ОСТАННІ НОВИНИ
29 жовтня, 2020


Фото: fox.news
12:42 29.07.2020

Президентські вибори в США: Трамп відстає від Байдена

До листопадових виборів президента США залишилося 100 днів. Передвиборча боротьба тільки набирає обертів, але вже зараз, згідно з опитуваннями, Байден істотно випереджає Трампа. Чи зможе чинний президент повернути собі лідерство?

Якби президентські вибори в США відбулися завтра, ймовірно, Дональд Трамп зазнав би поразки. Сприятлива для нього політична обстановка, була перевернута з ніг на голову пандемією COVID-19. Його головні козирі перед виборцями, в першу чергу економіка, зараз слабшають.

Соцопитування послідовно показують переконливе лідерство кандидата від демократів Джо Байдена як на національному рівні, так і в декількох штатах, що не визначилися, – вони ж вирішуватимуть результат листопадових виборів. За сто днів до голосування виборчий штаб Трампа замінив керівника, переглянув стратегію і опинився перед необхідністю купувати рекламу в таких штатах, як Огайо, де ще пів року тому перемога чинного президента здавалася безперечною.

Трамп таврує "фейковою соціологією" опитування, які показують, що він програє Байдену, але його дії свідчать про те, що він усвідомлює своє невтішне становище. Хоча раніше глава Білого дому применшував небезпеку коронавірусу й відкидав закиди про погане управління кризою, зараз він зробив розворот на 180°, визнавши серйозність ситуації, в той час як вірус виходить з-під контролю.

Національна конвенція республіканців, яка повинна була пройти в Джексонвіллі, Флорида, була скасована – в місті вирує COVID-19. Кілька місяців тому президент висміював Байдена за носіння маски, тепер він використовує її сам. Червоні (тобто республіканські – ПН) штати, яким навесні вдалося уникнути інфекційного сплеску, тепер знаходяться в режимі надзвичайної ситуації, а випадки заражень і смертей ростуть з кожним тижнем.

Читайте також: Трамп проти COVID-19: чому США стали новим центром пандемії

Пандемія не дає вести передвиборчу кампанію в її звичному вигляді. Байден особливо не привертає до себе увагу, ретельно плануючи свої виступи. Ця тактика непогано працює, дозволивши колишньому віцепрезиденту встановити терміни своєї кампанії та одночасно спостерігати, як Трамп шкодить самому собі.

Демократичні виборці задоволені кандидатурою Байдена не більше, ніж рік тому, але для багатьох жителів передмістя, як показують опитування, загрози другого терміну для Трампа достатньо, щоб голосувати за Байдена. Тим часом обережне відновлення економіки, яке спостерігалося на початку літа, схоже, гальмує знову.

Читайте також: Кампанія Байдена: потрібно щось більше, ніж порядність

Час Трампа спливає, але ще занадто рано скидати його з рахунків. Неважко уявити собі сценарій, який піде йому на користь на осінніх виборах: це, звичайно, взяття під контроль вірусу й надходження у вільний доступ дієвої вакцини. Опитування можуть бути помилковими. У чинного президента є перевага у вигляді займаної ним посади.

Байден теж припускається помилок. А Трамп зберігає повну підтримку Республіканської партії і може виграти від нового іноземного втручання. Сама ж пандемія є нагадуванням про те, що хід будь-якої кампанії може бути змінений глибоким і несподіваним чином завдяки непередбачуваним подіям.

Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.

Ніби комплексуючи, що Туреччина залучена в "так мало" криз, Реджеп Ердоган розпалив ще одну, цього разу із Францією, обрушивши люту критику на президента Емманюеля Макрона й порадивши йому перевірити своє психічне здоров'я.
11:49 30.10 2020
Призначення судді Емі Коні Барретт дає Республіканській партії безпрецедентний рівень контролю над Верховним судом США. І це може призвести до серйозної поляризації країни.
11:45 29.10 2020
Із заявою Міністерства юстиції США минулого тижня про те, що воно готує антимонопольний позов проти Google, судний день настав не тільки для Google, але й для всієї великої технологічної четвірки.
19:01 28.10 2020
Прийняте минулого тижня польським конституційним судом сумнівне рішення різко обмежує право на аборт і є похмурим нагадуванням про те, що права жінок і, в більш широкому сенсі, верховенство закону в Польщі знаходяться під серйозною загрозою.
18:59 27.10 2020
Місцеві вибори стали важливим показником політичного клімату в країні через трохи більш як рік, відколи президент Зеленський отримав безпрецедентну владу, здобувши переконливі перемоги на президентських і парламентських виборах.
18:56 26.10 2020
Китай, який став першою жертвою коронавірусу, сьогодні вже показує переконливе економічне зростання. Цей відносний успіх може відродити торговельну війну зі Сполученими Штатами та Європою.
14:11 23.10 2020
Відставка на початку жовтня Амоса Хохштайна з наглядової ради "Нафтогазу" викликає тривогу щодо незалежності українського енергетичного гіганта.
22:40 22.10 2020
Незважаючи на своє безсилля і відсутність повноважень притягнути до відповідальності держави-порушниці прав людини до відповідальності, організація залишається єдиною у своєму роді міжнародною міжурядовою платформою із захисту прав людини.
22:43 21.10 2020
Навесні Ізраїль показав приклад в боротьбі з коронавірусом, який інші країни намагалися наслідувати. Минуло півроку, і сьогодні він вже є прикладом того, як необдуманими діями держави можуть спровокувати другу хвилю пандемії.
16:54 20.10 2020
Будь-яке різке скорочення американських сил в Іраку дає Ірану унікальну можливість розширити свій вплив в країні і загрожує розпалюванням міжконфесійної ворожнечі.
16:57 19.10 2020