ОСТАННІ НОВИНИ04 серпня, 2020Фото: scmp.com
10:26 23.07.2020

Британія проти Huawei: Захід перейшов в атаку

На тлі тиску з боку Сполучених Штатів, коронавірусної пандемії і наступу Китаю на права Гонконгу, Британія заборонила використання обладнання Huawei у своїх мережах 5G. Здається, це перша масштабна невдача китайської компанії.

1-0 на користь адміністрації Трампа. Через пару місяців після того, як Лондон оголосив, що дозволить Huawei грати обмежену роль в 5G мережах королівства, він розвернувся на 180°. Британський уряд вирішив, що закупівля нового обладнання Huawei буде заборонена після 31 грудня 2020 року; всі наявні технології будуть видалені з 5G мереж до кінця 2027 року; а заборона для китайської компанії на участь у найбільш чутливих для безпеки країни частинах 5G мережі залишається в силі. Пекін і Huawei, ясна річ, незадоволені і попереджають, що це рішення "загрожує відкинути Британію назад в цифровому розвитку".

Це важлива перемога для Білого дому в його зусиллях із блокування міжнародної експансії Huawei, особливо в Європі. Перед обличчям тиску й погроз з боку США (держсекретар Майк Помпео попередив, що угода з Huawei поставить під загрозу обмін розвідувальною інформацією між Лондоном і Вашингтоном) британські чиновники стверджували, що вони можуть вирішити проблему, дозволивши китайському телекомунікаційному гіганту будувати свої 5G-мережі, тримаючи їх подалі від основних сфер безпеки, й обмеживши частку компанії на ринку до 35%.

Читайте також: Війна звинувачень між Вашингтоном і Пекіном

Ці аргументи дали іншим країнам, що сумніваються, можливість не відкидати співпрацю з Huawei. Якщо Британія, найближчий розвідувальний партнер США, вважає, що може знизити ризики, так значить і ми зможемо знайти компроміс, який не буде повністю забороняти Huawei, – подумали в європейських столицях. Тепер (після рішення Лондона – ПН) такий сценарій більше не виглядає можливим, і зусилля з метою відгородити Huawei від Німеччини та Франції будуть рости.

За таким розворотом Британії, схоже, стоять два фактори. По-перше, санкції США проти Huawei і випуск Міністерством торгівлі в травні 2020 року Акту про прямий продукт іноземного виробництва, що збільшили ризики співпраці з китайською компанією. Британські спецслужби дійшли до висновку, що санкції серйозно порушать ланцюги поставок Huawei, в результаті чого буде "вкрай складно довіряти надійності обладнання компанії". По-друге, коронакриза, наступ на права Гонконгу та інші проблеми призвели до значного погіршення відносин між Британією і Китаєм. У недавньому опитуванні 83% респондентів заявили, що не довіряють КНР.

Читайте також: Закон про нацбезпеку Гонконгу: Пекін закручує гайки

Ця боротьба ще далека від завершення. Відмова від послуг Huawei буде коштувати мільярди, а іншим державам, особливо країнам, що розвиваються, фактори, що змусили Лондон припинити співпрацю з компанією, навряд чи здадуться переконливими. Вони, найімовірніше, вважатимуть дешеві та надійні продукти Huawei надзвичайно привабливими.

Сполучені Штати почали мобілізувати національних гравців, щоб заохотити інновації і створити альтернативи китайським виробникам телекомунікаційних послуг, хоча внутрішньополітична боротьба як і раніше уповільнює ці плани. Проте після кількох місяців змішаних повідомлень і нібито невдач Вашингтон отримав те, чого хотів.

Переклад статті CFR підготував Ярослав Супрун.

Оточення Володимира Зеленського, схоже, взяло на озброєння небезпечну ідею про те, що висока інфляція і девальвація валюти посприяють економічному росту. Їм варто переосмислити такий підхід, перш ніж він завдав серйозної шкоди економіці країни.
22:22 04.08 2020
Останніми роками Пекін посилив репресії проти уйгурів - тюркського мусульманського народу, що живе на території Китаю в західному районі Сіньцзян. І поки міжнародне співтовариство закривало на це очі, китайський уряд перетворило район у надтехнологічний концтабір.
22:21 03.08 2020
Сьогодні низка країн ударними темпами працює над створенням власних вакцин від COVID-19. Поки що найближче до успіху підібралися Британія і Китай, де перші випробування дали обнадійливий результат.
18:27 31.07 2020
Час від часу турки заявляють про прихильність своєму європейському вектору розвитку й вступу в Євросоюз. І це попри те, що переговори з Брюсселем були припинені ще чотири роки тому, а Ердоган раз у раз йде на конфронтацію із західними країнами.
13:00 30.07 2020
До листопадових виборів президента США залишилося 100 днів. Передвиборча боротьба тільки набирає обертів, але вже зараз, згідно з опитуваннями, Байден істотно випереджає Трампа. Чи зможе чинний президент повернути собі лідерство?
12:42 29.07 2020
Ботоферми, хакерські атаки, кампанії з дезінформації, втручання в демократичні процеси в західних країнах, розпалювання внутрішніх конфліктів і розбіжностей. Так сьогодні діє путінська Росія для досягнення своєї головної мети - змусити західні країни зруйнувати самих себе зсередини.
16:12 28.07 2020
Кожен новий напад на активістів в Україні тягне за собою погані наслідки: це і почуття безкарності для корупціонерів, і занепокоєння міжнародних партнерів, і відлякування інвесторів разом з їхніми грошима. А небажання влади розслідувати подібні атаки ставить питання про її прихильність реформам і захисту громадянського суспільства.
11:47 27.07 2020
З 1991 року Україну розглядають як державу з величезним потенціалом, але дотепер вона залишається однією із найбідніших країн Європи. Чи може президент Зеленський забезпечити належне управління, необхідне Україні для успіху?
17:34 24.07 2020
Після дев'яти місяців зволікань, численних спекуляцій про її зміст і спроб Даунінг-стріт применшити її значення, нарешті доповідь парламентського комітету з розвідки й безпеки, яка дослідила вплив Кремля на британську політику, була опублікована. Що ми з неї дізналися? Ось деякі основні моменти.
12:56 22.07 2020
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель готується залишити свою посаду. Після майже 15 років на чолі країни коронавірус, імовірно, стане її останнім великим випробуванням і підведе риску під її спадщиною. Пандемія примирила німців з їхньою лідеркою.
15:15 21.07 2020