ОСТАННІ НОВИНИ11 липня, 2020Фото: marninixon.com
12:29 26.06.2020

Як коронавірус впливає на сектор переробки відходів

Багато екологічних ініціатив опинилися замороженими через пандемію. Також залишаються невизначеними її наслідки для боротьби з глобальним потеплінням. Зараз важливо зберегти успіх в тих «зелених» починаннях, які довели свою ефективність, зокрема в індустрії ресайклінгу.

Пандемія COVID-19 збільшила використання пластикових медичних і захисних засобів, таких як одноразові рукавички, маски й фартухи. Велика частина цих речей після використання повинна бути викинута, щоб обмежити поширення інфекції. Коронавірус посприяв зростанню попиту на пластикову упаковку і в торгівлі, оскільки покупці, які побоюються зараження, уникають неупакованих продуктів.

Ще один наслідок: використання антибактеріальних серветок і дезінфекційних засобів, зазвичай розфасованих у пластикову тару, також неухильно зростає. Науковці навіть побоюються, що "ковід-відходи" можуть незабаром перевищити кількість медуз у Середземному морі. За прогнозами, в 2020 році ринок пластикової упаковки виросте на 5,5%, що призведе до різкого збільшення кількості відходів, що відправляються на переробку. Але як раз у той момент, коли послуги переробних підприємств необхідні як ніколи, індустрія ресайклінгу знаходиться в нокдауні через кризу.

Міжнародна туристична й промислова активність зупинилася з настанням глобальної кризи, що спровокувало різке падіння попиту й цін на нафту. Оскільки велика частина пластику виробляється з нафти, падіння її ціни призвело до того, що собівартість виробництва пластмасових смол також впала, що зробило виробництво нових пластмас дешевшим, ніж будь-коли.

З огляду на насичення ринку дешевим первинним пластиком, нафтохімічні компанії можуть розігнати конвеєр ще більше, щоб стабілізувати попит на сиру нафту. У такому випадку використання переробленого пластмасового матеріалу стане економічно безглуздим, адже це сприяло б надлишку пропозиції на ринку. При рекордно низькому попиті на перероблені пластмаси, в індустрії ресайклінгу може залишитися все менше й менше покупців.

Падіння попиту на перероблені пластикові матеріали призведе до скорочення прибутку компаній, що займаються вторинною переробкою. Зниження доходів затримає інвестиції в нові заводи і технології та сповільнить показники переробки. Для того щоб підприємства, що займаються утилізацією і переробкою відходів, отримали прибуток, платнику податків доведеться покрити більшу частку їхніх витрат. Але чи скоротиться цей додатковий тягар у період після пандемії, коли місцева влада буде обмежена в засобах, а звільнення матимуть повсюдний характер?

Читайте також: Коронавірус: порятунок чи загроза для природи?

Уряд Британії, наприклад, у даний час переніс введення заборони на одноразові пластикові вироби з квітня на жовтень 2020 року, щоб дати виробникам більше часу для пошуку альтернативних матеріалів для соломинок, паличок для кави і вушних паличок. Якщо ця затримка вплине на заплановане на квітень 2022 року введення податку на пластикову упаковку для продукції із вмістом перероблених матеріалів менше 30%, то ця подвійна невдача може поставити під загрозу мету Британії ліквідувати всі пластикові відходи до 2043 року. Бізнес повернеться до використання первинних пластмас, не маючи стимулу вибирати більш дорогі матеріали повторного використання.

Скоординовані зусилля урядів і промисловості могли б зберегти досягнутий останнім часом прогрес щодо відсотка утилізації. Введення подальших заборон і нові податки на виробництво пластику могли б гарантувати, що підприємства продовжать фінансувати переробку пластмасових відходів і використовувати їх повторно. Якщо підприємства будуть дотримуватися своїх цілей щодо заміни частини первинного пластикового матеріалу на перероблений пластик, незалежно від пов'язаних з цим витрат, це може допомогти зберегти інвестиції у сектор ресайклінгу.

