ОСТАННІ НОВИНИ


03 грудня, 2020

02 грудня, 2020
Фото: theweek.in
11:36 13.08.2020

Викривлена демократія Індії

Націоналістичний курс індійського уряду викликає багато суперечок. Дискримінація мусульманської меншини продовжує набувати все нових і нових форм. А тим часом Захід, який розглядає Індію як противагу Китаю, не поспішає критикувати Нью-Делі за порушення прав людини.

Трохи більше року тому, 5 серпня 2019-го, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді здійснив переворот у штаті Джамму і Кашмір – індійській частині історичного регіону Кашмір. Цей переважно мусульманський регіон в Гімалаях, який з 1949 року користувався автономією, закріпленій в індійській конституції, був позбавлений такого права, поставлений під прямий контроль Нью-Делі та ізольований від світу. Всі комунікації були відрізані, а населення опинилося в ізоляції протягом декількох місяців ще задовго до спалаху Covid-19.

Як свідчить кореспондент Le Monde, індійський режим практикує тортури й випадкові арешти на цій території, кидає в тюрми виборних посадових осіб, адвокатів, журналістів, правозахисників і простих громадян, замінюючи мусульман індуїстами на стратегічних посадах.

Ось уже три десятиліття в індійському Кашмірі триває повстання проти центральної влади, яке стабільно підтримував сусідній Пакистан. Але останнім часом допомога з-за кордону значно скоротилася, і тепер саме свавільні дії Нью-Делі підсилюють антиіндійські настрої та розпалюють насильство в регіоні.

Читайте також: Заворушення в Індії: чому уряд не зупиняє релігійне протистояння

Опір підігрівається численними приниженнями урядом мусульман Кашміру, що вибрали після розділу Британської Індії саме індійську державу, яка в той час була символом плюралізму, як її тоді бачив перший прем'єр-міністр Джавахарлал Неру.

Саме цю Індію, побудовану на принципах секуляризму та рівності, хоче зруйнувати нинішній прем'єр в ім'я проєкту націоналістів – Гіндутви – тобто Індії для індуїстів. Щоб втілити цей план в життя, уряд Моді готовий на все: очистити історію від ісламської спадщини і принципів Неру, заткнути інтелігенцію, маніпулювати демократією, купуючи голоси депутатів.

Захід зробив помилку, заплющивши очі на переворот в Кашмірі, тому що він був лише першим кроком індійського націоналістичного уряду з реалізації порядку денного, повністю спрямованого проти мусульман. У грудні був прийнятий закон, який позбавляє можливості отримати індійське громадянство біженців-мусульман.

Читайте також: Індійсько-китайський конфлікт: зупинити не можна продовжити

Цей дискримінаційний крок спровокував спалах насильства в північних районах Нью-Делі в кінці лютого, в результаті якого загинуло близько 50 мусульман, багато людей втратили свої будинки й роботу. Цього місяця Нарендра Моді обрав річницю перевороту в Кашмірі, щоб почати будівництво індуїстського храму в Айодх’ї. Перші камені були закладені на тому місці, де кілька десятиліть тому знесли мечеть.

Сьогодні, коли конфронтація з Китаєм тільки наростає, існує ризик що західні лідери продовжать дивитися крізь пальці на тривожний відкат демократії в Індії в надії використовувати її як противагу Пекіну та нову фабрику світу. Тому кашмірці ризикують стати жертвами realpolitik в особі Заходу. Однак долю цієї меншості не можна розглядати просто як "внутрішню проблему", як цього хотів би Моді, оскільки жоден міцний мир і жодна демократія, гідна цієї назви, не може бути зведена на порушеннях прав людини.

Переклад статті Le Monde підготував Ярослав Супрун.

Дональд Трамп пригрозив накласти вето на важливий законопроєкт про фінансування оборони через статтю, яка захищає соціальні мережі від відповідальності за те, що розміщують їхні користувачі. Чому ця стаття викликає багато суперечок і що з нею буде далі?
08:16 04.12 2020
27 листопада був убитий «батько іранської ядерної програми», фізик-ядерник Мохсен Фахрізаде. Очікується, що ця подія посилить дебати в Тегерані з приводу того, чи варто відновлювати ядерну угоду з адміністрацією Байдена.
19:31 03.12 2020
Після чергового сплеску радикального ісламізму в Європі Макрон заявив про необхідність реформи ісламу у Франції. Що це означає і чому такий крок не допоможе зупинити екстремізм - розповідаємо далі.
08:42 02.12 2020
Надії на те, що пандемія допоможе покласти край популізму в Європі, були досить оптимістичними, але друга хвиля, імовірно, остаточно розвіє цю ідею.
10:39 01.12 2020
Туреччина повинна стати на шлях реформ, як вона це зробила після кризи 2001 року, щоб запобігти економічному й фінансовому краху. Але зараз подібний прогресивний сценарій виглядає малоймовірним.
08:37 30.11 2020
Пандемія коронавірусу кардинально змінила світ і змусила мільйони людей шукати відповіді на запитання: коли вже можна буде повернутися до звичного життя? І ось з появою новин про завершення випробування вакцини, відповідь напрошувалася сама собою. Утім, не все так однозначно.
18:06 27.11 2020
Громадянська війна в Ефіопії тільки розгорається, але вже зараз стає ясно, що силовим шляхом проблеми, які до неї призвели, усунути не вдасться. Сторони повинні сісти за стіл переговорів, інакше країна може повторити югославський сценарій.
18:02 26.11 2020
Угода про вільну торгівлю, підписана 15 листопада п'ятнадцятьма країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, серед яких Китай, є показовим конкурентом іншого регіонального об'єднання – Транстихоокеанського партнерства, з якого США вийшли в січні 2017 року, як тільки до влади прийшов Трамп.
19:30 25.11 2020
Джо Байден оголосив, кого він призначить на посаду держсекретаря. Ним стане його найближчий соратник Ентоні Блінкен, який, як й обраний президент, має намір відновити глобальне лідерство США.
19:27 24.11 2020
Поки Україна не знайде в собі сили приборкати всемогутніх олігархів, вона не зможе реалізувати той потенціал, який залишається невикористаним з 1991 року.
18:38 23.11 2020