ОСТАННІ НОВИНИ

26 вересня, 2020

Фото: icjafrica.com
17:54 18.06.2020

США атакують міжнародне правосуддя

Минулого тижня Дональд Трамп підписав указ, що дозволяє держдепу та мінфіну вводити санкції проти співробітників Міжнародного кримінального суду. Це чергова атака Вашингтона на МКС в їх багаторічній ворожнечі, покликана перешкодити суддям і прокурорам розслідувати можливі злочини американських військових в Афганістані.

Схоже, США позичили в польського уряду інструкцію із поводженню з судами. Обурливе рішення президента США Дональда Трампа про введення санкцій проти Міжнародного кримінального суду (МКС) є, за визначенням самого суду, "неприйнятним" втручанням у верховенство права й "посяганням на інтереси жертв звірячих злочинів, для багатьох з яких суд являє собою останню надію на правосуддя".

Рішення США про накладення економічних санкцій і заборон на поїздки на високопоставлених посадових осіб суду, а також про початок розслідування "корупції" в суді виходить із гніву через зусилля МКС, спрямовані на розслідування можливих воєнних злочинів, скоєних американськими військами в Афганістані, і дій Ізраїлю на окупованих палестинських територіях.

Читайте також: Навіщо Трамп виходить з міжнародних організацій

"Ми не будемо стояти осторонь, коли нашим людям загрожує суд кенгуру (в англійській мові ця ідіома означає несправедливий суд – ПН)", – сказав держсекретар Майк Помпео. Він охарактеризував МКС як "корумпований", "вкрай неефективний" і "надзвичайно політизований". Суд з воєнних злочинів, розташований в Гаазі, заснований на "ідеологічному хрестовому поході проти американських військовослужбовців", заявив він.

У березні судді МКС санкціонували розслідування ряду можливих злочинів в Афганістані, в тому числі щодо дії афганських урядових сил, американських військ і Талібану, а в грудні минулого року – злочинів, скоєних ізраїльськими й палестинськими військовими. Вперше прокурору суду було дозволено розслідувати дії американських солдатів. У доповіді ООН за 2019 було сказано, що афганський уряд і сили США вбили в Афганістані більше мирних жителів, ніж таліби та інші повстанці.

Читайте також: Угода століття між США і Талібаном

США не входять в число 120 країн-членів суду, тому що підпис Білла Клінтона під Римським статутом ніколи не виносився на ратифікацію в Конгрес. МКС почав свою роботу в 2002 році. Під його юрисдикцію підпадають розслідування геноциду та злочинів проти людяності. Вашингтон неодноразово співпрацював з ним, зокрема щодо Судану.

МКС є однією з багатьох міжнародних багатосторонніх організацій, включно з ООН, ВООЗ та СОТ, проти яких Трамп оголосив особисту вендету. Явні спроби саботувати їх роботу, виводять його кампанію на новий рівень.

Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Ось п'ять прогнозів, чого слід очікувати.
22:39 25.09 2020
Поспіх, з яким президент Трамп поривається призначити нового суддю Верховного суду на місце покійної Рут Гінзбург за шість тижнів до президентських виборів, не тільки порушує політичну етику, а й несе небезпеку для головного органу судової влади держави.
22:48 24.09 2020
Осінній політичний сезон-2020 почався для Президента України Володимира Зеленського з серії скандалів і негативних заголовків в ЗМІ, які відображають все більш похмурі перспективи політика, якого всього півтора роки тому вважали обличчям нової України.
22:44 23.09 2020
Серпневі вибухи в Бейруті стали останнім ударом для знесиленого Лівану, що змусило деяких експертів заговорити про нього, як про неспроможну державу.
18:30 22.09 2020
Підписання угоди про визнання між Об'єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном з одного боку та Ізраїлем - з іншого минулого вівторка в Білому домі є нічим більшим, ніж політичним трюком президента США в рамках його передвиборчої кампанії.
21:12 21.09 2020
Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020
Поки що господар Кремля демонструє прихильність до свого колеги-диктатора, але цілком можливо вже зараз готується до транзиту влади в Білорусі.
20:30 15.09 2020
17 вересня український футбольний клуб "Колос" напише нову главу своєї історії: він зустрінеться з грецьким "Арісом" в Салоніках у другому відбірковому раунді Ліги Європи.
20:40 14.09 2020