ОСТАННІ НОВИНИ


20 січня, 202119 січня, 2021


Фото: faz.net
21:10 04.09.2020

П'ять років міграційній кризі: чи не помилилася Меркель?

Під час міграційного кризи 2015-2016 рр. багато німців очікували, що Німеччина зазнає невдачі. Тоді традиційно обережна канцлерка Ангела Меркель в рідкісному й спонтанному прояві емоційної чесності згуртувала свій розгублений електорат під гаслом: "Wir schaffen das" - ми впораємося з цим.

І вони це зробили. Прийнявши понад мільйон біженців, німці насправді інвестували в структурну міцність і стабільність своєї країни. Долаючи глибоко вкорінений культурний песимізм, вони віддали перевагу прагматизму перед традиційним підходом, в основі якого лежить підпорядкування правилам. Вони усвідомили необхідність дати зневіреним людям з Сирії та Афганістану перспективу нового життя, коли інші країни ЄС відвертали голову або переправляли біженців своїм сусідам.

Останні наполягали, що можливість сказати "ні" мігрантам – їхнє священне право. Ця фундаментальна битва позицій триває досі. Німеччина сподівається використати своє головування в ЄС для прийняття реформованої і гармонізованої міграційної політики Союзу. Але шанси на це невеликі: мігранти все ще тонуть, намагаючись пробратися в Європу, табори на грецьких островах переповнені, а країни-члени ЄС борються з потрясіннями від пандемії.

Насправді, Європі пощастило, що протягом десятиліття, що супроводжувалося кризами, Ангела Меркель як лідер приймала раціональні політичні рішення – навичка, яка сьогодні вже виходить з моди. Валютна, міграційна чи то охорони здоров'я – Меркель завжди підносила свій шлях виходу з кризи як безальтернативний.

І хоча вона дійсно робила правильний вибір, але заперечення альтернативних точок зору проклало дорогу успіху ультраправих, зокрема "Альтернативі для Німеччини".

Зараз, як й у випадку з міграційною кризою, опозиція до влади наростає серед людей, які вважають, що уряд порушує їх права (в даному випадку через карантинні обмеження). Вони обурені, що альтернативні варіанти не обговорюються з суспільством, а рішення приймаються "за ширмою".

Що ж, у цей тривожний час необхідно вживати заходів, що сприяють зміцненню довіри між владою і народом. Важливо краще пояснювати, як приймаються рішення та обираються заходи. І як вони допоможуть досягти успіху.

Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.

Владімір Путін імітує повну байдужість до діяльності Олексія Навального, але саме поведінка російського режиму демонструє, як сильно його лякає харизматичний 44-річний політик, який став головним критиком хазяїна Кремля і де-факто лідером російської опозиції.
08:03 21.01 2021
Багато українців з оптимізмом дивляться на те, що новий президент США Джо Байден зможе підштовхнути їхню країну знову стати на шлях реформування і боротьби з корупцією. Але чи виправдані ці надії?
17:35 20.01 2021
Рекордна спека у 2020 році стала ще одним свідченням зміни клімату, яка загрожує підірвати становленню України як сільськогосподарської наддержави й ключового гравця в системі глобальної продовольчої безпеки.
12:10 19.01 2021
"Бецелем" - найбільша правозахисна організація Ізраїлю - дійшла до висновку, що палестинці на Святій Землі живуть в умовах апартеїду. Багато ізраїльтян ненавидять, коли їхню країну, яку вони вважають демократією, повсталою з попелу геноциду, порівнюють з колишнім расистським режимом в ПАР. Але для такого висловлювання є підстави.
13:06 18.01 2021
Після прийняття минулого року контроверсійного закону про безпеку Гонконгу, китайська влада почала зачищати залишки автономії Особливого адміністративного району. Зараз Пекін розгорнув репресії проти представників продемократичного руху, щоб не допустити їхньої перемоги на найближчих виборах.
17:53 15.01 2021
Очікується, що відносини США з їхніми основними партнерами знову налагодяться після вступу на посаду обраного президента Джо Байдена. Союзники в Європі й Азії вітають американського лідера, прихильного демократичним традиціям всередині країни, що виконує стратегічні зобов'язання за кордоном і вміє грати в команді.
14:32 14.01 2021
Уклавши нарешті угоду про торгівлю та співробітництво, Європейський Союз і Великобританія тепер можуть відновити свої відносини в широкому плані й зосередитися на спільних інтересах.
13:30 13.01 2021
Поширення вакцин від коронавірусу триває по всьому світу, проте поява нових штамів ковіду загрожує значно погіршити пандемію, перш ніж вона піде на спад.
08:14 12.01 2021
Хоча Америка пережила чотири роки президентства Трампа, зараз вся країна нервово задається питанням, чи може головнокомандувачу знести дах остаточно за ці 9 днів до закінчення його терміну.
14:17 11.01 2021
Штурм у середу ввечері Капітолія підбуреним президентом озброєним натовпом з метою зупинити мирну передачу влади - надзвичайний момент в історії США.
16:28 08.01 2021