ОСТАННІ НОВИНИ

Фото: mercopress.com
09:04 08.06.2020

Знеліснення Амазонії: потрібна міжнародна реакція

Звичайно, зараз увага міжнародної спільноти й кожної країни окремо поглинена пандемією і подоланням її наслідків. Але ми не можемо дозволити собі відкласти в довгий ящик боротьбу зі зміною клімату. Ситуація в Амазонії вимагає глобальної реакції.

Розуміння того, що для боротьби з глобальним потеплінням, необхідна міжнародна співпраця, існує вже кілька десятиліть. І звичайно, успіх компаній, які видобувають викопне паливо, у просуванні протилежної думки матиме катастрофічні наслідки. На сьогодні центральні банки вимагають, щоб за пандемією пішла "комплексна трансформація економіки", якщо ми хочемо уникнути екстремальних потрясінь, які може викликати підвищення температури на 4°С.

Очевидно, хаос, спричинений коронавірусом, зробив таке майбутнє менш віддаленим, а зусилля щодо його відвернення ще більш необхідними. Але ризик полягає в тому, що пандемія матиме зворотний ефект: зосередження уваги на загрозі, що вимагає невідкладних дій прямо зараз, а не на небезпеці, яку можна ігнорувати ще кілька років.

Читайте також: Коронавірус: порятунок чи загроза для природи?

Ніде ця небезпека не є більш явною, ніж у Бразилії. На найбільш густонаселену країну Південної Америки припадає 2,25% світових викидів парникових газів. А вирубування лісів, що прискорюється, ставить Бразилію, в межах якої знаходиться 60% тропічних лісів Амазонії, у центр боротьби за сповільнення глобального потепління. Це пояснюється тим, що амазонські ліси є найбільшими на Землі поглиначами вуглецю і грають вирішальну роль в круговороті води, а також слугують домівкою для більшої кількості видів рослин і тварин, ніж де-небудь ще на суші.

Двадцять вісім років тому, у червні 1992 року, в Ріо-де-Жанейро була відкрита для підписання Рамкова конвенція ООН про зміну клімату. Але відтоді, як 18 місяців тому до влади в країні прийшов ультраправий президент Жаїр Болсонару, його уряд звів нанівець багаторічну роботу активістів-екологів та корінних народів, спрямовану на захист тропічного лісу, і замість цього прискорив його знищення незаконними лісорубами, шахтарями та скотарями. До липня 2019 року втрати сягнули 9800 кв. км. Дослідники прогнозують, що такими темпами тропічний ліс до середини 2030-х років стане джерелом викидів вуглекислого газу. Зараз є побоювання, що пандемія може прискорити цей процес.

Читайте також: Жаїр Болсонару – більша небезпека для Бразилії, ніж коронавірус

У четвер Бразилія обігнала Італію і стала третьою в списку країн з найбільшою кількістю загиблих від COVID-19 (очолюють антирейтинг США і Британія), після того як держава досягла рекордного показника в 1743 загиблих за день (загальне число жертв перевищило 34 000). У той час як Болсонару продовжує нападки на карантинні заходи, корінне населення басейну Амазонки, все більше зазнає насильства та хвороб: за шість місяців у штаті Мараньяо було вбито п'ять осіб.

Проблеми Амазонії можуть здаватися нам такими віддаленими, але ми не можемо дозволити собі скласти руки та відвернутися. Потрібно використовувати всі можливі важелі, які можуть вплинути на уряд Бразилії і її м'ясну промисловість. Минулого тижня британські банки надали понад 2 млрд доларів компаніям, пов'язаним з вирубкою лісів. Тепер на ці фінустанови потрібно чинити тиск, як і на американських інвесторів, політиків і регуляторів.

Читайте також: Коронавірус і довкілля: нам потрібна "зелена" стратегія виходу з кризи

Знадобляться величезні міжнародні зусилля, щоб зберегти тропічний ліс Амазонії. Агробізнес відповідає за більш ніж п'яту частину бразильського ВВП. Якщо тваринництво зіткнеться з обмеженнями, то повинні бути й економічні стимули. Учасники переговорів з міжнародної торгівлі та клімату повинні посилити свою роботу. Теж саме має зробити і суспільство.

Переклад статті The Guardian підготував Ярослав Супрун.

30 червня закон про національну безпеку Гонконгу, що зазіхає на принцип "одна країна - дві системи", був уведений в дію. Що він означає для майбутнього особливого адміністративного району?
13:08 08.07 2020
Пандемія коронавірусу зірвала святкування перемоги Джо Байдена на праймеріз. Але зараз настає куди більш складний і відповідальний етап у президентських перегонах, адже демократ залишається сам на сам з Дональдом Трампом.
19:32 07.07 2020
Тиждень тому у Франції пройшли місцеві вибори, на яких президентська партія з тріском провалилася. Ця невдача, помножена на важкі наслідки коронакризи, підштовхнула Емманюеля Макрона до зміни уряду. Хто він, новий прем'єр, і чи допоможе він чинному президенту виграти битву за Єлисейський палац у 2022 році?
12:00 06.07 2020
Минула неділя пройшла у Франції під зеленим кольором, коли на місцевих виборах партія "Європа Екологія Зелені" перемогла в більшості великих міст. Для Макрона ж це голосування стало справжньою поразкою, що ставить під загрозу його надії на переобрання в 2022 році.
18:31 03.07 2020
Одній з найтрагічніших громадянських воєн на Близькому Сході скоро виповниться 10 років. І весь цей час на чолі країни залишається Башар аль-Асад. Але його панування над Сирією може закінчитися через опозицію з боку членів сім'ї, безпрецедентні протести й масштабні нові санкції США.
19:25 02.07 2020
Росіяни проголосували за масштабний пакет з більш ніж двохсот поправок до конституції, найважливіша з яких звільняє президента Владіміра Путіна від обмежень щодо термінів повноважень і потенційно дозволяє йому правити до 2036 року. Що означають ці зміни для майбутнього країни?
16:54 02.07 2020
Берлін виступає проти планів Вашингтона посилити санкції, щоб назавжди зупинити будівництво російського газопроводу Північний потік 2. Німці вважають, що американські санкцій порушують європейську безпеку та суверенітет. Але насправді все навпаки. Путінська труба швидше підірве, ніж зміцнить енергетичну незалежність Європи, зробивши її ще більш вразливою перед Росією.
19:43 01.07 2020
У другому турі зійдуться чинний глава держави Анджей Дуда, якого підтримує керівна консервативна партія "Право і справедливість", та мер Варшави Рафал Тшасковський, представник головної опозиційної партії, ліберальної "Громадянської платформи". Шанси в обох рівні, і боротьба буде запеклою.
10:21 30.06 2020
У момент можливо наймасштабнішої кризи в історії Європейського Союзу найсильніша економіка ЄС бере на себе лідерство в подоланні наслідків пандемії.
10:12 30.06 2020
Вийшовши на східноазіатський ринок у середині 2000-х років, k-pop став одним з найбільш швидкозростаючих музичних жанрів у світі. Він також є вістрям успішної індустрії культурного експорту Південної Кореї і, за прогнозами, принесе десятки мільярдів доларів в економіку країни в найближчі роки.
10:05 30.06 2020