ОСТАННІ НОВИНИ

04 серпня, 2020

Фото: Хулусі Акар / armiya.az
13:00 30.07.2020

Міністр оборони Туреччини Акар: "Наше місце в Європі"

Час від часу турки заявляють про прихильність своєму європейському вектору розвитку й вступу в Євросоюз. І це попри те, що переговори з Брюсселем були припинені ще чотири роки тому, а Ердоган раз у раз йде на конфронтацію із західними країнами.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив у вівторок, що країна все ще має на меті приєднатися до Європейського Союзу – через чотири роки після того, як переговори були припинені.

Туреччина протягом десятиліть вела конфліктні переговори про вступ до ЄС. Європейський парламент і Європейська рада проголосували за заморожування діалогу після того, як у 2016 році турецький уряд провів у державі масові чистки.

В останні місяці напруженість у відносинах між Брюсселем та Анкарою ще більше зросла у зв'язку із зовнішньою політикою останньої й міграційною кризою. Акар заявив, що Туреччина як і раніше зацікавлена в тому, щоб стати європейською державою, попри напружені відносини.

"Членство в ЄС залишається нашою політичною метою, – сказав міністр оборони. – Відносини Туреччини з ЄС є глибоко усталеними, багатовекторними й украй важливими не тільки для обох сторін, але й для всього регіону".

Він сказав, що членство Туреччини буде "найкращою інвестицією для Європейського Союзу", посилаючись на "обширні економічні зв’язки з ЄС".

Акар також виправдав чистки, які призвели до закінчення переговорів про вступ до ЄС. "Турецький уряд правомірно вжив необхідні й пропорційні заходи, щоб придушити й перемогти [спробу перевороту] та притягнути винних до відповідальності", – сказав він.

У липні 2016 року Туреччина зіткнулася з військовим заколотом, в якому влада звинуватила ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, що проживає в США.

Уряд звільнив сотні тисяч людей і кинув у в'язницю тисячі підозрюваних прихильників Ґюлена. Правозахисні організації охарактеризували чистку як придушення політичного інакомислення, однак Акар заявив, що необхідно було "звільнити" державу від "терористів".

Міністр оборони також підкреслив роль Туреччини в захисті Європи в рамках Організації Північноатлантичного договору.

"НАТО відіграє центральну роль в гарантуванні безпеки Туреччини, а Туреччина – центральну роль в Альянсі – сказав він. – Наша прихильність НАТО міцна, і ми будемо продовжувати брати на себе справедливу частку її витрат".

Читайте також: Оповідь про "смерть мозку НАТО": до чого тут Туреччина?

Хулусі Акар зазначив, що Анкара надала п'ятий за величиною військовий контингент і сьомий за величиною грошовий внесок для натівських операцій, назвавши цей внесок "істотним для євроатлантичної безпеки".

Останнім часом Туреччина намагається налагодити контакти зі США та іншими союзниками по НАТО на тлі протистояння з підтримуваними Росією силам в Сирії та Лівії. Проте Європа, можливо, не настільки зацікавлена у відновленні відносин.

Європейські лідери відреагували рішуче, коли Ердоган відкрив турецько-грецький кордон для біженців в розпал бойових дій у Сирії, а оперативна група з боротьби із контрабандою військово-морських сил ЄС фактично спробувала обмежити турецьку присутність у Лівії.

Читайте також: Криза біженців 2.0: як Ердоган шантажує Європу

Франція очолила фронт опонентів турецької зовнішньої політики, підтримавши Грецію і Кіпр в їх морських суперечках з Анкарою.

"Неприпустимо, щоб морський простір країн-членів [ЄС] порушувався і зазнавав погроз, – заявив минулого тижня журналістам президент Франції Емманюель Макрон. – Ті, хто це робить, повинні бути покарані".

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун.

Оточення Володимира Зеленського, схоже, взяло на озброєння небезпечну ідею про те, що висока інфляція і девальвація валюти посприяють економічному росту. Їм варто переосмислити такий підхід, перш ніж він завдав серйозної шкоди економіці країни.
22:22 04.08 2020
Останніми роками Пекін посилив репресії проти уйгурів - тюркського мусульманського народу, що живе на території Китаю в західному районі Сіньцзян. І поки міжнародне співтовариство закривало на це очі, китайський уряд перетворило район у надтехнологічний концтабір.
22:21 03.08 2020
Сьогодні низка країн ударними темпами працює над створенням власних вакцин від COVID-19. Поки що найближче до успіху підібралися Британія і Китай, де перші випробування дали обнадійливий результат.
18:27 31.07 2020
До листопадових виборів президента США залишилося 100 днів. Передвиборча боротьба тільки набирає обертів, але вже зараз, згідно з опитуваннями, Байден істотно випереджає Трампа. Чи зможе чинний президент повернути собі лідерство?
12:42 29.07 2020
Ботоферми, хакерські атаки, кампанії з дезінформації, втручання в демократичні процеси в західних країнах, розпалювання внутрішніх конфліктів і розбіжностей. Так сьогодні діє путінська Росія для досягнення своєї головної мети - змусити західні країни зруйнувати самих себе зсередини.
16:12 28.07 2020
Кожен новий напад на активістів в Україні тягне за собою погані наслідки: це і почуття безкарності для корупціонерів, і занепокоєння міжнародних партнерів, і відлякування інвесторів разом з їхніми грошима. А небажання влади розслідувати подібні атаки ставить питання про її прихильність реформам і захисту громадянського суспільства.
11:47 27.07 2020
З 1991 року Україну розглядають як державу з величезним потенціалом, але дотепер вона залишається однією із найбідніших країн Європи. Чи може президент Зеленський забезпечити належне управління, необхідне Україні для успіху?
17:34 24.07 2020
На тлі тиску з боку Сполучених Штатів, коронавірусної пандемії і наступу Китаю на права Гонконгу, Британія заборонила використання обладнання Huawei у своїх мережах 5G. Здається, це перша масштабна невдача китайської компанії.
10:26 23.07 2020
Після дев'яти місяців зволікань, численних спекуляцій про її зміст і спроб Даунінг-стріт применшити її значення, нарешті доповідь парламентського комітету з розвідки й безпеки, яка дослідила вплив Кремля на британську політику, була опублікована. Що ми з неї дізналися? Ось деякі основні моменти.
12:56 22.07 2020
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель готується залишити свою посаду. Після майже 15 років на чолі країни коронавірус, імовірно, стане її останнім великим випробуванням і підведе риску під її спадщиною. Пандемія примирила німців з їхньою лідеркою.
15:15 21.07 2020