ОСТАННІ НОВИНИ16 січня, 2021Фото: delawareonline.com
12:43 14.08.2020

Камала Гарріс: чого очікувати від кандидата у віцепрезиденти від демократів?

Кандидат від Демократичної партії на виборах президента США Джо Байден нарешті розкрив головну інтригу кампанії, представивши свого віцепрезидента. Ним стала 55-річна сенаторка від Каліфорнії Камала Гарріс.

Це, звичайно, не така історична подія, як обрання Барака Обами кандидатом на президентські вибори 2008 року від Демократичної партії, і тим більше, не така епохальна, як переїзд першого афроамериканця в Білий дім через сто сорок п'ять років після скасування рабства, але нинішнє рішення Джо Байдена обрати сенаторку від Каліфорнії Камалу Гарріс своїм партнером на виборах 3 листопада також є вкрай важливим.

Після чотирьох років президентства Дональда Трампа, що позначилось регресом у сфері прав жінок і меншин, чорношкіра кандидатка отримала право представляти Демократичну партію на посаді віцепрезидента США на найближчих виборах. В історії Америки жінка-афро-американка вже змагалася за найвищу посаду в державі: в 1972 р Ширлі Чишолм з Нью-Йорка брала участь в праймеріз. Також можемо згадати кандидатку на пост віцепрезидента від демократів – Джеральдін Ферраро в 1984 році у зв'язці з Волтером Мондейлу. І, звичайно ж, перша жінка, що стала в 2016 році номінантом на президентство від однієї з двох головних партій США – Гілларі Клінтон. Але жодна з них не зуміла здобути перемогу.

Якщо 3 листопада переможе Джо Байден, який зараз переконливо випереджає Трампа в опитуваннях, 55-річна Камала Гарріс, донька ямайського професора економіки та індійської онкологині, стане першою жінкою-віцепрезиденткою США. Джо Байдену 77 років, і вона, цілком можливо, стане його наступницею на виборах 2024 року.

Читайте також: Президентські вибори в США: Трамп відстає від Байдена

Під час праймеріз Гарріс проявила свій бійцівський характер, але водночас зберігала постійну посмішку на обличчі, мовби в надії "пом'якшити" свій образ жорсткої, непохитної прокурорки перед прогресивними виборцями. Можливо, Байден відчув, що такі якості послужать йому ідеальною противагою президенту "закону та порядку", як сам про себе висловився Трамп. Байден не став їй пригадувати, як під час праймеріз сенаторка штовхала його на позиції 30-річної давності, які тепер вважаються расистськими.

Гарріс, яка на 17 років молодша за Гілларі Клінтон і на 15 років молодша Елізабет Воррен, також може допомогти кампанії демократів в мобілізації молодих виборців, які не відчувають ентузіазму з приводу кандидатури 77-річного Байдена, який провів 30 років в залах Сенату. Що стосується географії підтримки, то прихід Камали може забезпечити голоси в Джорджії та Північній Кароліні – двох штатах, де позиція афроамериканців може визначити результат голосування.

Читайте також: Кампанія Байдена: потрібно щось більше, ніж порядність

Програш Клінтон кандидату, відомому своєю брутальністю і сексистськими висловлюваннями, став ударом для жінок-демократів. Але вони змогли швидко оговтатися і вже на проміжних виборах 2018 роки взяли рекордну кількість місць у Конгресі. У цьому передвиборчому сезоні вже шість жінок, включно з Камалою Гарріс, змагалися за номінацію від Демократичної партії, що свідчить про життєздатність політсили за часів Трампа.

За даними Американського центру жінок і політики при Рутгерському університеті, 2020-й рік може стати ще одним "роком жінок" з рекордним показником в 267 кандидаток в Конгрес із числа меншин. Чорні феміністки ніколи не перестають наголошувати, що 53% білих жінок голосували за Трампа, а 94% чорних жінок – за Клінтон в 2016 році. Зараз, коли пандемія висунула їх на фронт боротьби, вони вважають, що їхній час настав. Джо Байден не міг не визнати їхню відданість.

Переклад статті Le Monde підготував Ярослав Супрун.

Після прийняття минулого року контроверсійного закону про безпеку Гонконгу, китайська влада почала зачищати залишки автономії Особливого адміністративного району. Зараз Пекін розгорнув репресії проти представників продемократичного руху, щоб не допустити їхньої перемоги на найближчих виборах.
17:53 15.01 2021
Очікується, що відносини США з їхніми основними партнерами знову налагодяться після вступу на посаду обраного президента Джо Байдена. Союзники в Європі й Азії вітають американського лідера, прихильного демократичним традиціям всередині країни, що виконує стратегічні зобов'язання за кордоном і вміє грати в команді.
14:32 14.01 2021
Уклавши нарешті угоду про торгівлю та співробітництво, Європейський Союз і Великобританія тепер можуть відновити свої відносини в широкому плані й зосередитися на спільних інтересах.
13:30 13.01 2021
Поширення вакцин від коронавірусу триває по всьому світу, проте поява нових штамів ковіду загрожує значно погіршити пандемію, перш ніж вона піде на спад.
08:14 12.01 2021
Хоча Америка пережила чотири роки президентства Трампа, зараз вся країна нервово задається питанням, чи може головнокомандувачу знести дах остаточно за ці 9 днів до закінчення його терміну.
14:17 11.01 2021
Штурм у середу ввечері Капітолія підбуреним президентом озброєним натовпом з метою зупинити мирну передачу влади - надзвичайний момент в історії США.
16:28 08.01 2021
Минулого року Росія пережила серію невдач на пострадянському просторі, що підкреслило контрпродуктивність її імперського підходу у відносинах з державами регіону.
08:30 06.01 2021
Поява в Європі вакцин від коронавірусу стала справжнім успіхом, який став можливим завдяки досягненням вчених, промисловості й дипломатів. Однак початок кампанії імунізації ознаменувався появою нових труднощів у ряді європейських країн.
08:32 05.01 2021
У демократичних країнах мирна передача влади вимагає від кандидатів, які програли, та їх прихильників визнання своєї поразки. Але Дональд Трамп замість цього сіє в суспільстві розкол, щоб зберегти владу й скасувати результати виборів.
08:30 04.01 2021
Сенат США на самому початку 2021 року завдав серйозного удару Москві, прийнявши оборонний бюджет (NDAA), який містить санкції, спрямовані на знищення стратегічно важливого кремлівського газопроводу Nord Stream 2.
15:25 31.12 2020