ОСТАННІ НОВИНИ12 липня, 2020Фото: businessinsider.com
21:00 17.06.2020

Сусідство по-корейськи: на кордоні двох Корей чергова ескалація

У вівторок вранці КНДР підірвала міжкорейський офіс зв'язку, що знаходиться в прикордонному місті Кесон, і пригрозила ввести війська в демілітаризовану зону. Аналітики вважають, що ескалація спрямована на внутрішню аудиторію і є проявом можливого транзиту влади від Кім Чен Ина до його сестри Кім Йо Чжон.

Офіс зв'язку функціонував як канал комунікації між Північчю та Півднем, оскільки країни не мають дипломатичних відносин. Можна сказати, що цей офіс де-факто служив посольством. Основи для його створення були закладені Пханмунджомською декларацією 2018 року, підписаною лідером Північної Кореї Кім Чен Ином і президентом Південної Кореї Мун Чже Іном. У цьому офісі проходили наради між представниками двох країн, на яких обговорювалися теми для співпраці в інтересах досягнення спільних цілей.

Одним з примітних результатів роботи офісу стала зустріч віцеміністра фізичної культури та спорту Північної Кореї Вон Кіля У з віцеміністром культури, спорту та туризму Південної Кореї Ро Де Канг. За підсумком їх бесіди була подана заявка на проведення Олімпійських ігор 2032 року в Північній і Південній Кореях разом, а також на участь в Олімпійських іграх 2020 року єдиною корейською командою.

Читайте також: Чому Південна Корея підтримує розширення G7

За повідомленнями, Південна Корея витратила понад $8,6 млн на облаштування спільного об'єкта. У будівлі працювали як північнокорейські, так і південнокорейські чиновники, хоча у вівторок під час вибуху південнокорейців в офісі не було – офіційні особи звільнили його в січні, пославшись на пандемію коронавірусу.

Знесення будівлі не було абсолютно несподіваним. Сестра Кім Чен Ина, Кім Йо Чжон, в останні місяці зайняла чільне місце в міжкорейських справах. 32-річна Йо Чжон навіть стала першою представницею сім'ї Кімів, що відвідала Південну Корею під час зимових Олімпійських ігор 2018 року. І недавно вона натякнула на підрив офісу, заявивши, що "незабаром ми побачимо трагічну сцену повного руйнування непотрібного офісу зв'язку між Північчю і Півднем".

Читайте також: Чи зміниться Північна Корея після відходу Кіма?

Незадовго до знесення будівлі сестра верховного лідера оголосила, що північнокорейська армія готується увійти в демілітаризовану зону, що розділяє Північну й Південну Кореї. Деякі аналітики розцінили цю заяву як спосіб залякати південнокорейських активістів, які час від часу посилають через кордон на повітряних кулях або безпілотниках флеш-накопичувачі, паперові бюлетені або DVD-диски з інформацією про життя на Півдні.

Крім розриву дипломатичного зв'язку, який забезпечував офіс, Пхеньян оголосив про те, що будуть також відрізані лінії військової комунікації. Хоч корейська війна закінчилася 1953 року, Північна та Південна Кореї так і не підписали мирної угоди, в результаті чого обидві країни технічно все ще знаходяться в стані війни одна з одною.

Читайте також: Чому санкції не впливають на Північну Корею

Хоча підрив офісу зв'язку й погроза вторгнення в демілітаризовану зону виглядають дуже серйозними кроками, вони, найімовірніше, спрямовані на внутрішнього споживача, тобто на населення КНДР. Її бідність залишається серйозною проблемою, як і величезна прірва нерівності.

Крім того, ходять чутки, що коронавірусна пандемія вразила великі території Північної Кореї. Хоча надійні дані з цієї закритої країни практично неможливо отримати, деякі аналітики вважають, що КНДР може бути особливо вразливою до COVID-19 у силу своєї географічної близькості до епіцентру пандемії, економічної залежності від Китаю, а також з огляду на широко поширений імунодефіцит серед населення, зумовлений такими факторами, як недоїдання та неефективність системи охорони здоров'я.

Що ж, залишається тільки уважно стежити за розвитком подій.

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун.

Переобрання Анджея Дуди розчищає керівній партії "Право і справедливість" шлях до просування спірних реформ, що лише посилить конфронтацію Варшави з Брюсселем. Про цей та інші наслідки перемоги Дуди читайте в статті.
21:13 13.07 2020
П'ятдесят років тому, коли Пол Маккартні оголосив про свій вихід із Beatles, ця новина зруйнувала надії мільйонів фанатів, породивши неправдиві чутки про возз'єднання, які не припинялися і в новому десятилітті.
22:17 10.07 2020
Європейці часто говорять про західні цінності, критикуючи автократичні країни. Але водночас час вони готові закривати очі на антидемократичні дії лідерів і підтримувати їх, якщо вони декларують свій проєвропейський шлях.
19:00 09.07 2020
30 червня закон про національну безпеку Гонконгу, що зазіхає на принцип "одна країна - дві системи", був уведений в дію. Що він означає для майбутнього особливого адміністративного району?
13:08 08.07 2020
Пандемія коронавірусу зірвала святкування перемоги Джо Байдена на праймеріз. Але зараз настає куди більш складний і відповідальний етап у президентських перегонах, адже демократ залишається сам на сам з Дональдом Трампом.
19:32 07.07 2020
Тиждень тому у Франції пройшли місцеві вибори, на яких президентська партія з тріском провалилася. Ця невдача, помножена на важкі наслідки коронакризи, підштовхнула Емманюеля Макрона до зміни уряду. Хто він, новий прем'єр, і чи допоможе він чинному президенту виграти битву за Єлисейський палац у 2022 році?
12:00 06.07 2020
Минула неділя пройшла у Франції під зеленим кольором, коли на місцевих виборах партія "Європа Екологія Зелені" перемогла в більшості великих міст. Для Макрона ж це голосування стало справжньою поразкою, що ставить під загрозу його надії на переобрання в 2022 році.
18:31 03.07 2020
Одній з найтрагічніших громадянських воєн на Близькому Сході скоро виповниться 10 років. І весь цей час на чолі країни залишається Башар аль-Асад. Але його панування над Сирією може закінчитися через опозицію з боку членів сім'ї, безпрецедентні протести й масштабні нові санкції США.
19:25 02.07 2020
Росіяни проголосували за масштабний пакет з більш ніж двохсот поправок до конституції, найважливіша з яких звільняє президента Владіміра Путіна від обмежень щодо термінів повноважень і потенційно дозволяє йому правити до 2036 року. Що означають ці зміни для майбутнього країни?
16:54 02.07 2020
Берлін виступає проти планів Вашингтона посилити санкції, щоб назавжди зупинити будівництво російського газопроводу Північний потік 2. Німці вважають, що американські санкцій порушують європейську безпеку та суверенітет. Але насправді все навпаки. Путінська труба швидше підірве, ніж зміцнить енергетичну незалежність Європи, зробивши її ще більш вразливою перед Росією.
19:43 01.07 2020