ОСТАННІ НОВИНИ28 вересня, 2020Фото: faz.net
21:10 04.09.2020

П'ять років міграційній кризі: чи не помилилася Меркель?

Під час міграційного кризи 2015-2016 рр. багато німців очікували, що Німеччина зазнає невдачі. Тоді традиційно обережна канцлерка Ангела Меркель в рідкісному й спонтанному прояві емоційної чесності згуртувала свій розгублений електорат під гаслом: "Wir schaffen das" - ми впораємося з цим.

І вони це зробили. Прийнявши понад мільйон біженців, німці насправді інвестували в структурну міцність і стабільність своєї країни. Долаючи глибоко вкорінений культурний песимізм, вони віддали перевагу прагматизму перед традиційним підходом, в основі якого лежить підпорядкування правилам. Вони усвідомили необхідність дати зневіреним людям з Сирії та Афганістану перспективу нового життя, коли інші країни ЄС відвертали голову або переправляли біженців своїм сусідам.

Останні наполягали, що можливість сказати "ні" мігрантам – їхнє священне право. Ця фундаментальна битва позицій триває досі. Німеччина сподівається використати своє головування в ЄС для прийняття реформованої і гармонізованої міграційної політики Союзу. Але шанси на це невеликі: мігранти все ще тонуть, намагаючись пробратися в Європу, табори на грецьких островах переповнені, а країни-члени ЄС борються з потрясіннями від пандемії.

Насправді, Європі пощастило, що протягом десятиліття, що супроводжувалося кризами, Ангела Меркель як лідер приймала раціональні політичні рішення – навичка, яка сьогодні вже виходить з моди. Валютна, міграційна чи то охорони здоров'я – Меркель завжди підносила свій шлях виходу з кризи як безальтернативний.

І хоча вона дійсно робила правильний вибір, але заперечення альтернативних точок зору проклало дорогу успіху ультраправих, зокрема "Альтернативі для Німеччини".

Зараз, як й у випадку з міграційною кризою, опозиція до влади наростає серед людей, які вважають, що уряд порушує їх права (в даному випадку через карантинні обмеження). Вони обурені, що альтернативні варіанти не обговорюються з суспільством, а рішення приймаються "за ширмою".

Що ж, у цей тривожний час необхідно вживати заходів, що сприяють зміцненню довіри між владою і народом. Важливо краще пояснювати, як приймаються рішення та обираються заходи. І як вони допоможуть досягти успіху.

Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.

Саміт Україна-ЄС, який відбудеться 6 жовтня в Брюсселі, ймовірно, пройде в холодних тонах через побоювання, що президент Зеленський більше не має наміру підтримувати євроатлантичний курс України.
22:59 29.09 2020
27 вересня видання New York Times опублікувало статтю, в якій, посилаючись на податкову декларацію американського президента, звинуватило його в податковому шахрайстві.
00:12 29.09 2020
25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Ось п'ять прогнозів, чого слід очікувати.
22:39 25.09 2020
Поспіх, з яким президент Трамп поривається призначити нового суддю Верховного суду на місце покійної Рут Гінзбург за шість тижнів до президентських виборів, не тільки порушує політичну етику, а й несе небезпеку для головного органу судової влади держави.
22:48 24.09 2020
Осінній політичний сезон-2020 почався для Президента України Володимира Зеленського з серії скандалів і негативних заголовків в ЗМІ, які відображають все більш похмурі перспективи політика, якого всього півтора роки тому вважали обличчям нової України.
22:44 23.09 2020
Серпневі вибухи в Бейруті стали останнім ударом для знесиленого Лівану, що змусило деяких експертів заговорити про нього, як про неспроможну державу.
18:30 22.09 2020
Підписання угоди про визнання між Об'єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном з одного боку та Ізраїлем - з іншого минулого вівторка в Білому домі є нічим більшим, ніж політичним трюком президента США в рамках його передвиборчої кампанії.
21:12 21.09 2020
Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020