ОСТАННІ НОВИНИ


22 вересня, 2020
Фото: NASA/Ames Research Center/Daniel Rutter
20:51 13.05.2020

Астрономи знайшли нову, схожу на Землю екзопланету

Вчені оголосили про відкриття схожої на Землю скелястої планети, що обертається навколо зірки, яка становить десяту частину від розміру нашого Сонця - і неймовірно, але вона знаходиться на відстані 25 000 світлових років від нас.

Хоча офіційно це ще не підтверджено, але ця екзопланета (планета, що знаходиться за межами Сонячної системи – ПН) може бути найдальшою з виявлених екзопланет Чумацького Шляху.

Вона була відкрита астрономами з Кентерберійського університету (Нова Зеландія), які відзначили, що така знахідка трапляється "один раз на мільйон".

Вона становить особливий інтерес, оскільки тільки близько третини з 4000 виявлених на сьогоднішній день екзопланет мають кам'янисту поверхню, і ще менше мають орбіту, схожу з орбітою Землі.

Читайте також: А що було до Великого вибуху?

За словами астрономів, зірка, навколо якої обертається планета, настільки мала, що вони не змогли підтвердити, чи є вона коричневим карликом, (субзірковим об'єктом, який занадто великий, щоб називатися планетою, але занадто малий, щоб бути зіркою). Інша теорія говорить про те, що планета може бути орбітальною зіркою в галактичному балджі, області, яка щільно заселена зірками в центрі Чумацького Шляху.

Провідний автор дослідження доктор Антоніу Геррера Мартін сказав, що членам команди знадобилося 5 днів для того, щоб поспостерігати за зіркою, навколо якої обертається екзопланета. У кінцевому рахунку вони стали свідками невеликого спотворення, яке тривало близько 5 годин.

"Після підтвердження того, що спотворення дійсно було спричинене іншим космічним тілом, відмінним від зірки, а не інструментальною помилкою, ми взялися за отримання характеристик зоряно-планетної системи", – сказав він у своїй заяві.

Спостерігаючи за екзопланетою та її зіркою, група дослідників також використовувала гравітаційне мікролінзування, яке засноване на прогнозах загальної теорії відносності. Мікролінзинг – це форма гравітаційного лінзування, при якій світло від фонового джерела зігнуте гравітаційним полем об'єктива переднього плану для створення викривлених і збільшених зображень.

"Поєднання гравітації екзопланети та зірки, навколо якої вона обертається, призвело до того, що світло від більш віддаленої фонової зірки збільшувалося особливим чином", – сказав Мартін.

"Ми використовували телескопи по всьому світу для вимірювання ефекту вигину світла". Ця екзопланета ще не була названа, але проведене мікролінзування, яке дозволило її відкрити, тепер відоме як OGLE-2018-BLG-0677.

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун.

Серпневі вибухи в Бейруті стали останнім ударом для знесиленого Лівану, що змусило деяких експертів заговорити про нього, як про неспроможну державу.
18:30 22.09 2020
Підписання угоди про визнання між Об'єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном з одного боку та Ізраїлем - з іншого минулого вівторка в Білому домі є нічим більшим, ніж політичним трюком президента США в рамках його передвиборчої кампанії.
21:12 21.09 2020
Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020
Поки що господар Кремля демонструє прихильність до свого колеги-диктатора, але цілком можливо вже зараз готується до транзиту влади в Білорусі.
20:30 15.09 2020
17 вересня український футбольний клуб "Колос" напише нову главу своєї історії: він зустрінеться з грецьким "Арісом" в Салоніках у другому відбірковому раунді Ліги Європи.
20:40 14.09 2020
Попри багатотисячні протести й заклики народу піти у відставку, Олександр Лукашенко продовжує триматися за владу. Очевидно, однієї тільки волі суспільства недостатньо, щоб повалити досвідченого диктатора. Але що в цій ситуації може зробити Захід?
17:49 11.09 2020
Десь ми це вже чули. Черговий раунд переговорів про взаємини сторін після Брекзиту розпочався із заяви Лондона про те, що він готовий і може вийти з ЄС без угоди, буде процвітати без нього, що час закінчується, і що відповідальність за безвихідну ситуацію повністю лежить на впертому Брюсселеві.
21:30 10.09 2020
Отруєння лідера російської опозиції Олексія Навального, схоже, остаточно налаштувало більшість європейців проти Владіміра Путіна і виплеканого ним проєкту - російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2".
17:05 09.09 2020