ОСТАННІ НОВИНИ

27 вересня, 2020


26 вересня, 2020
Фото: unsplash/macauphotoagency
09:27 23.06.2020

Який урок ми можемо винести з другого спалаху в Китаї

Коронавірусний рецидив у Китаї - країні, яка першою, як вона сама заявляє, перемогла інфекцію, наштовхує нас на думку, що китайська модель боротьби з пандемією, яку перейняв увесь світ, можливо, є не настільки ефективною, як вважалося раніше.

Новий спалах COVID-19 не міг, звичайно ж, статися в межах Китаю. Вірус, очевидно, привезли з-за кордону; населення заразилося від імпортного лосося. Але, слава Богу, керівник продовольчого ринку міста Сінфаді був звільнений, так що це більше не повториться.

Це, зрозуміло, китайська версія подій. Тижнями країна стверджувала, що перемогла вірус, а поодинокі випадки зараження списувалися на приїжджих. Зараз, з урахуванням 100 випадків за останній тиждень, Пекін знаходиться в суворій ізоляції. І в усьому винні іноземці – неважливо, що вірус майже напевно походить з Китаю, і що влада спочатку його приховувала.

Немає сумнівів, що Китаю підходить наратив про те, що його вивірені зусилля з придушення інфекції були зведені нанівець недбалістю в інших країнах світу, особливо західних. Але реальний урок, який ми можемо винести з коронавірусного рецидиву в Пекіні, зовсім інший. Він говорить нам про марність спроб придушити цю пандемію за допомогою локдаунів.

Читайте також: Як Китай використовує коронавірус на свою користь

У березні Китай отримав похвалу за те, що, як здавалось, зупинив поширення вірусу в Ухані. Дійсно, західні уряди були настільки вражені, що, незалежно від того, готові вони це визнавати чи ні, вони імпортували методи Комуністичної партії Китаю, вводячи жорсткий карантин і наказуючи своїм громадянам перебувати в приміщенні протягом декількох тижнів поспіль у спробі назавжди позбутися COVID- 19.

У Британії уряд спочатку чинив опір такому методу, а головний науковий радник сер Патрік Валланс в середині березня сказав журналістам, що побоюється, що Китай просто забарикадував інфекцію в багатоквартирних будинках Уханю, і що епідемія відродиться сама по собі, як тільки вірус буде випущений на свободу. В результаті він і кілька його колег припустили, що єдиний спосіб перемогти COVID-19 – дати населенню можливість розвинути колективний імунітет. Проте, суспільний тиск незабаром змусив уряд таки ввести локдаун.

Читайте також: Погляд на боротьбу з коронавірусом у Британії

В останні тижні багато хто з тих же вчених, які в березні говорили про колективний імунітет, почали звинувачувати уряд в тому, що він недостатньо швидко вжив карантинні заходи, і що, зробивши це, можна було б врятувати десятки тисяч життів. Ніколи ще Китай не був такий впливовий на Заході.

Другий спалах свідчить про те, що Валланс, можливо, був тоді правий: вірус дійсно причаївся в Китаї, чекаючи можливості спалахнути. Як тільки життя в КНР повернулася до чогось близького до нормальності, він скористався своїм шансом. Можливо, китайській владі вдасться придушити COVID-19 вдруге, але він все одно може повернутися знову.

Читайте також: Яка справжня ціна всесвітнього локдауну?

Цей вірус настільки підступний, тому що в близько 80% заражених хвороба протікає безсимптомно. Це значно ускладнює використання тактики "контролю і відстеження" – якщо четверо з п'яти осіб не знають, чи заражені вони, як можна простежити за їх контактами? Тоді єдиним способом контролю залишається тестувати майже всіх... щодня.

Розповідь про коронавірус дуже далека від завершення. Ми поки не можемо написати навіть першу чернетку. Але коли вона все-таки буде закінчена, ніхто не повинен дивуватися, якщо те, що врешті-решт змусило COVID-19 припинити нас вбивати, – це поєднання колективного імунітету й еволюції самого вірусу в менш смертоносну інфекцію. І цей карантин, при всій його страхітливій економічної вартості, досяг небагато успіху.

Переклад статті The Spectator підготував Ярослав Супрун.

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Ось п'ять прогнозів, чого слід очікувати.
22:39 25.09 2020
Поспіх, з яким президент Трамп поривається призначити нового суддю Верховного суду на місце покійної Рут Гінзбург за шість тижнів до президентських виборів, не тільки порушує політичну етику, а й несе небезпеку для головного органу судової влади держави.
22:48 24.09 2020
Осінній політичний сезон-2020 почався для Президента України Володимира Зеленського з серії скандалів і негативних заголовків в ЗМІ, які відображають все більш похмурі перспективи політика, якого всього півтора роки тому вважали обличчям нової України.
22:44 23.09 2020
Серпневі вибухи в Бейруті стали останнім ударом для знесиленого Лівану, що змусило деяких експертів заговорити про нього, як про неспроможну державу.
18:30 22.09 2020
Підписання угоди про визнання між Об'єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном з одного боку та Ізраїлем - з іншого минулого вівторка в Білому домі є нічим більшим, ніж політичним трюком президента США в рамках його передвиборчої кампанії.
21:12 21.09 2020
Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020
Поки що господар Кремля демонструє прихильність до свого колеги-диктатора, але цілком можливо вже зараз готується до транзиту влади в Білорусі.
20:30 15.09 2020
17 вересня український футбольний клуб "Колос" напише нову главу своєї історії: він зустрінеться з грецьким "Арісом" в Салоніках у другому відбірковому раунді Ліги Європи.
20:40 14.09 2020