ОСТАННІ НОВИНИ11 липня, 2020Фото: lifesize.com
22:03 11.05.2020

Час звикати до віртуальної комунікації

Навіть коли карантинні обмеження знімуть, соціальне дистанціювання та самоізоляція залишаться нормою в посткоронавірусну епоху. Здається, саме час звикати до більшої ролі онлайн-комунікацій в нашому житті.

Як чудово, що в цей карантинний час існують відеозв'язок і програмне забезпечення, які дозволяють людям спілкуватися один з одним віч-на-віч. Протягом декількох тижнів цифрові інструменти, з якими багато-хто заледве мав справу до пандемії, стали повсякденною необхідністю.

Величезна кількість людей вперше відвідала робочі онлайн-наради та соціальні зустрічі, а в березні додатки для відеоконференцій завантажили рекордну кількість разів за 10 днів – 62 мільйони. Zoom, подібно Google, в одну мить опинився на устах у всіх.

За кілька тижнів різним організаціям, починаючи від великого бізнесу та закінчуючи університетами й громадськими об'єднаннями, довелося знайти способи займатися своєю справою віддалено. Багато людей все ще покладається на телефонні дзвінки, електронну пошту або додатки для обміну повідомленнями.

Але для тих, хто знаходиться далеко від родичів, друзів та колег, і особливо для тих, хто перебуває на самоті або в ізоляції, відеозв'язок став рятівним колом. Деякі сім'ї покладаються на нього, щоб підтримувати спілкування з тими, хто проходить лікування від COVID-19 у лікарні.

Поки завантажений приміський транспорт і переповнені публічні площі залишаються тільки в пам'яті, технологічно підковані ентузіасти пропагують ідею домашнього офісу та віртуальної тусовки як нову норму. Якоюсь мірою вони, ймовірно, мають рацію. Пандемія змусила нас ринутися в майбутнє, що вже було на шляху до знайомства з нами завдяки молодому поколінню, яке вже звикло сприймати світ крізь екран ґаджета.

Але це не означає, що такі зміни слід прийняти, не кажучи вже про те, щоб зустріти їх з обіймами. Генеральний директор Zoom змушений був вибачитися за недбале поводження компанії з даними користувачів і пообіцяв у терміновому порядку вирішити проблеми безпеки й конфіденційності. Інші додатки, в тому числі Houseparty, також зазнали критики.

У тих випадках, коли школи та коледжі переносять заняття в онлайн, лунають побоювання з приводу нерівного доступу учнів до інтернету. Не у всіх вдома є необхідне обладнання, високошвидкісний зв'язок або фізичний простір для віртуальної роботи та навчання.

Крім того, вже давно назріла необхідність більш жорстко врегулювати діяльність технологічних компаній, особливо в їх відносинах з дітьми. Найважливіші аспекти спілкування – мова тіла, почуття товариства – не можуть бути відтворені онлайн.

У тих країнах, де вірус фактично вдалося взяти під контроль, карантинні заходи послаблюються, і вже цього тижня в Новій Зеландії, наприклад, буде дозволено збиратися компаніями до 100 чоловік. У Британії навпаки більшість людей повинні продовжувати покладатися на технології, щоб підтримувати зв'язок.

Більше віртуальних ділових зустрічей і менше робочих авіаперельотів дозволять скоротити викиди вуглекислого газу. Дистанційна та гнучка зайнятість – досить непоганий варіант для деяких професій і людей. Так чи інакше, суспільствам ще потрібно подумати про те, чи повинні відеотехнології відігравати більшу роль у нашому житті, а компанії, що надають такі послуги, повинні зазнати більш ретельного вивчення.

Але зараз більш важливим залишається питання про те, коли вірус буде взятий під контроль. Відеоконференції корисні, але вони не замінять собою живе спілкування.

Переклад статті The Guardian підготував Ярослав Супрун.

П'ятдесят років тому, коли Пол Маккартні оголосив про свій вихід із Beatles, ця новина зруйнувала надії мільйонів фанатів, породивши неправдиві чутки про возз'єднання, які не припинялися і в новому десятилітті.
22:17 10.07 2020
Європейці часто говорять про західні цінності, критикуючи автократичні країни. Але водночас час вони готові закривати очі на антидемократичні дії лідерів і підтримувати їх, якщо вони декларують свій проєвропейський шлях.
19:00 09.07 2020
30 червня закон про національну безпеку Гонконгу, що зазіхає на принцип "одна країна - дві системи", був уведений в дію. Що він означає для майбутнього особливого адміністративного району?
13:08 08.07 2020
Пандемія коронавірусу зірвала святкування перемоги Джо Байдена на праймеріз. Але зараз настає куди більш складний і відповідальний етап у президентських перегонах, адже демократ залишається сам на сам з Дональдом Трампом.
19:32 07.07 2020
Тиждень тому у Франції пройшли місцеві вибори, на яких президентська партія з тріском провалилася. Ця невдача, помножена на важкі наслідки коронакризи, підштовхнула Емманюеля Макрона до зміни уряду. Хто він, новий прем'єр, і чи допоможе він чинному президенту виграти битву за Єлисейський палац у 2022 році?
12:00 06.07 2020
Минула неділя пройшла у Франції під зеленим кольором, коли на місцевих виборах партія "Європа Екологія Зелені" перемогла в більшості великих міст. Для Макрона ж це голосування стало справжньою поразкою, що ставить під загрозу його надії на переобрання в 2022 році.
18:31 03.07 2020
Одній з найтрагічніших громадянських воєн на Близькому Сході скоро виповниться 10 років. І весь цей час на чолі країни залишається Башар аль-Асад. Але його панування над Сирією може закінчитися через опозицію з боку членів сім'ї, безпрецедентні протести й масштабні нові санкції США.
19:25 02.07 2020
Росіяни проголосували за масштабний пакет з більш ніж двохсот поправок до конституції, найважливіша з яких звільняє президента Владіміра Путіна від обмежень щодо термінів повноважень і потенційно дозволяє йому правити до 2036 року. Що означають ці зміни для майбутнього країни?
16:54 02.07 2020
Берлін виступає проти планів Вашингтона посилити санкції, щоб назавжди зупинити будівництво російського газопроводу Північний потік 2. Німці вважають, що американські санкцій порушують європейську безпеку та суверенітет. Але насправді все навпаки. Путінська труба швидше підірве, ніж зміцнить енергетичну незалежність Європи, зробивши її ще більш вразливою перед Росією.
19:43 01.07 2020
У другому турі зійдуться чинний глава держави Анджей Дуда, якого підтримує керівна консервативна партія "Право і справедливість", та мер Варшави Рафал Тшасковський, представник головної опозиційної партії, ліберальної "Громадянської платформи". Шанси в обох рівні, і боротьба буде запеклою.
10:21 30.06 2020