ОСТАННІ НОВИНИ

21 вересня, 2020

Фото: baraida/unsplash
01:40 19.05.2020

Повернення футболу

Німецька прем'єр-ліга першою в Європі відновила матчі після тривалої перерви, спричиненої пандемією. Зараз інші країни орієнтуються на німецький досвід, але є побоювання, що комерційні мотиви візьмуть гору над міркуваннями безпеки гравців і вболівальників.

У кінці березня глобальне опитування показало, що в суспільствах, закритих на карантин через коронавірус, майже 40% молодих людей назвали відсутність живого спорту гострішою проблемою, ніж будь-які інші обмеження, в тому числі й вихід на вулицю. Ті, хто сумував за активністю, в суботу отримали першу за два місяці розраду, оскільки німецька прем'єр-ліга знову почала проводити матчі при порожніх трибунах.

Бундесліга – перша велика футбольна ліга, яка відновила перерваний сезон. У Франції вирішили нагороджувати переможців чемпіонатів і давати інші трофеї на основі вже зіграних матчів. У Нідерландах сезон був просто скасований. Нещасні гравці і вболівальники "Камбура", який на 11 очок випередив найближчих конкурентів, з цілком зрозумілих причин були роздратовані.

Англійська прем'єр-ліга тим часом напружено схрещує пальці, сподіваючись, що експеримент Німеччини з "біобезпечним" футболом спрацює. Найбагатша футбольна ліга світу сподівається десь у червні відновити власні змагання. Чи бажано це, а чи можливо взагалі, стало предметом запеклих суперечок. Якщо цього тижня буде дано старт проєкту "Перезапуск" (низка заходів, спрямованих на відновлення сезону – ПН), очікується, що гравці почнуть безконтактні тренування групами, але процес планування мав багато труднощів.

Деякі гравці висловлюють серйозні сумніви з приводу безпеки. Протоколи ще не дороблені для другого етапу "Перезапуску", коли відновляться повноцінні тренування. Також є побоювання, що після довгих і незвичайних канікул гравці не зможуть досягти належної ігрової форми до червня. Тому протягом метушливих семи тижнів, коли будуть зіграні 92 матчі на порожніх стадіонах, може спостерігатися надлишок літніх травм.

Міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб припустив, що відновлення сезону прем'єр-ліги "підніме дух нації". Це правда, що масові перегляди національної гри в пабах і по телебаченню стали невід'ємною частиною життя багатьох людей. Але цей поспіх повернутися назад на поле продиктований швидше фінансовими інтересами, аніж бажанням підняти колективний дух.

Клуби можуть втратити не менше 300 мільйонів фунтів стерлінгів без трансляцій на весь світ, якщо вони не завершать сезон. Багато з них покладаються на ці контракти, щоб платити величезні зарплати, які виросли в геометричній прогресії з моменту відкриття прем'єр-ліги в 1992 році. Солідні спонсори також вимагатимуть виплат, якщо вважатимуть, що їх обдурили.

Гроші вирішують все, але не слід дозволяти їм знущатися над футболом. Якщо гравці так скоро повернуться у спорт, в якому непередбачуваний фізичний контакт є обов'язковим, то повинна бути максимальна впевненість у процедурах тестування і в ефективності "захисної бульбашки" навколо поля і стадіону. А команди повинні бути готові до матчів. Якщо проєкт "Перезапуск", виявиться неможливо реалізувати в короткі літні терміни, значить так і буде.

Якщо ліга все-таки відновиться, то матчі, найімовірніше, будуть похмурими й незвичними. Футбол без уболівальників – це не стільки нова норма, скільки зовсім інша подія. З позитиву: "Ліверпуль" принаймні отримає шанс заслужено виграти прем'єр-лігу в традиційній для себе манері. Але безпека, а не перспектива слави або необхідність підтримки бізнесу, повинна бути головним питанням на порядку денному в найближчі тижні.

Переклад стати The Guardian підготував Ярослав Супрун.

Підписання угоди про визнання між Об'єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном з одного боку та Ізраїлем - з іншого минулого вівторка в Білому домі є нічим більшим, ніж політичним трюком президента США в рамках його передвиборчої кампанії.
21:12 21.09 2020
Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020
Поки що господар Кремля демонструє прихильність до свого колеги-диктатора, але цілком можливо вже зараз готується до транзиту влади в Білорусі.
20:30 15.09 2020
17 вересня український футбольний клуб "Колос" напише нову главу своєї історії: він зустрінеться з грецьким "Арісом" в Салоніках у другому відбірковому раунді Ліги Європи.
20:40 14.09 2020
Попри багатотисячні протести й заклики народу піти у відставку, Олександр Лукашенко продовжує триматися за владу. Очевидно, однієї тільки волі суспільства недостатньо, щоб повалити досвідченого диктатора. Але що в цій ситуації може зробити Захід?
17:49 11.09 2020
Десь ми це вже чули. Черговий раунд переговорів про взаємини сторін після Брекзиту розпочався із заяви Лондона про те, що він готовий і може вийти з ЄС без угоди, буде процвітати без нього, що час закінчується, і що відповідальність за безвихідну ситуацію повністю лежить на впертому Брюсселеві.
21:30 10.09 2020
Отруєння лідера російської опозиції Олексія Навального, схоже, остаточно налаштувало більшість європейців проти Владіміра Путіна і виплеканого ним проєкту - російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2".
17:05 09.09 2020
У Словаччині ймовірний замовник резонансного вбивства журналіста Яна Куцяка був визнаний невинним. Проте на цьому історія не закінчується, адже сторона обвинувачення готуватиме апеляцію, а зміни, що відбулися в країні за останні 2 роки, вселяють надію, що справедливість візьме гору.
19:38 08.09 2020