Читайте також: Коронавірус і довкілля: нам потрібна "зелена" стратегія виходу з кризи

Компанії з переробки та експортери пластмасових відходів, які не справляються з великою їх кількістю, можуть нелегально відправляти їх в інші країни або неправдиво стверджувати, що вони переробили більшу кількість. Ця інформація надається самими підприємствами, а не органами контролю, що робить можливими фальсифікації.

І в усьому цьому процесі замішані ще й ви, споживач. Кожен з нас підвищує попит на одноразову пластикову упаковку. Але ми можемо обернути цю тенденцію назад: зменшити попит на пластик і збільшити частку перероблюваних матеріалів шляхом поліпшення наших купівельних звичок. Тобто купуючи з розумом і перевіряючи, чи придатна упаковка, яку ми викидаємо, для вторинної переробки.

Переклад статті The Conversation підготував Ярослав Супрун.

П'ятдесят років тому, коли Пол Маккартні оголосив про свій вихід із Beatles, ця новина зруйнувала надії мільйонів фанатів, породивши неправдиві чутки про возз'єднання, які не припинялися і в новому десятилітті.
22:17 10.07 2020
Європейці часто говорять про західні цінності, критикуючи автократичні країни. Але водночас час вони готові закривати очі на антидемократичні дії лідерів і підтримувати їх, якщо вони декларують свій проєвропейський шлях.
19:00 09.07 2020
30 червня закон про національну безпеку Гонконгу, що зазіхає на принцип "одна країна - дві системи", був уведений в дію. Що він означає для майбутнього особливого адміністративного району?
13:08 08.07 2020
Пандемія коронавірусу зірвала святкування перемоги Джо Байдена на праймеріз. Але зараз настає куди більш складний і відповідальний етап у президентських перегонах, адже демократ залишається сам на сам з Дональдом Трампом.
19:32 07.07 2020
Тиждень тому у Франції пройшли місцеві вибори, на яких президентська партія з тріском провалилася. Ця невдача, помножена на важкі наслідки коронакризи, підштовхнула Емманюеля Макрона до зміни уряду. Хто він, новий прем'єр, і чи допоможе він чинному президенту виграти битву за Єлисейський палац у 2022 році?
12:00 06.07 2020
Минула неділя пройшла у Франції під зеленим кольором, коли на місцевих виборах партія "Європа Екологія Зелені" перемогла в більшості великих міст. Для Макрона ж це голосування стало справжньою поразкою, що ставить під загрозу його надії на переобрання в 2022 році.
18:31 03.07 2020
Одній з найтрагічніших громадянських воєн на Близькому Сході скоро виповниться 10 років. І весь цей час на чолі країни залишається Башар аль-Асад. Але його панування над Сирією може закінчитися через опозицію з боку членів сім'ї, безпрецедентні протести й масштабні нові санкції США.
19:25 02.07 2020
Росіяни проголосували за масштабний пакет з більш ніж двохсот поправок до конституції, найважливіша з яких звільняє президента Владіміра Путіна від обмежень щодо термінів повноважень і потенційно дозволяє йому правити до 2036 року. Що означають ці зміни для майбутнього країни?
16:54 02.07 2020
Берлін виступає проти планів Вашингтона посилити санкції, щоб назавжди зупинити будівництво російського газопроводу Північний потік 2. Німці вважають, що американські санкцій порушують європейську безпеку та суверенітет. Але насправді все навпаки. Путінська труба швидше підірве, ніж зміцнить енергетичну незалежність Європи, зробивши її ще більш вразливою перед Росією.
19:43 01.07 2020
У другому турі зійдуться чинний глава держави Анджей Дуда, якого підтримує керівна консервативна партія "Право і справедливість", та мер Варшави Рафал Тшасковський, представник головної опозиційної партії, ліберальної "Громадянської платформи". Шанси в обох рівні, і боротьба буде запеклою.
10:21 30.06 2020