ОСТАННІ НОВИНИ
19 січня, 2021

18 січня, 2021


Фото: marninixon.com
12:29 26.06.2020

Як коронавірус впливає на сектор переробки відходів

Багато екологічних ініціатив опинилися замороженими через пандемію. Також залишаються невизначеними її наслідки для боротьби з глобальним потеплінням. Зараз важливо зберегти успіх в тих «зелених» починаннях, які довели свою ефективність, зокрема в індустрії ресайклінгу.

Пандемія COVID-19 збільшила використання пластикових медичних і захисних засобів, таких як одноразові рукавички, маски й фартухи. Велика частина цих речей після використання повинна бути викинута, щоб обмежити поширення інфекції. Коронавірус посприяв зростанню попиту на пластикову упаковку і в торгівлі, оскільки покупці, які побоюються зараження, уникають неупакованих продуктів.

Ще один наслідок: використання антибактеріальних серветок і дезінфекційних засобів, зазвичай розфасованих у пластикову тару, також неухильно зростає. Науковці навіть побоюються, що "ковід-відходи" можуть незабаром перевищити кількість медуз у Середземному морі. За прогнозами, в 2020 році ринок пластикової упаковки виросте на 5,5%, що призведе до різкого збільшення кількості відходів, що відправляються на переробку. Але як раз у той момент, коли послуги переробних підприємств необхідні як ніколи, індустрія ресайклінгу знаходиться в нокдауні через кризу.

Міжнародна туристична й промислова активність зупинилася з настанням глобальної кризи, що спровокувало різке падіння попиту й цін на нафту. Оскільки велика частина пластику виробляється з нафти, падіння її ціни призвело до того, що собівартість виробництва пластмасових смол також впала, що зробило виробництво нових пластмас дешевшим, ніж будь-коли.

З огляду на насичення ринку дешевим первинним пластиком, нафтохімічні компанії можуть розігнати конвеєр ще більше, щоб стабілізувати попит на сиру нафту. У такому випадку використання переробленого пластмасового матеріалу стане економічно безглуздим, адже це сприяло б надлишку пропозиції на ринку. При рекордно низькому попиті на перероблені пластмаси, в індустрії ресайклінгу може залишитися все менше й менше покупців.

Падіння попиту на перероблені пластикові матеріали призведе до скорочення прибутку компаній, що займаються вторинною переробкою. Зниження доходів затримає інвестиції в нові заводи і технології та сповільнить показники переробки. Для того щоб підприємства, що займаються утилізацією і переробкою відходів, отримали прибуток, платнику податків доведеться покрити більшу частку їхніх витрат. Але чи скоротиться цей додатковий тягар у період після пандемії, коли місцева влада буде обмежена в засобах, а звільнення матимуть повсюдний характер?

Читайте також: Коронавірус: порятунок чи загроза для природи?

Уряд Британії, наприклад, у даний час переніс введення заборони на одноразові пластикові вироби з квітня на жовтень 2020 року, щоб дати виробникам більше часу для пошуку альтернативних матеріалів для соломинок, паличок для кави і вушних паличок. Якщо ця затримка вплине на заплановане на квітень 2022 року введення податку на пластикову упаковку для продукції із вмістом перероблених матеріалів менше 30%, то ця подвійна невдача може поставити під загрозу мету Британії ліквідувати всі пластикові відходи до 2043 року. Бізнес повернеться до використання первинних пластмас, не маючи стимулу вибирати більш дорогі матеріали повторного використання.

Скоординовані зусилля урядів і промисловості могли б зберегти досягнутий останнім часом прогрес щодо відсотка утилізації. Введення подальших заборон і нові податки на виробництво пластику могли б гарантувати, що підприємства продовжать фінансувати переробку пластмасових відходів і використовувати їх повторно. Якщо підприємства будуть дотримуватися своїх цілей щодо заміни частини первинного пластикового матеріалу на перероблений пластик, незалежно від пов'язаних з цим витрат, це може допомогти зберегти інвестиції у сектор ресайклінгу.

Читайте також: Коронавірус і довкілля: нам потрібна "зелена" стратегія виходу з кризи

Компанії з переробки та експортери пластмасових відходів, які не справляються з великою їх кількістю, можуть нелегально відправляти їх в інші країни або неправдиво стверджувати, що вони переробили більшу кількість. Ця інформація надається самими підприємствами, а не органами контролю, що робить можливими фальсифікації.

І в усьому цьому процесі замішані ще й ви, споживач. Кожен з нас підвищує попит на одноразову пластикову упаковку. Але ми можемо обернути цю тенденцію назад: зменшити попит на пластик і збільшити частку перероблюваних матеріалів шляхом поліпшення наших купівельних звичок. Тобто купуючи з розумом і перевіряючи, чи придатна упаковка, яку ми викидаємо, для вторинної переробки.

Переклад статті The Conversation підготував Ярослав Супрун.

Рекордна спека у 2020 році стала ще одним свідченням зміни клімату, яка загрожує підірвати становленню України як сільськогосподарської наддержави й ключового гравця в системі глобальної продовольчої безпеки.
12:10 19.01 2021
"Бецелем" - найбільша правозахисна організація Ізраїлю - дійшла до висновку, що палестинці на Святій Землі живуть в умовах апартеїду. Багато ізраїльтян ненавидять, коли їхню країну, яку вони вважають демократією, повсталою з попелу геноциду, порівнюють з колишнім расистським режимом в ПАР. Але для такого висловлювання є підстави.
13:06 18.01 2021
Після прийняття минулого року контроверсійного закону про безпеку Гонконгу, китайська влада почала зачищати залишки автономії Особливого адміністративного району. Зараз Пекін розгорнув репресії проти представників продемократичного руху, щоб не допустити їхньої перемоги на найближчих виборах.
17:53 15.01 2021
Очікується, що відносини США з їхніми основними партнерами знову налагодяться після вступу на посаду обраного президента Джо Байдена. Союзники в Європі й Азії вітають американського лідера, прихильного демократичним традиціям всередині країни, що виконує стратегічні зобов'язання за кордоном і вміє грати в команді.
14:32 14.01 2021
Уклавши нарешті угоду про торгівлю та співробітництво, Європейський Союз і Великобританія тепер можуть відновити свої відносини в широкому плані й зосередитися на спільних інтересах.
13:30 13.01 2021
Поширення вакцин від коронавірусу триває по всьому світу, проте поява нових штамів ковіду загрожує значно погіршити пандемію, перш ніж вона піде на спад.
08:14 12.01 2021
Хоча Америка пережила чотири роки президентства Трампа, зараз вся країна нервово задається питанням, чи може головнокомандувачу знести дах остаточно за ці 9 днів до закінчення його терміну.
14:17 11.01 2021
Штурм у середу ввечері Капітолія підбуреним президентом озброєним натовпом з метою зупинити мирну передачу влади - надзвичайний момент в історії США.
16:28 08.01 2021
Минулого року Росія пережила серію невдач на пострадянському просторі, що підкреслило контрпродуктивність її імперського підходу у відносинах з державами регіону.
08:30 06.01 2021
Поява в Європі вакцин від коронавірусу стала справжнім успіхом, який став можливим завдяки досягненням вчених, промисловості й дипломатів. Однак початок кампанії імунізації ознаменувався появою нових труднощів у ряді європейських країн.
08:32 05.01 2021