ОСТАННІ НОВИНИ

05 серпня, 2020

Фото: nationalinterest.org
12:44 27.06.2020

НАСА планує дослідити супутники, потенційно придатні для життя

Учені вважають, що в нашій галактиці є багато космічних тіл, на яких присутня вода - головна умова для існування життя. Перші місії для дослідження таких тіл будуть відправлені вже скоро.

Супутник Сатурна Енцелад і супутник Юпітера Європа – прекрасні приклади океанічних світів у нашій Сонячній системі, які, можливо, могли б бути домом для інопланетного життя.

Але це може бути тільки вершиною айсберга. Згідно з дослідженням, опублікованим цього тижня у виданні Астрономічного товариства Тихого океану, переглянуті розрахунки дозволяють припустити, що в нашій галактиці ще більше океанічних світів, аніж було відомо раніше.

"Струмені води вивергаються з Європи та Енцелада, так що ми можемо стверджувати, що всередині цих тіл, під їх крижаними панцирами, знаходяться океани, і там є енергія, яка виштовхує воду назовні. А ці критерії, як ми знаємо, є двома найважливішими складовими для існування життя ", – сказала Лінне Квік, вчена-планетологиня НАСА, що спеціалізується на вулканізмі та океанічних світах.

"Отже, якщо ми розглядаємо ці тіла як імовірно населені, то, можливо, більші їх копії в інших планетарних системах теж придатні для життя".

Використовуючи математичний аналіз декількох десятків екзопланет, в тому числі й у відносно близькій до нас системі TRAPPIST-1, Квік та її колеги виявили, що понад 25% вивчених ними екзопланет можуть бути океанічними світами. І багато з них можуть мати рідку воду під шарами поверхневого льоду, подібно до того, що ми бачимо в Європи й Енцелада.

Читайте також: Астрономи знайшли нову, схожу на землю екзопланету

Ці математичні моделі, безсумнівно, будуть використані для того, щоб допомогти вченим звузити список перспективних екзопланет для подальших досліджень. Можливо, в найближчому майбутньому космічний телескоп Джеймса Вебба НАСА або інші космічні місії нададуть ще більш захопливі дані.

"Майбутні місії з пошуку ознак життя за межами Сонячної системи зосереджені на таких планетах, як наша, що мають біосферу, настільки багату, що здатна змінювати хімічний склад всієї атмосфери", – говорить Акі Роберг, астрофізикиня Центру космічних польотів імені Годдарда, яка працювала з Лінне Квік над дослідженням.

"Але в Сонячній системі крижані супутники з океанами, які знаходяться далеко від тепла Сонця, все ж показали, що в них є ті елементи, які, як ми думаємо, необхідні для життя".

Читайте також: А що було до Великого вибуху?

Протягом наступного десятиліття місія НАСА Europa Clipper має намір досліджувати Європу і, як ми сподіваємося, надасть нові дані про середовище під її крижаною поверхнею. Чим більше вчені зможуть дізнатися про Європу та інші прилеглі крижані супутники, тим краще вони зможуть зрозуміти аналогічні світи навколо інших зірок по всій галактиці.

"Майбутні місії дадуть нам шанс зрозуміти, чи може на океанічних супутниках в нашій Сонячній системі існувати життя", – сказала Квік, яка є членкинею наукової команди як в місії Europa Clipper, так і в місії Dragonfly, яка вивчатиме найбільший супутник Сатурна – Титан.

"Якщо ми знайдемо хімічні ознаки життя, ми зможемо спробувати знайти схожі умови вже на міжзоряних відстанях".

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун

Потужний вибух прогримів у столиці Лівану Бейруті, спустошивши кілька кварталів міста й забравши більше сотні життів. Ця біда звалилася на плечі і без того змученої гіперінфляцією, дефолтом і політичною кризою країни.
12:47 06.08 2020
Оточення Володимира Зеленського, схоже, взяло на озброєння небезпечну ідею про те, що висока інфляція і девальвація валюти посприяють економічному росту. Їм варто переосмислити такий підхід, перш ніж він завдав серйозної шкоди економіці країни.
22:22 04.08 2020
Останніми роками Пекін посилив репресії проти уйгурів - тюркського мусульманського народу, що живе на території Китаю в західному районі Сіньцзян. І поки міжнародне співтовариство закривало на це очі, китайський уряд перетворило район у надтехнологічний концтабір.
22:21 03.08 2020
Сьогодні низка країн ударними темпами працює над створенням власних вакцин від COVID-19. Поки що найближче до успіху підібралися Британія і Китай, де перші випробування дали обнадійливий результат.
18:27 31.07 2020
Час від часу турки заявляють про прихильність своєму європейському вектору розвитку й вступу в Євросоюз. І це попри те, що переговори з Брюсселем були припинені ще чотири роки тому, а Ердоган раз у раз йде на конфронтацію із західними країнами.
13:00 30.07 2020
До листопадових виборів президента США залишилося 100 днів. Передвиборча боротьба тільки набирає обертів, але вже зараз, згідно з опитуваннями, Байден істотно випереджає Трампа. Чи зможе чинний президент повернути собі лідерство?
12:42 29.07 2020
Ботоферми, хакерські атаки, кампанії з дезінформації, втручання в демократичні процеси в західних країнах, розпалювання внутрішніх конфліктів і розбіжностей. Так сьогодні діє путінська Росія для досягнення своєї головної мети - змусити західні країни зруйнувати самих себе зсередини.
16:12 28.07 2020
Кожен новий напад на активістів в Україні тягне за собою погані наслідки: це і почуття безкарності для корупціонерів, і занепокоєння міжнародних партнерів, і відлякування інвесторів разом з їхніми грошима. А небажання влади розслідувати подібні атаки ставить питання про її прихильність реформам і захисту громадянського суспільства.
11:47 27.07 2020
З 1991 року Україну розглядають як державу з величезним потенціалом, але дотепер вона залишається однією із найбідніших країн Європи. Чи може президент Зеленський забезпечити належне управління, необхідне Україні для успіху?
17:34 24.07 2020
На тлі тиску з боку Сполучених Штатів, коронавірусної пандемії і наступу Китаю на права Гонконгу, Британія заборонила використання обладнання Huawei у своїх мережах 5G. Здається, це перша масштабна невдача китайської компанії.
10:26 23.07 2020