ОСТАННІ НОВИНИ

26 вересня, 2020

Фото: marninixon.com
12:29 26.06.2020

Як коронавірус впливає на сектор переробки відходів

Багато екологічних ініціатив опинилися замороженими через пандемію. Також залишаються невизначеними її наслідки для боротьби з глобальним потеплінням. Зараз важливо зберегти успіх в тих «зелених» починаннях, які довели свою ефективність, зокрема в індустрії ресайклінгу.

Пандемія COVID-19 збільшила використання пластикових медичних і захисних засобів, таких як одноразові рукавички, маски й фартухи. Велика частина цих речей після використання повинна бути викинута, щоб обмежити поширення інфекції. Коронавірус посприяв зростанню попиту на пластикову упаковку і в торгівлі, оскільки покупці, які побоюються зараження, уникають неупакованих продуктів.

Ще один наслідок: використання антибактеріальних серветок і дезінфекційних засобів, зазвичай розфасованих у пластикову тару, також неухильно зростає. Науковці навіть побоюються, що "ковід-відходи" можуть незабаром перевищити кількість медуз у Середземному морі. За прогнозами, в 2020 році ринок пластикової упаковки виросте на 5,5%, що призведе до різкого збільшення кількості відходів, що відправляються на переробку. Але як раз у той момент, коли послуги переробних підприємств необхідні як ніколи, індустрія ресайклінгу знаходиться в нокдауні через кризу.

Міжнародна туристична й промислова активність зупинилася з настанням глобальної кризи, що спровокувало різке падіння попиту й цін на нафту. Оскільки велика частина пластику виробляється з нафти, падіння її ціни призвело до того, що собівартість виробництва пластмасових смол також впала, що зробило виробництво нових пластмас дешевшим, ніж будь-коли.

З огляду на насичення ринку дешевим первинним пластиком, нафтохімічні компанії можуть розігнати конвеєр ще більше, щоб стабілізувати попит на сиру нафту. У такому випадку використання переробленого пластмасового матеріалу стане економічно безглуздим, адже це сприяло б надлишку пропозиції на ринку. При рекордно низькому попиті на перероблені пластмаси, в індустрії ресайклінгу може залишитися все менше й менше покупців.

Падіння попиту на перероблені пластикові матеріали призведе до скорочення прибутку компаній, що займаються вторинною переробкою. Зниження доходів затримає інвестиції в нові заводи і технології та сповільнить показники переробки. Для того щоб підприємства, що займаються утилізацією і переробкою відходів, отримали прибуток, платнику податків доведеться покрити більшу частку їхніх витрат. Але чи скоротиться цей додатковий тягар у період після пандемії, коли місцева влада буде обмежена в засобах, а звільнення матимуть повсюдний характер?

Читайте також: Коронавірус: порятунок чи загроза для природи?

Уряд Британії, наприклад, у даний час переніс введення заборони на одноразові пластикові вироби з квітня на жовтень 2020 року, щоб дати виробникам більше часу для пошуку альтернативних матеріалів для соломинок, паличок для кави і вушних паличок. Якщо ця затримка вплине на заплановане на квітень 2022 року введення податку на пластикову упаковку для продукції із вмістом перероблених матеріалів менше 30%, то ця подвійна невдача може поставити під загрозу мету Британії ліквідувати всі пластикові відходи до 2043 року. Бізнес повернеться до використання первинних пластмас, не маючи стимулу вибирати більш дорогі матеріали повторного використання.

Скоординовані зусилля урядів і промисловості могли б зберегти досягнутий останнім часом прогрес щодо відсотка утилізації. Введення подальших заборон і нові податки на виробництво пластику могли б гарантувати, що підприємства продовжать фінансувати переробку пластмасових відходів і використовувати їх повторно. Якщо підприємства будуть дотримуватися своїх цілей щодо заміни частини первинного пластикового матеріалу на перероблений пластик, незалежно від пов'язаних з цим витрат, це може допомогти зберегти інвестиції у сектор ресайклінгу.

Читайте також: Коронавірус і довкілля: нам потрібна "зелена" стратегія виходу з кризи

Компанії з переробки та експортери пластмасових відходів, які не справляються з великою їх кількістю, можуть нелегально відправляти їх в інші країни або неправдиво стверджувати, що вони переробили більшу кількість. Ця інформація надається самими підприємствами, а не органами контролю, що робить можливими фальсифікації.

І в усьому цьому процесі замішані ще й ви, споживач. Кожен з нас підвищує попит на одноразову пластикову упаковку. Але ми можемо обернути цю тенденцію назад: зменшити попит на пластик і збільшити частку перероблюваних матеріалів шляхом поліпшення наших купівельних звичок. Тобто купуючи з розумом і перевіряючи, чи придатна упаковка, яку ми викидаємо, для вторинної переробки.

Переклад статті The Conversation підготував Ярослав Супрун.

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Ось п'ять прогнозів, чого слід очікувати.
22:39 25.09 2020
Поспіх, з яким президент Трамп поривається призначити нового суддю Верховного суду на місце покійної Рут Гінзбург за шість тижнів до президентських виборів, не тільки порушує політичну етику, а й несе небезпеку для головного органу судової влади держави.
22:48 24.09 2020
Осінній політичний сезон-2020 почався для Президента України Володимира Зеленського з серії скандалів і негативних заголовків в ЗМІ, які відображають все більш похмурі перспективи політика, якого всього півтора роки тому вважали обличчям нової України.
22:44 23.09 2020
Серпневі вибухи в Бейруті стали останнім ударом для знесиленого Лівану, що змусило деяких експертів заговорити про нього, як про неспроможну державу.
18:30 22.09 2020
Підписання угоди про визнання між Об'єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном з одного боку та Ізраїлем - з іншого минулого вівторка в Білому домі є нічим більшим, ніж політичним трюком президента США в рамках його передвиборчої кампанії.
21:12 21.09 2020
Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020
Поки що господар Кремля демонструє прихильність до свого колеги-диктатора, але цілком можливо вже зараз готується до транзиту влади в Білорусі.
20:30 15.09 2020
17 вересня український футбольний клуб "Колос" напише нову главу своєї історії: він зустрінеться з грецьким "Арісом" в Салоніках у другому відбірковому раунді Ліги Європи.
20:40 14.09 2020