ОСТАННІ НОВИНИ


27 вересня, 2020


26 вересня, 2020Фото: medium.com
17:56 03.06.2020

Трамп проти Твіттера: боротьба за свободу слова?

Минулого тижня в США вибухнув скандал, після того як соцмережа "застосувала санкції" проти, на її думку, помилкових і таких, що закликають до насильства, постів Трампа. Ця ситуація викликала дискусію про те, де знаходиться грань між свободою слова та захистом суспільства від "шкідливої інформації".

Рішення Twitter вжити заходів проти двох твітів президента США Дональда Трампа стало значним, потенційно далекосяжним кроком не тільки для самої компанії, але й для переоцінки в майбутньому суспільних очікувань щодо того, як ці потужні глобальні платформи повинні реагувати на пости публічних персон.

В одному з твітів Трамп неправдиво заявив минулого тижня, що голосування по пошті (листопадові вибори через пандемію, найімовірніше, проходитимуть саме так – ПН) буде використано для заохочення шахрайства (навіть незважаючи на те, що він підтвердив, що сам буде голосувати поштою). Як наслідок соцмережа присвоїла цьому посту попереджувальну позначку, яка закликає користувачів "вивчити факти про голосування поштою" і перенаправляє на перевірену інформацію.

Коли Fox News згодом запитав виконавчого директора Facebook Марка Цукерберга, як його соцмережа вирішувала б таку ситуацію, він лицемірно сказав про послідовну прихильність компанії до захисту свободи слова. "Я твердо вірю, що Facebook не повинен бути арбітром правди для всього, про що люди говорять в інтернеті", сказав Цукерберг, хоча саме цим соцмережа займається, коли їй це потрібно. У компанії є великий відділ фактчекінгу, який час від часу посилює свою діяльність. Так, з початком пандемії він відстежує і видаляє пости з неправдивою інформацією про COVID-19.

А втім, дії Twitter підштовхнули Трампа завдати удару по соціальних мережах, видавши, вочевидь, безглуздий указ про зняття імунітету, який дозволяє інтернет-платформам уникнути відповідальності за контент, що розміщується їх користувачами.

Ще більш жорсткі заходи відносно президента Twitter вжив, коли минулого четверга той опублікував твіт, у якому заявив, що проти запеклих протестів у Міннесоті, спричинених жахливим вбивством Джорджа Флойда поліцією, буде застосоване насильство. Глава держави написав: "Коли починається мародерство, починається стрілянина". Соцмережа приховала цей пост (хоча користувачі Twitter все ще можуть натиснути на кнопку, щоб переглянути його) і заблокувала можливість прокоментувати його або поділитися ним. Після цього Трамп написав ряд істеричних твітів.

За іронією долі, ця театральна сутичка між Трампом і Twitter (або Facebook) має мало спільного з битвою титанів за свободу слова, а скоріше грає роль невтішного нагадування про те, що подібний антагонізм, насправді, посилює як соцмережі, так і їх найбільш різких і таких, що викликають розбіжності, користувачів.

Цими інтернет-платформами для віртуальних експертів користуються також громадські діячі, які бажають робити заяви, уникаючи при цьому питань від суспільства або публічного притягнення до відповідальності.

Алгоритми соцмереж збудовані так, щоб у стрічці користувачів з'являлися передусім саме різного роду обурливі висловлювання, які так полюбляють такі фігури, як Трамп. Чим більше людей поділяться таким постом, тим більша ймовірність того, що він з'явиться у вашій стрічці новин.

А проте, історія з Трампом – це довгоочікуваний, хоч і запізнілий початковий крок до того, щоб соцмережі взяли на себе скромну відповідальність за скорочення кількості очевидно неправдивої інформації і потенційно небезпечних постів від тих, хто цілеспрямовано їх поширює серед мас.

Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Ось п'ять прогнозів, чого слід очікувати.
22:39 25.09 2020
Поспіх, з яким президент Трамп поривається призначити нового суддю Верховного суду на місце покійної Рут Гінзбург за шість тижнів до президентських виборів, не тільки порушує політичну етику, а й несе небезпеку для головного органу судової влади держави.
22:48 24.09 2020
Осінній політичний сезон-2020 почався для Президента України Володимира Зеленського з серії скандалів і негативних заголовків в ЗМІ, які відображають все більш похмурі перспективи політика, якого всього півтора роки тому вважали обличчям нової України.
22:44 23.09 2020
Серпневі вибухи в Бейруті стали останнім ударом для знесиленого Лівану, що змусило деяких експертів заговорити про нього, як про неспроможну державу.
18:30 22.09 2020
Підписання угоди про визнання між Об'єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном з одного боку та Ізраїлем - з іншого минулого вівторка в Білому домі є нічим більшим, ніж політичним трюком президента США в рамках його передвиборчої кампанії.
21:12 21.09 2020
Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020
Поки що господар Кремля демонструє прихильність до свого колеги-диктатора, але цілком можливо вже зараз готується до транзиту влади в Білорусі.
20:30 15.09 2020
17 вересня український футбольний клуб "Колос" напише нову главу своєї історії: він зустрінеться з грецьким "Арісом" в Салоніках у другому відбірковому раунді Ліги Європи.
20:40 14.09 2020