ОСТАННІ НОВИНИ
09 липня, 2020


Фото: unsplash/macauphotoagency
09:27 23.06.2020

Який урок ми можемо винести з другого спалаху в Китаї

Коронавірусний рецидив у Китаї - країні, яка першою, як вона сама заявляє, перемогла інфекцію, наштовхує нас на думку, що китайська модель боротьби з пандемією, яку перейняв увесь світ, можливо, є не настільки ефективною, як вважалося раніше.

Новий спалах COVID-19 не міг, звичайно ж, статися в межах Китаю. Вірус, очевидно, привезли з-за кордону; населення заразилося від імпортного лосося. Але, слава Богу, керівник продовольчого ринку міста Сінфаді був звільнений, так що це більше не повториться.

Це, зрозуміло, китайська версія подій. Тижнями країна стверджувала, що перемогла вірус, а поодинокі випадки зараження списувалися на приїжджих. Зараз, з урахуванням 100 випадків за останній тиждень, Пекін знаходиться в суворій ізоляції. І в усьому винні іноземці – неважливо, що вірус майже напевно походить з Китаю, і що влада спочатку його приховувала.

Немає сумнівів, що Китаю підходить наратив про те, що його вивірені зусилля з придушення інфекції були зведені нанівець недбалістю в інших країнах світу, особливо західних. Але реальний урок, який ми можемо винести з коронавірусного рецидиву в Пекіні, зовсім інший. Він говорить нам про марність спроб придушити цю пандемію за допомогою локдаунів.

Читайте також: Як Китай використовує коронавірус на свою користь

У березні Китай отримав похвалу за те, що, як здавалось, зупинив поширення вірусу в Ухані. Дійсно, західні уряди були настільки вражені, що, незалежно від того, готові вони це визнавати чи ні, вони імпортували методи Комуністичної партії Китаю, вводячи жорсткий карантин і наказуючи своїм громадянам перебувати в приміщенні протягом декількох тижнів поспіль у спробі назавжди позбутися COVID- 19.

У Британії уряд спочатку чинив опір такому методу, а головний науковий радник сер Патрік Валланс в середині березня сказав журналістам, що побоюється, що Китай просто забарикадував інфекцію в багатоквартирних будинках Уханю, і що епідемія відродиться сама по собі, як тільки вірус буде випущений на свободу. В результаті він і кілька його колег припустили, що єдиний спосіб перемогти COVID-19 – дати населенню можливість розвинути колективний імунітет. Проте, суспільний тиск незабаром змусив уряд таки ввести локдаун.

Читайте також: Погляд на боротьбу з коронавірусом у Британії

В останні тижні багато хто з тих же вчених, які в березні говорили про колективний імунітет, почали звинувачувати уряд в тому, що він недостатньо швидко вжив карантинні заходи, і що, зробивши це, можна було б врятувати десятки тисяч життів. Ніколи ще Китай не був такий впливовий на Заході.

Другий спалах свідчить про те, що Валланс, можливо, був тоді правий: вірус дійсно причаївся в Китаї, чекаючи можливості спалахнути. Як тільки життя в КНР повернулася до чогось близького до нормальності, він скористався своїм шансом. Можливо, китайській владі вдасться придушити COVID-19 вдруге, але він все одно може повернутися знову.

Читайте також: Яка справжня ціна всесвітнього локдауну?

Цей вірус настільки підступний, тому що в близько 80% заражених хвороба протікає безсимптомно. Це значно ускладнює використання тактики "контролю і відстеження" – якщо четверо з п'яти осіб не знають, чи заражені вони, як можна простежити за їх контактами? Тоді єдиним способом контролю залишається тестувати майже всіх... щодня.

Розповідь про коронавірус дуже далека від завершення. Ми поки не можемо написати навіть першу чернетку. Але коли вона все-таки буде закінчена, ніхто не повинен дивуватися, якщо те, що врешті-решт змусило COVID-19 припинити нас вбивати, – це поєднання колективного імунітету й еволюції самого вірусу в менш смертоносну інфекцію. І цей карантин, при всій його страхітливій економічної вартості, досяг небагато успіху.

Переклад статті The Spectator підготував Ярослав Супрун.

30 червня закон про національну безпеку Гонконгу, що зазіхає на принцип "одна країна - дві системи", був уведений в дію. Що він означає для майбутнього особливого адміністративного району?
13:08 08.07 2020
Пандемія коронавірусу зірвала святкування перемоги Джо Байдена на праймеріз. Але зараз настає куди більш складний і відповідальний етап у президентських перегонах, адже демократ залишається сам на сам з Дональдом Трампом.
19:32 07.07 2020
Тиждень тому у Франції пройшли місцеві вибори, на яких президентська партія з тріском провалилася. Ця невдача, помножена на важкі наслідки коронакризи, підштовхнула Емманюеля Макрона до зміни уряду. Хто він, новий прем'єр, і чи допоможе він чинному президенту виграти битву за Єлисейський палац у 2022 році?
12:00 06.07 2020
Минула неділя пройшла у Франції під зеленим кольором, коли на місцевих виборах партія "Європа Екологія Зелені" перемогла в більшості великих міст. Для Макрона ж це голосування стало справжньою поразкою, що ставить під загрозу його надії на переобрання в 2022 році.
18:31 03.07 2020
Одній з найтрагічніших громадянських воєн на Близькому Сході скоро виповниться 10 років. І весь цей час на чолі країни залишається Башар аль-Асад. Але його панування над Сирією може закінчитися через опозицію з боку членів сім'ї, безпрецедентні протести й масштабні нові санкції США.
19:25 02.07 2020
Росіяни проголосували за масштабний пакет з більш ніж двохсот поправок до конституції, найважливіша з яких звільняє президента Владіміра Путіна від обмежень щодо термінів повноважень і потенційно дозволяє йому правити до 2036 року. Що означають ці зміни для майбутнього країни?
16:54 02.07 2020
Берлін виступає проти планів Вашингтона посилити санкції, щоб назавжди зупинити будівництво російського газопроводу Північний потік 2. Німці вважають, що американські санкцій порушують європейську безпеку та суверенітет. Але насправді все навпаки. Путінська труба швидше підірве, ніж зміцнить енергетичну незалежність Європи, зробивши її ще більш вразливою перед Росією.
19:43 01.07 2020
У другому турі зійдуться чинний глава держави Анджей Дуда, якого підтримує керівна консервативна партія "Право і справедливість", та мер Варшави Рафал Тшасковський, представник головної опозиційної партії, ліберальної "Громадянської платформи". Шанси в обох рівні, і боротьба буде запеклою.
10:21 30.06 2020
У момент можливо наймасштабнішої кризи в історії Європейського Союзу найсильніша економіка ЄС бере на себе лідерство в подоланні наслідків пандемії.
10:12 30.06 2020
Вийшовши на східноазіатський ринок у середині 2000-х років, k-pop став одним з найбільш швидкозростаючих музичних жанрів у світі. Він також є вістрям успішної індустрії культурного експорту Південної Кореї і, за прогнозами, принесе десятки мільярдів доларів в економіку країни в найближчі роки.
10:05 30.06 2020