаходиться далеко від родичів, друзів та колег, і особливо для тих, хто перебуває на самоті або в ізоляції, відеозв'язок став рятівним колом. Деякі сім'ї покладаються на нього, щоб підтримувати спілкування з тими, хто проходить лікування від COVID-19 у лікарні.

Поки завантажений приміський транспорт і переповнені публічні площі залишаються тільки в пам'яті, технологічно підковані ентузіасти пропагують ідею домашнього офісу та віртуальної тусовки як нову норму. Якоюсь мірою вони, ймовірно, мають рацію. Пандемія змусила нас ринутися в майбутнє, що вже було на шляху до знайомства з нами завдяки молодому поколінню, яке вже звикло сприймати світ крізь екран ґаджета.

Але це не означає, що такі зміни слід прийняти, не кажучи вже про те, щоб зустріти їх з обіймами. Генеральний директор Zoom змушений був вибачитися за недбале поводження компанії з даними користувачів і пообіцяв у терміновому порядку вирішити проблеми безпеки й конфіденційності. Інші додатки, в тому числі Houseparty, також зазнали критики.

У тих випадках, коли школи та коледжі переносять заняття в онлайн, лунають побоювання з приводу нерівного доступу учнів до інтернету. Не у всіх вдома є необхідне обладнання, високошвидкісний зв'язок або фізичний простір для віртуальної роботи та навчання.

Крім того, вже давно назріла необхідність більш жорстко врегулювати діяльність технологічних компаній, особливо в їх відносинах з дітьми. Найважливіші аспекти спілкування – мова тіла, почуття товариства – не можуть бути відтворені онлайн.

У тих країнах, де вірус фактично вдалося взяти під контроль, карантинні заходи послаблюються, і вже цього тижня в Новій Зеландії, наприклад, буде дозволено збиратися компаніями до 100 чоловік. У Британії навпаки більшість людей повинні продовжувати покладатися на технології, щоб підтримувати зв'язок.

Більше віртуальних ділових зустрічей і менше робочих авіаперельотів дозволять скоротити викиди вуглекислого газу. Дистанційна та гнучка зайнятість – досить непоганий варіант для деяких професій і людей. Так чи інакше, суспільствам ще потрібно подумати про те, чи повинні відеотехнології відігравати більшу роль у нашому житті, а компанії, що надають такі послуги, повинні зазнати більш ретельного вивчення.

Але зараз більш важливим залишається питання про те, коли вірус буде взятий під контроль. Відеоконференції корисні, але вони не замінять собою живе спілкування.

Переклад статті The Guardian підготував Ярослав Супрун.

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Ось п'ять прогнозів, чого слід очікувати.
22:39 25.09 2020
Поспіх, з яким президент Трамп поривається призначити нового суддю Верховного суду на місце покійної Рут Гінзбург за шість тижнів до президентських виборів, не тільки порушує політичну етику, а й несе небезпеку для головного органу судової влади держави.
22:48 24.09 2020
Осінній політичний сезон-2020 почався для Президента України Володимира Зеленського з серії скандалів і негативних заголовків в ЗМІ, які відображають все більш похмурі перспективи політика, якого всього півтора роки тому вважали обличчям нової України.
22:44 23.09 2020
Серпневі вибухи в Бейруті стали останнім ударом для знесиленого Лівану, що змусило деяких експертів заговорити про нього, як про неспроможну державу.
18:30 22.09 2020
Підписання угоди про визнання між Об'єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном з одного боку та Ізраїлем - з іншого минулого вівторка в Білому домі є нічим більшим, ніж політичним трюком президента США в рамках його передвиборчої кампанії.
21:12 21.09 2020
Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020
Поки що господар Кремля демонструє прихильність до свого колеги-диктатора, але цілком можливо вже зараз готується до транзиту влади в Білорусі.
20:30 15.09 2020
17 вересня український футбольний клуб "Колос" напише нову главу своєї історії: він зустрінеться з грецьким "Арісом" в Салоніках у другому відбірковому раунді Ліги Європи.
20:40 14.09 2020