ОСТАННІ НОВИНИ


19 жовтня, 2020
Фото: nationalinterest.org
12:44 27.06.2020

НАСА планує дослідити супутники, потенційно придатні для життя

Учені вважають, що в нашій галактиці є багато космічних тіл, на яких присутня вода - головна умова для існування життя. Перші місії для дослідження таких тіл будуть відправлені вже скоро.

Супутник Сатурна Енцелад і супутник Юпітера Європа – прекрасні приклади океанічних світів у нашій Сонячній системі, які, можливо, могли б бути домом для інопланетного життя.

Але це може бути тільки вершиною айсберга. Згідно з дослідженням, опублікованим цього тижня у виданні Астрономічного товариства Тихого океану, переглянуті розрахунки дозволяють припустити, що в нашій галактиці ще більше океанічних світів, аніж було відомо раніше.

"Струмені води вивергаються з Європи та Енцелада, так що ми можемо стверджувати, що всередині цих тіл, під їх крижаними панцирами, знаходяться океани, і там є енергія, яка виштовхує воду назовні. А ці критерії, як ми знаємо, є двома найважливішими складовими для існування життя ", – сказала Лінне Квік, вчена-планетологиня НАСА, що спеціалізується на вулканізмі та океанічних світах.

"Отже, якщо ми розглядаємо ці тіла як імовірно населені, то, можливо, більші їх копії в інших планетарних системах теж придатні для життя".

Використовуючи математичний аналіз декількох десятків екзопланет, в тому числі й у відносно близькій до нас системі TRAPPIST-1, Квік та її колеги виявили, що понад 25% вивчених ними екзопланет можуть бути океанічними світами. І багато з них можуть мати рідку воду під шарами поверхневого льоду, подібно до того, що ми бачимо в Європи й Енцелада.

Читайте також: Астрономи знайшли нову, схожу на землю екзопланету

Ці математичні моделі, безсумнівно, будуть використані для того, щоб допомогти вченим звузити список перспективних екзопланет для подальших досліджень. Можливо, в найближчому майбутньому космічний телескоп Джеймса Вебба НАСА або інші космічні місії нададуть ще більш захопливі дані.

"Майбутні місії з пошуку ознак життя за межами Сонячної системи зосереджені на таких планетах, як наша, що мають біосферу, настільки багату, що здатна змінювати хімічний склад всієї атмосфери", – говорить Акі Роберг, астрофізикиня Центру космічних польотів імені Годдарда, яка працювала з Лінне Квік над дослідженням.

"Але в Сонячній системі крижані супутники з океанами, які знаходяться далеко від тепла Сонця, все ж показали, що в них є ті елементи, які, як ми думаємо, необхідні для життя".

Читайте також: А що було до Великого вибуху?

Протягом наступного десятиліття місія НАСА Europa Clipper має намір досліджувати Європу і, як ми сподіваємося, надасть нові дані про середовище під її крижаною поверхнею. Чим більше вчені зможуть дізнатися про Європу та інші прилеглі крижані супутники, тим краще вони зможуть зрозуміти аналогічні світи навколо інших зірок по всій галактиці.

"Майбутні місії дадуть нам шанс зрозуміти, чи може на океанічних супутниках в нашій Сонячній системі існувати життя", – сказала Квік, яка є членкинею наукової команди як в місії Europa Clipper, так і в місії Dragonfly, яка вивчатиме найбільший супутник Сатурна – Титан.

"Якщо ми знайдемо хімічні ознаки життя, ми зможемо спробувати знайти схожі умови вже на міжзоряних відстанях".

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун

Навесні Ізраїль показав приклад в боротьбі з коронавірусом, який інші країни намагалися наслідувати. Минуло півроку, і сьогодні він вже є прикладом того, як необдуманими діями держави можуть спровокувати другу хвилю пандемії.
16:54 20.10 2020
Будь-яке різке скорочення американських сил в Іраку дає Ірану унікальну можливість розширити свій вплив в країні і загрожує розпалюванням міжконфесійної ворожнечі.
16:57 19.10 2020
На минулих вихідних Північна Корея провела найбільше за свою історію представлення нової зброї під час військового параду, присвяченого 75-річчю керівної Трудової партії. Подія спричинила новою хвилю занепокоєння в регіоні.
20:55 16.10 2020
15 жовтня лідери країн ЄС збираються на черговий саміт, щоб знайти компроміс щодо торговельних переговорів із Британією.
20:52 15.10 2020
Озброєні до зубів праві угруповання в США готові повстати проти результатів виборів, якщо президент Трамп зазнає поразки. І це надзвичайно небезпечно для американської демократії.
16:27 13.10 2020
Довгий час економічні показники, що зростають, вважалися головним досягненням Трампа за його каденцію. Вони ж розглядалася республіканцями як основний аргумент на майбутніх виборах. Але пандемія внесла свої корективи в ці плани.
16:24 12.10 2020
Протягом усього періоду пандемії Дональд Трамп всіляко намагався применшити небезпеку ковіду й демонстративно ігнорував засоби захисту та соціальне дистанціювання. Тепер він став одним з трьох лідерів у світі, хто підчепив коронавірус.
10:11 09.10 2020
Після декількох тижнів зволікань США і ЄС нарешті ввели санкції проти режиму Лукашенка у відповідь на фальсифікацію президентських виборів і придушення протестів.
10:14 08.10 2020
У своїй книзі "Кімната, в якій це сталося: мемуари Білого дому" колишній радник Трампа з національної безпеки детально розповідає, як чинний президент США сварився із західними лідерами, мирився з Кім Чен Ином і захоплювався Путіним.
15:59 07.10 2020
Нещодавнє відкриття в хмарах Венери фосфіну, що можливо має біогенне походження, нагадало нам про те, що деякі необхідні для існування життя компоненти присутні й в інших місцях Сонячної системи.
09:07 06.10 2020