ОСТАННІ НОВИНИ

09 серпня, 2020


08 серпня, 2020
Фото: kimchislap.com/
10:05 30.06.2020

Як k-pop завоював планету

Вийшовши на східноазіатський ринок у середині 2000-х років, k-pop став одним з найбільш швидкозростаючих музичних жанрів у світі. Він також є вістрям успішної індустрії культурного експорту Південної Кореї і, за прогнозами, принесе десятки мільярдів доларів в економіку країни в найближчі роки.

Але що ж таке k-pop та як він перетворився зі скромного музичного жанру у світовий культурний феномен з відданими шанувальниками в західному світі?

Секрет зростання популярності кей-попу на сьогоднішній день відносно простий. Поп-музика – це збірний термін для незліченних комерційних жанрів, які з'являлися з середини ХХ століття. Але k-pop відрізняється специфічною естетикою і стилем виконання, який виріс з корейських адаптацій американської популярної музики на початку 1990-х років.

Народження кей-попу зазвичай простежується від групи Seo Taiji and Boys, чия унікальна суміш хіп-хопу, року та танцювальної хореографії взяла штурмом південнокорейську музичну сцену. Кілька великих музичних студій, починаючи з SM Entertainment в 1995 році, були засновані для того, щоб монетизувати незайманий ринок, що зростає. На зміну колишнім гранж-елементам кей-попу прийшли ідоли, що продаються в маси, першим з яких став дико успішний бой-бенд H.O.T.

У міру того як k-pop викристалізувався в музичний жанр протягом наступного десятиліття, він став визначатися декількома рисами, які допомагають пояснити його конкурентоспроможність як елементу культурного експорту: разюче високий рівень хореографії та вокалу, доступна й широко приваблива естетика, ефективна мережа сеульских продюсерів, здатних випускати якісний продукт у швидкому темпі, і щедра урядова підтримка.

В основі того, що відрізняє k-pop, лежить система тренування. Цей процес був розроблений засновником SM Entertainment Лі Со Меном для рекрутингу, вдосконалення та просування ідолів. Після ретельного відбору серед сотень кандидатів, потенційний кумир проходить тривалий період навчання. Цей етап, який може тривати від кількох місяців до кількох років, містить в собі навчання вокалу, репу й танців, а також уроки англійської мови.

Учні повинні витримати виснажливий графік репетицій і довести, що вони можуть підтримувати імідж компанії, схвалений суспільством. Тим, хто доходить до кінця тренувального табору, пропонується контракт. Випускник може розраховувати на участь у гурті, обраним можуть запропонувати сольну кар'єру.

Система тренування забезпечує стабільне "постачання" талановитих виконавців. Але це аж ніяк не дешевий процес: хоча навчання одного ідола може вартувати всього лише 30 000 доларів на місяць, зібрати й навчити цілий гурт обійдеться в мільйони доларів. Найважливішим засобом компенсації цих витрат є державна підтримка, оскільки Міністерство культури створило цілий департамент для вирішення питань, пов'язаних з кей-попом. Крім створення сприятливого для зростання бізнесу нормативного клімату, Міністерство культури виділило індустрії k-pop сотні мільйонів доларів у вигляді грантів, призначених для розвитку туризму й культурного експорту Південної Кореї.

Немає єдиного чинника, що пояснює проривний успіх кей-попу, – він обумовлений поєднанням сприятливих умов і продуманих стратегій, що реалізуються на рівні управління. Трохи більше ніж за три десятиліття k-pop перетворився з немейнстрімного феномену в прибуткову та всесвітньо відому мережу спонсорованих державою продюсерів і виконавців – беззаперечний успіх на довгому шляху перетворення Південної Кореї в провідного експортера "м'якої сили".

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун.

Поки в Україні розслідування НАБУ проти Коломойського у справі про розкрадання грошей з ПриватБанку блокується в СБУ, американці вже впритул підібралися до одіозного українського олігарха та його фінансових махінацій.
17:36 07.08 2020
Потужний вибух прогримів у столиці Лівану Бейруті, спустошивши кілька кварталів міста й забравши більше сотні життів. Ця біда звалилася на плечі і без того змученої гіперінфляцією, дефолтом і політичною кризою країни.
12:47 06.08 2020
Оточення Володимира Зеленського, схоже, взяло на озброєння небезпечну ідею про те, що висока інфляція і девальвація валюти посприяють економічному росту. Їм варто переосмислити такий підхід, перш ніж він завдав серйозної шкоди економіці країни.
22:22 04.08 2020
Останніми роками Пекін посилив репресії проти уйгурів - тюркського мусульманського народу, що живе на території Китаю в західному районі Сіньцзян. І поки міжнародне співтовариство закривало на це очі, китайський уряд перетворило район у надтехнологічний концтабір.
22:21 03.08 2020
Сьогодні низка країн ударними темпами працює над створенням власних вакцин від COVID-19. Поки що найближче до успіху підібралися Британія і Китай, де перші випробування дали обнадійливий результат.
18:27 31.07 2020
Час від часу турки заявляють про прихильність своєму європейському вектору розвитку й вступу в Євросоюз. І це попри те, що переговори з Брюсселем були припинені ще чотири роки тому, а Ердоган раз у раз йде на конфронтацію із західними країнами.
13:00 30.07 2020
До листопадових виборів президента США залишилося 100 днів. Передвиборча боротьба тільки набирає обертів, але вже зараз, згідно з опитуваннями, Байден істотно випереджає Трампа. Чи зможе чинний президент повернути собі лідерство?
12:42 29.07 2020
Ботоферми, хакерські атаки, кампанії з дезінформації, втручання в демократичні процеси в західних країнах, розпалювання внутрішніх конфліктів і розбіжностей. Так сьогодні діє путінська Росія для досягнення своєї головної мети - змусити західні країни зруйнувати самих себе зсередини.
16:12 28.07 2020
Кожен новий напад на активістів в Україні тягне за собою погані наслідки: це і почуття безкарності для корупціонерів, і занепокоєння міжнародних партнерів, і відлякування інвесторів разом з їхніми грошима. А небажання влади розслідувати подібні атаки ставить питання про її прихильність реформам і захисту громадянського суспільства.
11:47 27.07 2020
З 1991 року Україну розглядають як державу з величезним потенціалом, але дотепер вона залишається однією із найбідніших країн Європи. Чи може президент Зеленський забезпечити належне управління, необхідне Україні для успіху?
17:34 24.07 2020