Пандемія
Ще один наслідок: використання антибактеріальних серветок і дезінфекційних засобів, зазвичай розфасованих у пластикову тару, також неухильно зростає. Науковці навіть побоюються, що "
Міжнародна туристична й промислова активність зупинилася з настанням глобальної кризи, що спровокувало різке падіння попиту й цін на нафту. Оскільки велика частина пластику виробляється з нафти, падіння її ціни призвело до того, що собівартість виробництва пластмасових смол також впала, що зробило виробництво нових пластмас дешевшим, ніж
З огляду на насичення ринку дешевим первинним пластиком, нафтохімічні компанії можуть розігнати конвеєр ще більше, щоб стабілізувати попит на сиру нафту. У такому випадку використання переробленого пластмасового матеріалу стане економічно безглуздим, адже це сприяло б надлишку пропозиції на ринку. При рекордно низькому попиті на перероблені пластмаси, в індустрії ресайклінгу може залишитися все менше й менше покупців.
Падіння попиту на перероблені пластикові матеріали призведе до скорочення прибутку компаній, що займаються вторинною переробкою. Зниження доходів затримає інвестиції в нові заводи і технології та сповільнить показники переробки. Для того щоб підприємства, що займаються утилізацією і переробкою відходів, отримали прибуток, платнику податків доведеться покрити більшу частку їхніх витрат. Але чи скоротиться цей додатковий тягар у період після пандемії, коли місцева влада буде обмежена в засобах, а звільнення матимуть повсюдний характер?
Читайте також: Коронавірус: порятунок чи загроза для природи?
Уряд Британії, наприклад, у даний час переніс введення заборони на одноразові пластикові вироби з квітня на жовтень 2020 року, щоб дати виробникам більше часу для пошуку альтернативних матеріалів для соломинок, паличок для кави і вушних паличок. Якщо ця затримка вплине на заплановане на квітень 2022 року введення податку на пластикову упаковку для продукції із вмістом перероблених матеріалів менше 30%, то ця подвійна невдача може поставити під загрозу мету Британії ліквідувати всі пластикові відходи до 2043 року. Бізнес повернеться до використання первинних пластмас, не маючи стимулу вибирати більш дорогі матеріали повторного використання.
Скоординовані зусилля урядів і промисловості могли б зберегти досягнутий останнім часом прогрес щодо відсотка утилізації. Введення подальших заборон і нові податки на виробництво пластику могли б гарантувати, що підприємства продовжать фінансувати переробку пластмасових відходів і використовувати їх повторно. Якщо підприємства будуть дотримуватися своїх цілей щодо заміни частини первинного пластикового матеріалу на перероблений пластик, незалежно від пов'язаних з цим витрат, це може допомогти зберегти інвестиції у сектор ресайклінгу.
Читайте також: Коронавірус і довкілля: нам потрібна "зелена" стратегія виходу з кризи
Компанії з переробки та експортери пластмасових відходів, які не справляються з великою їх кількістю, можуть нелегально відправляти їх в інші країни або неправдиво стверджувати, що вони переробили більшу кількість. Ця інформація надається самими підприємствами, а не органами контролю, що робить можливими фальсифікації.
І в усьому цьому процесі замішані ще й ви, споживач. Кожен з нас підвищує попит на одноразову пластикову упаковку. Але ми можемо обернути цю тенденцію назад: зменшити попит на пластик і збільшити частку перероблюваних матеріалів шляхом поліпшення наших купівельних звичок. Тобто купуючи з розумом і перевіряючи, чи придатна упаковка, яку ми викидаємо, для вторинної переробки.
Переклад статті The Conversation підготував Ярослав Супрун.