ОСТАННІ НОВИНИ























10 серпня, 2020



























Фото: freepik.com
18:27 31.07.2020

Вакцина від коронавірусу: чи є успіхи?

Сьогодні низка країн ударними темпами працює над створенням власних вакцин від COVID-19. Поки що найближче до успіху підібралися Британія і Китай, де перші випробування дали обнадійливий результат.

По всьому світу поширення COVID-19 прискорюється. Зростання кількості заражених спостерігається у великих країнах з поганим управлінням, неефективним запровадженням обмежувальних заходів і слабкими темпами тестування та відстеження контактів інфікованих. У певних державах відбуваються нові стрибки захворюваності, що нівелює їхні початкові успіхи, а в деяких європейських країнах зберігаються осередки інфекції. На щастя, серед цього песимізму є і хороші новини.

Кілька випробовуваних вакцин демонструють багатообіцяльні результати. Зокрема, минулого тижня дві з них (одна розробляється в Оксфордському університеті, а інша – в Китаї) дали реальну надію після першої фази дослідів. Інші країни також роблять прогрес. У США розробкою займається біотехнологічна компанія Moderna. Росія, яка прагне першою створити вакцину, тестує її версію, розроблену Московським державним інститутом імені Гамалії, на своїй бізнес-еліті та вищому керівництві країни, хоча дані про випробування ще не з'явилися.

Читайте також: Чому не варто очікувати, що COVID-19 зникне як SARS

The Lancet, одне з найбільш відомих й авторитетних видань про медицину, опублікувало дані про британську та китайську вакцини, які свідчать про те, що вони безпечні й спричиняють два типи імунної реакції. По-перше, вони дають належний рівень антитіл – білків, які зв'язують вірус, не дозволяючи йому проникати в клітини та роблячи його слабшим перед імунною системою. А по-друге, стимулюють появу Т-клітин – лейкоцитів, які атакують уражені вірусом клітини людини.

Поки неясно, чи може хороший імунітет захистити від коронавірусу. Також невідомо, чи зможуть ці експериментальні вакцини захистити найбільш вразливих до важкої форми COVID-19 осіб. Ступінь необхідного імунітету ще належить визначити. Однак останні досліди не дали вагомих підстав сумніватися, що вакцини будуть ефективними.

Читайте також: Яким буде світ після коронавірусу

Оксфордські вчені говорять, що мільйон доз вакцини, що розробляється спільно з компанією AstraZeneca, може бути доступний вже у вересні. Всесвітня організація охорони здоров'я, однак, пропонує більш реалістичні терміни – початок наступного року. Водночас необхідно паралельно налагоджувати процес розподілу й доставки вакцин, які, як вважають, повинні вберегти мільйони людей. Коли дієва вакцина таки буде винайдена, потрібно подбати про те, щоб вона була доступною для всіх, особливо для бідних країн.

Багаті держави, такі як США і Британія, вже зараз платять мільярди доларів за майбутні поставки. Нещодавно також стало відомо, що хакери полюють за дослідницькими даними про коронавірус та вакцини від нього. І перша, і друга новина викликають крайню тривогу, оскільки такі дії підривають безпрецедентні зусилля зі створення безпечних й ефективних вакцин за допомогою міжнародного співробітництва та обміну даними між вченими.

Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.

Офіційно вибори 2020 року відбулися, але багато хто не зміг проголосувати, тому що виборчі дільниці не були готові прийняти всіх. Замість цього незалежні служби опитувань були готові провести екзитпол, але їм не дозволили це зробити. Згідно з екзитполами продержавної Молодіжної лабораторії, за Лукашенка проголосувало 79,7%. За Світлану Тихановську 6,8%.
12:48 10.08 2020
Після закриття виборчих дільниць білоруси масово вийшли на вулиці. ОМОН у відповідь застосував силу проти учасників протесту.
10:18 10.08 2020
Поки в Україні розслідування НАБУ проти Коломойського у справі про розкрадання грошей з ПриватБанку блокується в СБУ, американці вже впритул підібралися до одіозного українського олігарха та його фінансових махінацій.
17:36 07.08 2020
Потужний вибух прогримів у столиці Лівану Бейруті, спустошивши кілька кварталів міста й забравши більше сотні життів. Ця біда звалилася на плечі і без того змученої гіперінфляцією, дефолтом і політичною кризою країни.
12:47 06.08 2020
Оточення Володимира Зеленського, схоже, взяло на озброєння небезпечну ідею про те, що висока інфляція і девальвація валюти посприяють економічному росту. Їм варто переосмислити такий підхід, перш ніж він завдав серйозної шкоди економіці країни.
22:22 04.08 2020
Останніми роками Пекін посилив репресії проти уйгурів - тюркського мусульманського народу, що живе на території Китаю в західному районі Сіньцзян. І поки міжнародне співтовариство закривало на це очі, китайський уряд перетворило район у надтехнологічний концтабір.
22:21 03.08 2020
Час від часу турки заявляють про прихильність своєму європейському вектору розвитку й вступу в Євросоюз. І це попри те, що переговори з Брюсселем були припинені ще чотири роки тому, а Ердоган раз у раз йде на конфронтацію із західними країнами.
13:00 30.07 2020
До листопадових виборів президента США залишилося 100 днів. Передвиборча боротьба тільки набирає обертів, але вже зараз, згідно з опитуваннями, Байден істотно випереджає Трампа. Чи зможе чинний президент повернути собі лідерство?
12:42 29.07 2020
Ботоферми, хакерські атаки, кампанії з дезінформації, втручання в демократичні процеси в західних країнах, розпалювання внутрішніх конфліктів і розбіжностей. Так сьогодні діє путінська Росія для досягнення своєї головної мети - змусити західні країни зруйнувати самих себе зсередини.
16:12 28.07 2020
Кожен новий напад на активістів в Україні тягне за собою погані наслідки: це і почуття безкарності для корупціонерів, і занепокоєння міжнародних партнерів, і відлякування інвесторів разом з їхніми грошима. А небажання влади розслідувати подібні атаки ставить питання про її прихильність реформам і захисту громадянського суспільства.
11:47 27.07 2020