ОСТАННІ НОВИНИ02 грудня, 2020
01 грудня, 2020
Фото: Маркус Решфорд / The Irish Times
11:43 27.06.2020

Чи дійсно спорт поза політикою?

"Ваша справа - спорт". Такою категоричною фразою вболівальники, політики й, перш за все, клуби вже давно відмовляють елітних спортсменів від висловлення своєї думки з приводу проблеми, яка виходить за рамки гри. Офіційне обґрунтування такого підходу полягає в тому, що спорт повинен знаходитися над будь-якою політичною боротьбою.

Звичайно, справжня причина занепокоєння клубів швидше полягає в тому, що їхні політичні погляди, можуть бути шкідливими для бізнесу. Вони можуть відштовхнути фанатів і спонсорів, які, як вважається, хочуть, щоб їх бренди були якомога далі від брудної політики.

І ось, коли у 2016 році американський футболіст Колін Капернік став на коліно на знак протесту проти поліцейської жорстокості, він був викинутий за борт своїм же спортивним середовищем. В європейському футболі гравці, які підіймали футболки, щоб показати навіть найменший прояв солідарності, могли отримати попередження або штраф.

Читайте також: Повернення футболу

Цього місяця фантазія про те, що спорт і політика можуть і повинні існувати окремо, зазнала краху. В Англії 22-річний форвард "Манчестер Юнайтед" Маркус Решфорд повів розумну й потужну громадську кампанію, яка змусила уряд Бориса Джонсона скасувати своє рішення про урізання харчування для 1,3 мільйона соціально незахищених дітей під час канікул. Інший молодий футболіст з "Манчестер Сіті" Рахім Стерлінг став одним із найбільш переконливих учасників антирасистської кампанії в Британії.

Рух Black Lives Matter знаходить широкий відгук у спорті, як і в усьому іншому світі. Керівництво американського футболу скасувало правило, яке зобов'язувало гравців і персонал "стояти шанобливо", коли грає національний гімн. Таку вимогу ввели всього кілька років тому після того, як зоряний гравець Меган Рапіноу прихилила коліно.

Коли минулого тижня ірландська прем'єр-ліга відновила гру, кожному футболістові було дозволено мати на спині слова "Black Lives Matter" замість свого імені.

Складні дилеми, звичайно ж, ще чекають попереду. Коли вони зіткнуться з протестами, які не матимуть широкої підтримки, спортивні клуби будуть приміряти на себе роль арбітра. Проте, останні тижні показали, що спорт і політику можна, а іноді й потрібно дозволяти змішувати.

Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.

Після чергового сплеску радикального ісламізму в Європі Макрон заявив про необхідність реформи ісламу у Франції. Що це означає і чому такий крок не допоможе зупинити екстремізм - розповідаємо далі.
08:42 02.12 2020
Надії на те, що пандемія допоможе покласти край популізму в Європі, були досить оптимістичними, але друга хвиля, імовірно, остаточно розвіє цю ідею.
10:39 01.12 2020
Туреччина повинна стати на шлях реформ, як вона це зробила після кризи 2001 року, щоб запобігти економічному й фінансовому краху. Але зараз подібний прогресивний сценарій виглядає малоймовірним.
08:37 30.11 2020
Пандемія коронавірусу кардинально змінила світ і змусила мільйони людей шукати відповіді на запитання: коли вже можна буде повернутися до звичного життя? І ось з появою новин про завершення випробування вакцини, відповідь напрошувалася сама собою. Утім, не все так однозначно.
18:06 27.11 2020
Громадянська війна в Ефіопії тільки розгорається, але вже зараз стає ясно, що силовим шляхом проблеми, які до неї призвели, усунути не вдасться. Сторони повинні сісти за стіл переговорів, інакше країна може повторити югославський сценарій.
18:02 26.11 2020
Угода про вільну торгівлю, підписана 15 листопада п'ятнадцятьма країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, серед яких Китай, є показовим конкурентом іншого регіонального об'єднання – Транстихоокеанського партнерства, з якого США вийшли в січні 2017 року, як тільки до влади прийшов Трамп.
19:30 25.11 2020
Джо Байден оголосив, кого він призначить на посаду держсекретаря. Ним стане його найближчий соратник Ентоні Блінкен, який, як й обраний президент, має намір відновити глобальне лідерство США.
19:27 24.11 2020
Поки Україна не знайде в собі сили приборкати всемогутніх олігархів, вона не зможе реалізувати той потенціал, який залишається невикористаним з 1991 року.
18:38 23.11 2020
Варшава та Будапешт наклали вето на розподіл коштів з європейського фонду відновлення від пандемії через побоювання, що їх можуть позбавити грошей через порушення верховенства права й демократичних принципів.
08:47 20.11 2020
На тлі пандемії і гострої політичної кризи в Перу всього за тиждень змінилося 3 президента. Як таке сталося в південноамериканській країні і що її чекає далі? Пояснюємо в статті.
19:43 19.11 2020