ОСТАННІ НОВИНИ


























27 жовтня, 2020
























Фото: scmp.com
10:26 23.07.2020

Британія проти Huawei: Захід перейшов в атаку

На тлі тиску з боку Сполучених Штатів, коронавірусної пандемії і наступу Китаю на права Гонконгу, Британія заборонила використання обладнання Huawei у своїх мережах 5G. Здається, це перша масштабна невдача китайської компанії.

1-0 на користь адміністрації Трампа. Через пару місяців після того, як Лондон оголосив, що дозволить Huawei грати обмежену роль в 5G мережах королівства, він розвернувся на 180°. Британський уряд вирішив, що закупівля нового обладнання Huawei буде заборонена після 31 грудня 2020 року; всі наявні технології будуть видалені з 5G мереж до кінця 2027 року; а заборона для китайської компанії на участь у найбільш чутливих для безпеки країни частинах 5G мережі залишається в силі. Пекін і Huawei, ясна річ, незадоволені і попереджають, що це рішення "загрожує відкинути Британію назад в цифровому розвитку".

Це важлива перемога для Білого дому в його зусиллях із блокування міжнародної експансії Huawei, особливо в Європі. Перед обличчям тиску й погроз з боку США (держсекретар Майк Помпео попередив, що угода з Huawei поставить під загрозу обмін розвідувальною інформацією між Лондоном і Вашингтоном) британські чиновники стверджували, що вони можуть вирішити проблему, дозволивши китайському телекомунікаційному гіганту будувати свої 5G-мережі, тримаючи їх подалі від основних сфер безпеки, й обмеживши частку компанії на ринку до 35%.

Читайте також: Війна звинувачень між Вашингтоном і Пекіном

Ці аргументи дали іншим країнам, що сумніваються, можливість не відкидати співпрацю з Huawei. Якщо Британія, найближчий розвідувальний партнер США, вважає, що може знизити ризики, так значить і ми зможемо знайти компроміс, який не буде повністю забороняти Huawei, – подумали в європейських столицях. Тепер (після рішення Лондона – ПН) такий сценарій більше не виглядає можливим, і зусилля з метою відгородити Huawei від Німеччини та Франції будуть рости.

За таким розворотом Британії, схоже, стоять два фактори. По-перше, санкції США проти Huawei і випуск Міністерством торгівлі в травні 2020 року Акту про прямий продукт іноземного виробництва, що збільшили ризики співпраці з китайською компанією. Британські спецслужби дійшли до висновку, що санкції серйозно порушать ланцюги поставок Huawei, в результаті чого буде "вкрай складно довіряти надійності обладнання компанії". По-друге, коронакриза, наступ на права Гонконгу та інші проблеми призвели до значного погіршення відносин між Британією і Китаєм. У недавньому опитуванні 83% респондентів заявили, що не довіряють КНР.

Читайте також: Закон про нацбезпеку Гонконгу: Пекін закручує гайки

Ця боротьба ще далека від завершення. Відмова від послуг Huawei буде коштувати мільярди, а іншим державам, особливо країнам, що розвиваються, фактори, що змусили Лондон припинити співпрацю з компанією, навряд чи здадуться переконливими. Вони, найімовірніше, вважатимуть дешеві та надійні продукти Huawei надзвичайно привабливими.

Сполучені Штати почали мобілізувати національних гравців, щоб заохотити інновації і створити альтернативи китайським виробникам телекомунікаційних послуг, хоча внутрішньополітична боротьба як і раніше уповільнює ці плани. Проте після кількох місяців змішаних повідомлень і нібито невдач Вашингтон отримав те, чого хотів.

Переклад статті CFR підготував Ярослав Супрун.

Із заявою Міністерства юстиції США минулого тижня про те, що воно готує антимонопольний позов проти Google, судний день настав не тільки для Google, але й для всієї великої технологічної четвірки.
19:01 28.10 2020
Прийняте минулого тижня польським конституційним судом сумнівне рішення різко обмежує право на аборт і є похмурим нагадуванням про те, що права жінок і, в більш широкому сенсі, верховенство закону в Польщі знаходяться під серйозною загрозою.
18:59 27.10 2020
Місцеві вибори стали важливим показником політичного клімату в країні через трохи більш як рік, відколи президент Зеленський отримав безпрецедентну владу, здобувши переконливі перемоги на президентських і парламентських виборах.
18:56 26.10 2020
Китай, який став першою жертвою коронавірусу, сьогодні вже показує переконливе економічне зростання. Цей відносний успіх може відродити торговельну війну зі Сполученими Штатами та Європою.
14:11 23.10 2020
Відставка на початку жовтня Амоса Хохштайна з наглядової ради "Нафтогазу" викликає тривогу щодо незалежності українського енергетичного гіганта.
22:40 22.10 2020
Незважаючи на своє безсилля і відсутність повноважень притягнути до відповідальності держави-порушниці прав людини до відповідальності, організація залишається єдиною у своєму роді міжнародною міжурядовою платформою із захисту прав людини.
22:43 21.10 2020
Навесні Ізраїль показав приклад в боротьбі з коронавірусом, який інші країни намагалися наслідувати. Минуло півроку, і сьогодні він вже є прикладом того, як необдуманими діями держави можуть спровокувати другу хвилю пандемії.
16:54 20.10 2020
Будь-яке різке скорочення американських сил в Іраку дає Ірану унікальну можливість розширити свій вплив в країні і загрожує розпалюванням міжконфесійної ворожнечі.
16:57 19.10 2020
На минулих вихідних Північна Корея провела найбільше за свою історію представлення нової зброї під час військового параду, присвяченого 75-річчю керівної Трудової партії. Подія спричинила новою хвилю занепокоєння в регіоні.
20:55 16.10 2020
15 жовтня лідери країн ЄС збираються на черговий саміт, щоб знайти компроміс щодо торговельних переговорів із Британією.
20:52 15.10 2020