ОСТАННІ НОВИНИ
29 жовтня, 2020


Фото: freepik.com
18:27 31.07.2020

Вакцина від коронавірусу: чи є успіхи?

Сьогодні низка країн ударними темпами працює над створенням власних вакцин від COVID-19. Поки що найближче до успіху підібралися Британія і Китай, де перші випробування дали обнадійливий результат.

По всьому світу поширення COVID-19 прискорюється. Зростання кількості заражених спостерігається у великих країнах з поганим управлінням, неефективним запровадженням обмежувальних заходів і слабкими темпами тестування та відстеження контактів інфікованих. У певних державах відбуваються нові стрибки захворюваності, що нівелює їхні початкові успіхи, а в деяких європейських країнах зберігаються осередки інфекції. На щастя, серед цього песимізму є і хороші новини.

Кілька випробовуваних вакцин демонструють багатообіцяльні результати. Зокрема, минулого тижня дві з них (одна розробляється в Оксфордському університеті, а інша – в Китаї) дали реальну надію після першої фази дослідів. Інші країни також роблять прогрес. У США розробкою займається біотехнологічна компанія Moderna. Росія, яка прагне першою створити вакцину, тестує її версію, розроблену Московським державним інститутом імені Гамалії, на своїй бізнес-еліті та вищому керівництві країни, хоча дані про випробування ще не з'явилися.

Читайте також: Чому не варто очікувати, що COVID-19 зникне як SARS

The Lancet, одне з найбільш відомих й авторитетних видань про медицину, опублікувало дані про британську та китайську вакцини, які свідчать про те, що вони безпечні й спричиняють два типи імунної реакції. По-перше, вони дають належний рівень антитіл – білків, які зв'язують вірус, не дозволяючи йому проникати в клітини та роблячи його слабшим перед імунною системою. А по-друге, стимулюють появу Т-клітин – лейкоцитів, які атакують уражені вірусом клітини людини.

Поки неясно, чи може хороший імунітет захистити від коронавірусу. Також невідомо, чи зможуть ці експериментальні вакцини захистити найбільш вразливих до важкої форми COVID-19 осіб. Ступінь необхідного імунітету ще належить визначити. Однак останні досліди не дали вагомих підстав сумніватися, що вакцини будуть ефективними.

Читайте також: Яким буде світ після коронавірусу

Оксфордські вчені говорять, що мільйон доз вакцини, що розробляється спільно з компанією AstraZeneca, може бути доступний вже у вересні. Всесвітня організація охорони здоров'я, однак, пропонує більш реалістичні терміни – початок наступного року. Водночас необхідно паралельно налагоджувати процес розподілу й доставки вакцин, які, як вважають, повинні вберегти мільйони людей. Коли дієва вакцина таки буде винайдена, потрібно подбати про те, щоб вона була доступною для всіх, особливо для бідних країн.

Багаті держави, такі як США і Британія, вже зараз платять мільярди доларів за майбутні поставки. Нещодавно також стало відомо, що хакери полюють за дослідницькими даними про коронавірус та вакцини від нього. І перша, і друга новина викликають крайню тривогу, оскільки такі дії підривають безпрецедентні зусилля зі створення безпечних й ефективних вакцин за допомогою міжнародного співробітництва та обміну даними між вченими.

Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.

Ніби комплексуючи, що Туреччина залучена в "так мало" криз, Реджеп Ердоган розпалив ще одну, цього разу із Францією, обрушивши люту критику на президента Емманюеля Макрона й порадивши йому перевірити своє психічне здоров'я.
11:49 30.10 2020
Призначення судді Емі Коні Барретт дає Республіканській партії безпрецедентний рівень контролю над Верховним судом США. І це може призвести до серйозної поляризації країни.
11:45 29.10 2020
Із заявою Міністерства юстиції США минулого тижня про те, що воно готує антимонопольний позов проти Google, судний день настав не тільки для Google, але й для всієї великої технологічної четвірки.
19:01 28.10 2020
Прийняте минулого тижня польським конституційним судом сумнівне рішення різко обмежує право на аборт і є похмурим нагадуванням про те, що права жінок і, в більш широкому сенсі, верховенство закону в Польщі знаходяться під серйозною загрозою.
18:59 27.10 2020
Місцеві вибори стали важливим показником політичного клімату в країні через трохи більш як рік, відколи президент Зеленський отримав безпрецедентну владу, здобувши переконливі перемоги на президентських і парламентських виборах.
18:56 26.10 2020
Китай, який став першою жертвою коронавірусу, сьогодні вже показує переконливе економічне зростання. Цей відносний успіх може відродити торговельну війну зі Сполученими Штатами та Європою.
14:11 23.10 2020
Відставка на початку жовтня Амоса Хохштайна з наглядової ради "Нафтогазу" викликає тривогу щодо незалежності українського енергетичного гіганта.
22:40 22.10 2020
Незважаючи на своє безсилля і відсутність повноважень притягнути до відповідальності держави-порушниці прав людини до відповідальності, організація залишається єдиною у своєму роді міжнародною міжурядовою платформою із захисту прав людини.
22:43 21.10 2020
Навесні Ізраїль показав приклад в боротьбі з коронавірусом, який інші країни намагалися наслідувати. Минуло півроку, і сьогодні він вже є прикладом того, як необдуманими діями держави можуть спровокувати другу хвилю пандемії.
16:54 20.10 2020
Будь-яке різке скорочення американських сил в Іраку дає Ірану унікальну можливість розширити свій вплив в країні і загрожує розпалюванням міжконфесійної ворожнечі.
16:57 19.10 2020