ОСТАННІ НОВИНИ
27 жовтня, 2020


Фото: Хулусі Акар / armiya.az
13:00 30.07.2020

Міністр оборони Туреччини Акар: "Наше місце в Європі"

Час від часу турки заявляють про прихильність своєму європейському вектору розвитку й вступу в Євросоюз. І це попри те, що переговори з Брюсселем були припинені ще чотири роки тому, а Ердоган раз у раз йде на конфронтацію із західними країнами.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив у вівторок, що країна все ще має на меті приєднатися до Європейського Союзу – через чотири роки після того, як переговори були припинені.

Туреччина протягом десятиліть вела конфліктні переговори про вступ до ЄС. Європейський парламент і Європейська рада проголосували за заморожування діалогу після того, як у 2016 році турецький уряд провів у державі масові чистки.

В останні місяці напруженість у відносинах між Брюсселем та Анкарою ще більше зросла у зв'язку із зовнішньою політикою останньої й міграційною кризою. Акар заявив, що Туреччина як і раніше зацікавлена в тому, щоб стати європейською державою, попри напружені відносини.

"Членство в ЄС залишається нашою політичною метою, – сказав міністр оборони. – Відносини Туреччини з ЄС є глибоко усталеними, багатовекторними й украй важливими не тільки для обох сторін, але й для всього регіону".

Він сказав, що членство Туреччини буде "найкращою інвестицією для Європейського Союзу", посилаючись на "обширні економічні зв’язки з ЄС".

Акар також виправдав чистки, які призвели до закінчення переговорів про вступ до ЄС. "Турецький уряд правомірно вжив необхідні й пропорційні заходи, щоб придушити й перемогти [спробу перевороту] та притягнути винних до відповідальності", – сказав він.

У липні 2016 року Туреччина зіткнулася з військовим заколотом, в якому влада звинуватила ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, що проживає в США.

Уряд звільнив сотні тисяч людей і кинув у в'язницю тисячі підозрюваних прихильників Ґюлена. Правозахисні організації охарактеризували чистку як придушення політичного інакомислення, однак Акар заявив, що необхідно було "звільнити" державу від "терористів".

Міністр оборони також підкреслив роль Туреччини в захисті Європи в рамках Організації Північноатлантичного договору.

"НАТО відіграє центральну роль в гарантуванні безпеки Туреччини, а Туреччина – центральну роль в Альянсі – сказав він. – Наша прихильність НАТО міцна, і ми будемо продовжувати брати на себе справедливу частку її витрат".

Читайте також: Оповідь про "смерть мозку НАТО": до чого тут Туреччина?

Хулусі Акар зазначив, що Анкара надала п'ятий за величиною військовий контингент і сьомий за величиною грошовий внесок для натівських операцій, назвавши цей внесок "істотним для євроатлантичної безпеки".

Останнім часом Туреччина намагається налагодити контакти зі США та іншими союзниками по НАТО на тлі протистояння з підтримуваними Росією силам в Сирії та Лівії. Проте Європа, можливо, не настільки зацікавлена у відновленні відносин.

Європейські лідери відреагували рішуче, коли Ердоган відкрив турецько-грецький кордон для біженців в розпал бойових дій у Сирії, а оперативна група з боротьби із контрабандою військово-морських сил ЄС фактично спробувала обмежити турецьку присутність у Лівії.

Читайте також: Криза біженців 2.0: як Ердоган шантажує Європу

Франція очолила фронт опонентів турецької зовнішньої політики, підтримавши Грецію і Кіпр в їх морських суперечках з Анкарою.

"Неприпустимо, щоб морський простір країн-членів [ЄС] порушувався і зазнавав погроз, – заявив минулого тижня журналістам президент Франції Емманюель Макрон. – Ті, хто це робить, повинні бути покарані".

Переклад статті The National Interest підготував Ярослав Супрун.

Із заявою Міністерства юстиції США минулого тижня про те, що воно готує антимонопольний позов проти Google, судний день настав не тільки для Google, але й для всієї великої технологічної четвірки.
19:01 28.10 2020
Прийняте минулого тижня польським конституційним судом сумнівне рішення різко обмежує право на аборт і є похмурим нагадуванням про те, що права жінок і, в більш широкому сенсі, верховенство закону в Польщі знаходяться під серйозною загрозою.
18:59 27.10 2020
Місцеві вибори стали важливим показником політичного клімату в країні через трохи більш як рік, відколи президент Зеленський отримав безпрецедентну владу, здобувши переконливі перемоги на президентських і парламентських виборах.
18:56 26.10 2020
Китай, який став першою жертвою коронавірусу, сьогодні вже показує переконливе економічне зростання. Цей відносний успіх може відродити торговельну війну зі Сполученими Штатами та Європою.
14:11 23.10 2020
Відставка на початку жовтня Амоса Хохштайна з наглядової ради "Нафтогазу" викликає тривогу щодо незалежності українського енергетичного гіганта.
22:40 22.10 2020
Незважаючи на своє безсилля і відсутність повноважень притягнути до відповідальності держави-порушниці прав людини до відповідальності, організація залишається єдиною у своєму роді міжнародною міжурядовою платформою із захисту прав людини.
22:43 21.10 2020
Навесні Ізраїль показав приклад в боротьбі з коронавірусом, який інші країни намагалися наслідувати. Минуло півроку, і сьогодні він вже є прикладом того, як необдуманими діями держави можуть спровокувати другу хвилю пандемії.
16:54 20.10 2020
Будь-яке різке скорочення американських сил в Іраку дає Ірану унікальну можливість розширити свій вплив в країні і загрожує розпалюванням міжконфесійної ворожнечі.
16:57 19.10 2020
На минулих вихідних Північна Корея провела найбільше за свою історію представлення нової зброї під час військового параду, присвяченого 75-річчю керівної Трудової партії. Подія спричинила новою хвилю занепокоєння в регіоні.
20:55 16.10 2020
15 жовтня лідери країн ЄС збираються на черговий саміт, щоб знайти компроміс щодо торговельних переговорів із Британією.
20:52 15.10 2020