ОСТАННІ НОВИНИ
19 січня, 2021

18 січня, 2021


Фото: скріншот / belsat.eu
12:48 10.08.2020

Вибори у Білорусі-2020: не вистачило бюлетенів - як пройшов основний день голосування

Офіційно вибори 2020 року відбулися, але багато хто не зміг проголосувати, тому що виборчі дільниці не були готові прийняти всіх. Замість цього незалежні служби опитувань були готові провести екзитпол, але їм не дозволили це зробити. Згідно з екзитполами продержавної Молодіжної лабораторії, за Лукашенка проголосувало 79,7%. За Світлану Тихановську 6,8%.

Незакриті урни для голосування, рівні стопки бюлетенів всередині, агітація за Олександра Лукашенка прямо на виборчій дільниці. Відео і фотографії з такими порушеннями журналістам надсилають і недержавні спостерігачі, й самі виборці. На виборчій дільниці №24 Завадського району столиці комісія вивісила вранці копію підсумкового протоколу – при 100% явці й навіть з урахуванням підрахованих голосів: 2 за Анну Канопацьку, 250 за Лукашенка, решта – нуль. І всюди виганяли на вулицю або ж позбавляли акредитації незалежних спостерігачів, повідомляє кореспондент БЕЛСАТ Ярослав СТЕШИК.

"Через відомий наказ ми не можемо перебувати на території ділянки. А на території школи не можна, тому що це режимний об'єкт", – пояснює оглядач Бобруйської виборчої дільниці №20 Євген Мамойко.

"Зрозуміло, що нам не дадуть підрахувати голоси", – сказала Світлана Гриценко, спостерігачка на виборчій дільниці №17 Бобруйська.

Але навіть з вулиці спостерігачі бачать, що у комісії завищені цифри дострокового голосування.

"На нашій ділянці перевищення явки близько 100%, потім відсоток збільшився. Кількість людей, що входять в будівлю, набагато менше, ніж тих, хто проголосував", – сказав Артем, незалежний спостерігач у Мінську.

"За перший день у мене було 17 людина, і комісія записала 63 у протоколі", – сказала Маргарита Величкіна, спостерігачка на 35-му ділянці Бреста.

Проте голова Центрвиборчкому ще вдень оголосила про проведені президентські вибори, в першу чергу шляхом дострокового голосування. Ось що кажуть гомельчани: "Можливо, армія, поліція, бюджетники. У них вихідний. Вони могли проголосувати в робочий день у звичайний час". "Спостерігачі фіксують, що 60-70 осіб зайшли в школу, а у звіті – 180-190". "Те, що вони явно ховають, видно всьому народу. Коли вони виганяють спостерігачів з виборчих комісій, просто нахабно говорять: ми викличемо поліцію".

Міліція приїхала і під час опитування гомельчан, що його організував журналіст-фрілансер. Сьогодні, в основний день голосування, у наших посольств за кордоном і у великих містах Білорусі стояли довгі черги охочих проголосувати. На ділянці №42 Первомайського району столиці серед дня закінчилися бюлетені. Школи закрили на дезінфекцію.

"Настрій бойовий, ви ж бачите, прийшло стільки людей. Такого не було раніше в історії", – каже Марина, яка проживає у мікрорайоні Кунцовщина.

Лідія Єрмошина заявила, що черги на виборчих дільницях були провокацією. В результаті в основний день голосування на кількох виборчих дільницях у Білорусі та за кордоном тисячі громадян просто не змогли взяти участь у виборах.

Головного кандидата від опозиції Світлану Тихановську на голосуванні величезна юрба зустрічала оплесками. "Я закликала членів виборчої комісії – будь ласка, голоси рахуйте правильно. Ви ж вчителі, ви навчаєте наших дітей...Якщо владі нічого боятися, то вибори були б чесними. Та якби весь народ був за Олександра Григорича, ми б з цим погодилися, якби вибори були чесними", – заявила Світлана Тихановська на виборчій дільниці.

Олександр Лукашенко проголосував в Університеті фізичної культури. Він натякнув, що проти нього з-за ґрат слідчого ізолятора КДБ діє заарештований банкір Віктор Бабарика, не зареєстрований кандидатом у президенти.

"Вони кидають ці гроші на конфронтацію з владою. А раптом спрацює, раптом люди вийдуть на вулицю, раптом Лукашенко розстріляють", – сказав глава держави.

Світлану Тихановську Лукашенко назвав бідолахою, яка не розуміє, що відбувається. І обіцяв швидку реакцію на будь-які спроби посіяти хаос.

"Ніхто ніяких репресій, порушень закону не робив і робити не буде. Дотримуйтесь закону... І то, ми ще м'яко відповідали. Я завжди стримував правоохоронців", – сказав Лукашенко.

В основний день голосування спецслужби заблокували підходи до Адміністрації Лукашенка, в центр столиці й великих міст виїхала бронетехніка, автозаки, водомети, внутрішні війська зі спецзасобами, колючим дротом і зброєю.

БЕЛСАТ

Рекордна спека у 2020 році стала ще одним свідченням зміни клімату, яка загрожує підірвати становленню України як сільськогосподарської наддержави й ключового гравця в системі глобальної продовольчої безпеки.
12:10 19.01 2021
"Бецелем" - найбільша правозахисна організація Ізраїлю - дійшла до висновку, що палестинці на Святій Землі живуть в умовах апартеїду. Багато ізраїльтян ненавидять, коли їхню країну, яку вони вважають демократією, повсталою з попелу геноциду, порівнюють з колишнім расистським режимом в ПАР. Але для такого висловлювання є підстави.
13:06 18.01 2021
Після прийняття минулого року контроверсійного закону про безпеку Гонконгу, китайська влада почала зачищати залишки автономії Особливого адміністративного району. Зараз Пекін розгорнув репресії проти представників продемократичного руху, щоб не допустити їхньої перемоги на найближчих виборах.
17:53 15.01 2021
Очікується, що відносини США з їхніми основними партнерами знову налагодяться після вступу на посаду обраного президента Джо Байдена. Союзники в Європі й Азії вітають американського лідера, прихильного демократичним традиціям всередині країни, що виконує стратегічні зобов'язання за кордоном і вміє грати в команді.
14:32 14.01 2021
Уклавши нарешті угоду про торгівлю та співробітництво, Європейський Союз і Великобританія тепер можуть відновити свої відносини в широкому плані й зосередитися на спільних інтересах.
13:30 13.01 2021
Поширення вакцин від коронавірусу триває по всьому світу, проте поява нових штамів ковіду загрожує значно погіршити пандемію, перш ніж вона піде на спад.
08:14 12.01 2021
Хоча Америка пережила чотири роки президентства Трампа, зараз вся країна нервово задається питанням, чи може головнокомандувачу знести дах остаточно за ці 9 днів до закінчення його терміну.
14:17 11.01 2021
Штурм у середу ввечері Капітолія підбуреним президентом озброєним натовпом з метою зупинити мирну передачу влади - надзвичайний момент в історії США.
16:28 08.01 2021
Минулого року Росія пережила серію невдач на пострадянському просторі, що підкреслило контрпродуктивність її імперського підходу у відносинах з державами регіону.
08:30 06.01 2021
Поява в Європі вакцин від коронавірусу стала справжнім успіхом, який став можливим завдяки досягненням вчених, промисловості й дипломатів. Однак початок кампанії імунізації ознаменувався появою нових труднощів у ряді європейських країн.
08:32 05.01 2021