ОСТАННІ НОВИНИ12 липня, 2020Фото: NASA/Ames Research Center/Daniel Rutter
20:51 13.05.2020

Астрономи знайшли нову, схожу на Землю екзопланету

Вчені оголосили про відкриття схожої на Землю скелястої планети, що обертається навколо зірки, яка становить десяту частину від розміру нашого Сонця - і неймовірно, але вона знаходиться на відстані 25 000 світлових років від нас.

Хоча офіційно це ще не підтверджено, але ця екзопланета (планета, що знаходиться за межами Сонячної системи – ПН) може бути найдальшою з виявлених екзопланет Чумацького Шляху.

Вона була відкрита астрономами з Кентерберійського університету (Нова Зеландія), які відзначили, що така знахідка трапляється "один раз на мільйон".

Вона становить особливий інтерес, оскільки тільки близько третини з 4000 виявлених на сьогоднішній день екзопланет мають кам'янисту поверхню, і ще менше мають орбіту, схожу з орбітою Землі.

Читайте також: А що було до Великого вибуху?

За словами астрономів, зірка, навколо якої обертається планета, настільки мала, що вони не змогли підтвердити, чи є вона коричневим карликом, (субзірковим об'єктом, який занадто великий, щоб називатися планетою, але занадто малий, щоб бути зіркою). Інша теорія говорить про те, що планета може бути орбітальною зіркою в галактичному балджі, області, яка щільно заселена зірками в центрі Чумацького Шляху.

Провідний автор дослідження доктор Антоніу Геррера Мартін сказав, що членам команди знадобилося 5 днів для того, щоб поспостерігати за зіркою, навколо якої обертається екзопланета. У кінцевому рахунку вони стали свідками невеликого спотворення, яке тривало близько 5 годин.

"Після підтвердження того, що спотворення дійсно було спричинене іншим космічним тілом, відмінним від зірки, а не інструментальною помилкою, ми взялися за отримання характеристик зоряно-планетної системи", – сказав він у своїй заяві.

Спостерігаючи за екзопланетою та її зіркою, група дослідників також використовувала гравітаційне мікролінзування, яке засноване на прогнозах загальної теорії відносності. Мікролінзинг – це форма гравітаційного лінзування, при якій світло від фонового джерела зігнуте гравітаційним полем об'єктива переднього плану для створення викривлених і збільшених зображень.

"Поєднання гравітації екзопланети та зірки, навколо якої вона обертається, призвело до того, що світло від більш віддаленої фонової зірки збільшувалося особливим чином", – сказав Мартін.

"Ми використовували телескопи по всьому світу для вимірювання ефекту вигину світла". Ця екзопланета ще не була названа, але проведене мікролінзування, яке дозволило її відкрити, тепер відоме як OGLE-2018-BLG-0677.

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун.

Переобрання Анджея Дуди розчищає керівній партії "Право і справедливість" шлях до просування спірних реформ, що лише посилить конфронтацію Варшави з Брюсселем. Про цей та інші наслідки перемоги Дуди читайте в статті.
21:13 13.07 2020
П'ятдесят років тому, коли Пол Маккартні оголосив про свій вихід із Beatles, ця новина зруйнувала надії мільйонів фанатів, породивши неправдиві чутки про возз'єднання, які не припинялися і в новому десятилітті.
22:17 10.07 2020
Європейці часто говорять про західні цінності, критикуючи автократичні країни. Але водночас час вони готові закривати очі на антидемократичні дії лідерів і підтримувати їх, якщо вони декларують свій проєвропейський шлях.
19:00 09.07 2020
30 червня закон про національну безпеку Гонконгу, що зазіхає на принцип "одна країна - дві системи", був уведений в дію. Що він означає для майбутнього особливого адміністративного району?
13:08 08.07 2020
Пандемія коронавірусу зірвала святкування перемоги Джо Байдена на праймеріз. Але зараз настає куди більш складний і відповідальний етап у президентських перегонах, адже демократ залишається сам на сам з Дональдом Трампом.
19:32 07.07 2020
Тиждень тому у Франції пройшли місцеві вибори, на яких президентська партія з тріском провалилася. Ця невдача, помножена на важкі наслідки коронакризи, підштовхнула Емманюеля Макрона до зміни уряду. Хто він, новий прем'єр, і чи допоможе він чинному президенту виграти битву за Єлисейський палац у 2022 році?
12:00 06.07 2020
Минула неділя пройшла у Франції під зеленим кольором, коли на місцевих виборах партія "Європа Екологія Зелені" перемогла в більшості великих міст. Для Макрона ж це голосування стало справжньою поразкою, що ставить під загрозу його надії на переобрання в 2022 році.
18:31 03.07 2020
Одній з найтрагічніших громадянських воєн на Близькому Сході скоро виповниться 10 років. І весь цей час на чолі країни залишається Башар аль-Асад. Але його панування над Сирією може закінчитися через опозицію з боку членів сім'ї, безпрецедентні протести й масштабні нові санкції США.
19:25 02.07 2020
Росіяни проголосували за масштабний пакет з більш ніж двохсот поправок до конституції, найважливіша з яких звільняє президента Владіміра Путіна від обмежень щодо термінів повноважень і потенційно дозволяє йому правити до 2036 року. Що означають ці зміни для майбутнього країни?
16:54 02.07 2020
Берлін виступає проти планів Вашингтона посилити санкції, щоб назавжди зупинити будівництво російського газопроводу Північний потік 2. Німці вважають, що американські санкцій порушують європейську безпеку та суверенітет. Але насправді все навпаки. Путінська труба швидше підірве, ніж зміцнить енергетичну незалежність Європи, зробивши її ще більш вразливою перед Росією.
19:43 01.07 2020