ОСТАННІ НОВИНИ


19 жовтня, 2020
Фото: kimchislap.com/
10:05 30.06.2020

Як k-pop завоював планету

Вийшовши на східноазіатський ринок у середині 2000-х років, k-pop став одним з найбільш швидкозростаючих музичних жанрів у світі. Він також є вістрям успішної індустрії культурного експорту Південної Кореї і, за прогнозами, принесе десятки мільярдів доларів в економіку країни в найближчі роки.

Але що ж таке k-pop та як він перетворився зі скромного музичного жанру у світовий культурний феномен з відданими шанувальниками в західному світі?

Секрет зростання популярності кей-попу на сьогоднішній день відносно простий. Поп-музика – це збірний термін для незліченних комерційних жанрів, які з'являлися з середини ХХ століття. Але k-pop відрізняється специфічною естетикою і стилем виконання, який виріс з корейських адаптацій американської популярної музики на початку 1990-х років.

Народження кей-попу зазвичай простежується від групи Seo Taiji and Boys, чия унікальна суміш хіп-хопу, року та танцювальної хореографії взяла штурмом південнокорейську музичну сцену. Кілька великих музичних студій, починаючи з SM Entertainment в 1995 році, були засновані для того, щоб монетизувати незайманий ринок, що зростає. На зміну колишнім гранж-елементам кей-попу прийшли ідоли, що продаються в маси, першим з яких став дико успішний бой-бенд H.O.T.

У міру того як k-pop викристалізувався в музичний жанр протягом наступного десятиліття, він став визначатися декількома рисами, які допомагають пояснити його конкурентоспроможність як елементу культурного експорту: разюче високий рівень хореографії та вокалу, доступна й широко приваблива естетика, ефективна мережа сеульских продюсерів, здатних випускати якісний продукт у швидкому темпі, і щедра урядова підтримка.

В основі того, що відрізняє k-pop, лежить система тренування. Цей процес був розроблений засновником SM Entertainment Лі Со Меном для рекрутингу, вдосконалення та просування ідолів. Після ретельного відбору серед сотень кандидатів, потенційний кумир проходить тривалий період навчання. Цей етап, який може тривати від кількох місяців до кількох років, містить в собі навчання вокалу, репу й танців, а також уроки англійської мови.

Учні повинні витримати виснажливий графік репетицій і довести, що вони можуть підтримувати імідж компанії, схвалений суспільством. Тим, хто доходить до кінця тренувального табору, пропонується контракт. Випускник може розраховувати на участь у гурті, обраним можуть запропонувати сольну кар'єру.

Система тренування забезпечує стабільне "постачання" талановитих виконавців. Але це аж ніяк не дешевий процес: хоча навчання одного ідола може вартувати всього лише 30 000 доларів на місяць, зібрати й навчити цілий гурт обійдеться в мільйони доларів. Найважливішим засобом компенсації цих витрат є державна підтримка, оскільки Міністерство культури створило цілий департамент для вирішення питань, пов'язаних з кей-попом. Крім створення сприятливого для зростання бізнесу нормативного клімату, Міністерство культури виділило індустрії k-pop сотні мільйонів доларів у вигляді грантів, призначених для розвитку туризму й культурного експорту Південної Кореї.

Немає єдиного чинника, що пояснює проривний успіх кей-попу, – він обумовлений поєднанням сприятливих умов і продуманих стратегій, що реалізуються на рівні управління. Трохи більше ніж за три десятиліття k-pop перетворився з немейнстрімного феномену в прибуткову та всесвітньо відому мережу спонсорованих державою продюсерів і виконавців – беззаперечний успіх на довгому шляху перетворення Південної Кореї в провідного експортера "м'якої сили".

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун.

Навесні Ізраїль показав приклад в боротьбі з коронавірусом, який інші країни намагалися наслідувати. Минуло півроку, і сьогодні він вже є прикладом того, як необдуманими діями держави можуть спровокувати другу хвилю пандемії.
16:54 20.10 2020
Будь-яке різке скорочення американських сил в Іраку дає Ірану унікальну можливість розширити свій вплив в країні і загрожує розпалюванням міжконфесійної ворожнечі.
16:57 19.10 2020
На минулих вихідних Північна Корея провела найбільше за свою історію представлення нової зброї під час військового параду, присвяченого 75-річчю керівної Трудової партії. Подія спричинила новою хвилю занепокоєння в регіоні.
20:55 16.10 2020
15 жовтня лідери країн ЄС збираються на черговий саміт, щоб знайти компроміс щодо торговельних переговорів із Британією.
20:52 15.10 2020
Озброєні до зубів праві угруповання в США готові повстати проти результатів виборів, якщо президент Трамп зазнає поразки. І це надзвичайно небезпечно для американської демократії.
16:27 13.10 2020
Довгий час економічні показники, що зростають, вважалися головним досягненням Трампа за його каденцію. Вони ж розглядалася республіканцями як основний аргумент на майбутніх виборах. Але пандемія внесла свої корективи в ці плани.
16:24 12.10 2020
Протягом усього періоду пандемії Дональд Трамп всіляко намагався применшити небезпеку ковіду й демонстративно ігнорував засоби захисту та соціальне дистанціювання. Тепер він став одним з трьох лідерів у світі, хто підчепив коронавірус.
10:11 09.10 2020
Після декількох тижнів зволікань США і ЄС нарешті ввели санкції проти режиму Лукашенка у відповідь на фальсифікацію президентських виборів і придушення протестів.
10:14 08.10 2020
У своїй книзі "Кімната, в якій це сталося: мемуари Білого дому" колишній радник Трампа з національної безпеки детально розповідає, як чинний президент США сварився із західними лідерами, мирився з Кім Чен Ином і захоплювався Путіним.
15:59 07.10 2020
Нещодавнє відкриття в хмарах Венери фосфіну, що можливо має біогенне походження, нагадало нам про те, що деякі необхідні для існування життя компоненти присутні й в інших місцях Сонячної системи.
09:07 06.10 2020