ОСТАННІ НОВИНИ


04 липня, 2020

03 липня, 2020
Фото: nationalinterest.org
12:44 27.06.2020

НАСА планує дослідити супутники, потенційно придатні для життя

Учені вважають, що в нашій галактиці є багато космічних тіл, на яких присутня вода - головна умова для існування життя. Перші місії для дослідження таких тіл будуть відправлені вже скоро.

Супутник Сатурна Енцелад і супутник Юпітера Європа – прекрасні приклади океанічних світів у нашій Сонячній системі, які, можливо, могли б бути домом для інопланетного життя.

Але це може бути тільки вершиною айсберга. Згідно з дослідженням, опублікованим цього тижня у виданні Астрономічного товариства Тихого океану, переглянуті розрахунки дозволяють припустити, що в нашій галактиці ще більше океанічних світів, аніж було відомо раніше.

"Струмені води вивергаються з Європи та Енцелада, так що ми можемо стверджувати, що всередині цих тіл, під їх крижаними панцирами, знаходяться океани, і там є енергія, яка виштовхує воду назовні. А ці критерії, як ми знаємо, є двома найважливішими складовими для існування життя ", – сказала Лінне Квік, вчена-планетологиня НАСА, що спеціалізується на вулканізмі та океанічних світах.

"Отже, якщо ми розглядаємо ці тіла як імовірно населені, то, можливо, більші їх копії в інших планетарних системах теж придатні для життя".

Використовуючи математичний аналіз декількох десятків екзопланет, в тому числі й у відносно близькій до нас системі TRAPPIST-1, Квік та її колеги виявили, що понад 25% вивчених ними екзопланет можуть бути океанічними світами. І багато з них можуть мати рідку воду під шарами поверхневого льоду, подібно до того, що ми бачимо в Європи й Енцелада.

Читайте також: Астрономи знайшли нову, схожу на землю екзопланету

Ці математичні моделі, безсумнівно, будуть використані для того, щоб допомогти вченим звузити список перспективних екзопланет для подальших досліджень. Можливо, в найближчому майбутньому космічний телескоп Джеймса Вебба НАСА або інші космічні місії нададуть ще більш захопливі дані.

"Майбутні місії з пошуку ознак життя за межами Сонячної системи зосереджені на таких планетах, як наша, що мають біосферу, настільки багату, що здатна змінювати хімічний склад всієї атмосфери", – говорить Акі Роберг, астрофізикиня Центру космічних польотів імені Годдарда, яка працювала з Лінне Квік над дослідженням.

"Але в Сонячній системі крижані супутники з океанами, які знаходяться далеко від тепла Сонця, все ж показали, що в них є ті елементи, які, як ми думаємо, необхідні для життя".

Читайте також: А що було до Великого вибуху?

Протягом наступного десятиліття місія НАСА Europa Clipper має намір досліджувати Європу і, як ми сподіваємося, надасть нові дані про середовище під її крижаною поверхнею. Чим більше вчені зможуть дізнатися про Європу та інші прилеглі крижані супутники, тим краще вони зможуть зрозуміти аналогічні світи навколо інших зірок по всій галактиці.

"Майбутні місії дадуть нам шанс зрозуміти, чи може на океанічних супутниках в нашій Сонячній системі існувати життя", – сказала Квік, яка є членкинею наукової команди як в місії Europa Clipper, так і в місії Dragonfly, яка вивчатиме найбільший супутник Сатурна – Титан.

"Якщо ми знайдемо хімічні ознаки життя, ми зможемо спробувати знайти схожі умови вже на міжзоряних відстанях".

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун

Минула неділя пройшла у Франції під зеленим кольором, коли на місцевих виборах партія "Європа Екологія Зелені" перемогла в більшості великих міст. Для Макрона ж це голосування стало справжньою поразкою, що ставить під загрозу його надії на переобрання в 2022 році.
18:31 03.07 2020
Одній з найтрагічніших громадянських воєн на Близькому Сході скоро виповниться 10 років. І весь цей час на чолі країни залишається Башар аль-Асад. Але його панування над Сирією може закінчитися через опозицію з боку членів сім'ї, безпрецедентні протести й масштабні нові санкції США.
19:25 02.07 2020
Росіяни проголосували за масштабний пакет з більш ніж двохсот поправок до конституції, найважливіша з яких звільняє президента Владіміра Путіна від обмежень щодо термінів повноважень і потенційно дозволяє йому правити до 2036 року. Що означають ці зміни для майбутнього країни?
16:54 02.07 2020
Берлін виступає проти планів Вашингтона посилити санкції, щоб назавжди зупинити будівництво російського газопроводу Північний потік 2. Німці вважають, що американські санкцій порушують європейську безпеку та суверенітет. Але насправді все навпаки. Путінська труба швидше підірве, ніж зміцнить енергетичну незалежність Європи, зробивши її ще більш вразливою перед Росією.
19:43 01.07 2020
У другому турі зійдуться чинний глава держави Анджей Дуда, якого підтримує керівна консервативна партія "Право і справедливість", та мер Варшави Рафал Тшасковський, представник головної опозиційної партії, ліберальної "Громадянської платформи". Шанси в обох рівні, і боротьба буде запеклою.
10:21 30.06 2020
У момент можливо наймасштабнішої кризи в історії Європейського Союзу найсильніша економіка ЄС бере на себе лідерство в подоланні наслідків пандемії.
10:12 30.06 2020
Вийшовши на східноазіатський ринок у середині 2000-х років, k-pop став одним з найбільш швидкозростаючих музичних жанрів у світі. Він також є вістрям успішної індустрії культурного експорту Південної Кореї і, за прогнозами, принесе десятки мільярдів доларів в економіку країни в найближчі роки.
10:05 30.06 2020
"Ваша справа - спорт". Такою категоричною фразою вболівальники, політики й, перш за все, клуби вже давно відмовляють елітних спортсменів від висловлення своєї думки з приводу проблеми, яка виходить за рамки гри. Офіційне обґрунтування такого підходу полягає в тому, що спорт повинен знаходитися над будь-якою політичною боротьбою.
11:43 27.06 2020
Багато екологічних ініціатив опинилися замороженими через пандемію. Також залишаються невизначеними її наслідки для боротьби з глобальним потеплінням. Зараз важливо зберегти успіх в тих «зелених» починаннях, які довели свою ефективність, зокрема в індустрії ресайклінгу.
12:29 26.06 2020
Мемуари колишнього радника з національної безпеки Дональда Трампа викликали фурор ще до їхньої публікації. Болтон у своїй книзі показує некомпетентність американського президента й ставить під питання його здатність керувати зовнішньою політикою США. Що ж він каже про ставлення Трампа та інших чиновників до України?
22:41 24.06 2020