ОСТАННІ НОВИНИ


22 вересня, 2020
Фото: businessinsider.com
21:00 17.06.2020

Сусідство по-корейськи: на кордоні двох Корей чергова ескалація

У вівторок вранці КНДР підірвала міжкорейський офіс зв'язку, що знаходиться в прикордонному місті Кесон, і пригрозила ввести війська в демілітаризовану зону. Аналітики вважають, що ескалація спрямована на внутрішню аудиторію і є проявом можливого транзиту влади від Кім Чен Ина до його сестри Кім Йо Чжон.

Офіс зв'язку функціонував як канал комунікації між Північчю та Півднем, оскільки країни не мають дипломатичних відносин. Можна сказати, що цей офіс де-факто служив посольством. Основи для його створення були закладені Пханмунджомською декларацією 2018 року, підписаною лідером Північної Кореї Кім Чен Ином і президентом Південної Кореї Мун Чже Іном. У цьому офісі проходили наради між представниками двох країн, на яких обговорювалися теми для співпраці в інтересах досягнення спільних цілей.

Одним з примітних результатів роботи офісу стала зустріч віцеміністра фізичної культури та спорту Північної Кореї Вон Кіля У з віцеміністром культури, спорту та туризму Південної Кореї Ро Де Канг. За підсумком їх бесіди була подана заявка на проведення Олімпійських ігор 2032 року в Північній і Південній Кореях разом, а також на участь в Олімпійських іграх 2020 року єдиною корейською командою.

Читайте також: Чому Південна Корея підтримує розширення G7

За повідомленнями, Південна Корея витратила понад $8,6 млн на облаштування спільного об'єкта. У будівлі працювали як північнокорейські, так і південнокорейські чиновники, хоча у вівторок під час вибуху південнокорейців в офісі не було – офіційні особи звільнили його в січні, пославшись на пандемію коронавірусу.

Знесення будівлі не було абсолютно несподіваним. Сестра Кім Чен Ина, Кім Йо Чжон, в останні місяці зайняла чільне місце в міжкорейських справах. 32-річна Йо Чжон навіть стала першою представницею сім'ї Кімів, що відвідала Південну Корею під час зимових Олімпійських ігор 2018 року. І недавно вона натякнула на підрив офісу, заявивши, що "незабаром ми побачимо трагічну сцену повного руйнування непотрібного офісу зв'язку між Північчю і Півднем".

Читайте також: Чи зміниться Північна Корея після відходу Кіма?

Незадовго до знесення будівлі сестра верховного лідера оголосила, що північнокорейська армія готується увійти в демілітаризовану зону, що розділяє Північну й Південну Кореї. Деякі аналітики розцінили цю заяву як спосіб залякати південнокорейських активістів, які час від часу посилають через кордон на повітряних кулях або безпілотниках флеш-накопичувачі, паперові бюлетені або DVD-диски з інформацією про життя на Півдні.

Крім розриву дипломатичного зв'язку, який забезпечував офіс, Пхеньян оголосив про те, що будуть також відрізані лінії військової комунікації. Хоч корейська війна закінчилася 1953 року, Північна та Південна Кореї так і не підписали мирної угоди, в результаті чого обидві країни технічно все ще знаходяться в стані війни одна з одною.

Читайте також: Чому санкції не впливають на Північну Корею

Хоча підрив офісу зв'язку й погроза вторгнення в демілітаризовану зону виглядають дуже серйозними кроками, вони, найімовірніше, спрямовані на внутрішнього споживача, тобто на населення КНДР. Її бідність залишається серйозною проблемою, як і величезна прірва нерівності.

Крім того, ходять чутки, що коронавірусна пандемія вразила великі території Північної Кореї. Хоча надійні дані з цієї закритої країни практично неможливо отримати, деякі аналітики вважають, що КНДР може бути особливо вразливою до COVID-19 у силу своєї географічної близькості до епіцентру пандемії, економічної залежності від Китаю, а також з огляду на широко поширений імунодефіцит серед населення, зумовлений такими факторами, як недоїдання та неефективність системи охорони здоров'я.

Що ж, залишається тільки уважно стежити за розвитком подій.

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун.

Серпневі вибухи в Бейруті стали останнім ударом для знесиленого Лівану, що змусило деяких експертів заговорити про нього, як про неспроможну державу.
18:30 22.09 2020
Підписання угоди про визнання між Об'єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном з одного боку та Ізраїлем - з іншого минулого вівторка в Білому домі є нічим більшим, ніж політичним трюком президента США в рамках його передвиборчої кампанії.
21:12 21.09 2020
Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020
Поки що господар Кремля демонструє прихильність до свого колеги-диктатора, але цілком можливо вже зараз готується до транзиту влади в Білорусі.
20:30 15.09 2020
17 вересня український футбольний клуб "Колос" напише нову главу своєї історії: він зустрінеться з грецьким "Арісом" в Салоніках у другому відбірковому раунді Ліги Європи.
20:40 14.09 2020
Попри багатотисячні протести й заклики народу піти у відставку, Олександр Лукашенко продовжує триматися за владу. Очевидно, однієї тільки волі суспільства недостатньо, щоб повалити досвідченого диктатора. Але що в цій ситуації може зробити Захід?
17:49 11.09 2020
Десь ми це вже чули. Черговий раунд переговорів про взаємини сторін після Брекзиту розпочався із заяви Лондона про те, що він готовий і може вийти з ЄС без угоди, буде процвітати без нього, що час закінчується, і що відповідальність за безвихідну ситуацію повністю лежить на впертому Брюсселеві.
21:30 10.09 2020
Отруєння лідера російської опозиції Олексія Навального, схоже, остаточно налаштувало більшість європейців проти Владіміра Путіна і виплеканого ним проєкту - російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2".
17:05 09.09 2020