ОСТАННІ НОВИНИ

20 вересня, 2020

Фото: libraryeuroparl
21:30 10.09.2020

Британсько-європейські переговори: чи потрібна Лондону угода?

Десь ми це вже чули. Черговий раунд переговорів про взаємини сторін після Брекзиту розпочався із заяви Лондона про те, що він готовий і може вийти з ЄС без угоди, буде процвітати без нього, що час закінчується, і що відповідальність за безвихідну ситуацію повністю лежить на впертому Брюсселеві.

Ці випади супроводжуються немов рефреном рядка з поеми "Прав, Британія, морями!", який звучить так: "Британці ніколи, ніколи, ніколи не будуть рабами". У минулі вихідні головний переговірник Лондона Девід Фрост знову увімкнув цю платівку, наполягаючи на тому, що Британія не дозволить собі бути "державою-васалом". Коротко кажучи, все це вже було.

Проблема в тому, що час для досягнення результату збігає. Угода повинна бути укладена, як вказує Борис Джонсон, до 15 жовтня і ратифікована до кінця року.

На цьому тлі Євросоюз приголомшило повідомлення Financial Times про те, що Британія готова відмовитися від деяких зобов'язань щодо Північної Ірландії, які вона взяла на себе за протоколом до Угоди про вихід. Брюссель ясно давав зрозуміти, що повне виконання положень протоколу є не тільки юридично обов'язковим для Лондона, але й необхідною умовою укладення будь-якої угоди про майбутнє торговельне співробітництво з ЄС.

Ключові положення протоколу стосуються запобігання поверненню жорсткого кордону між Північною Ірландією і Республікою Ірландія, що дозволило б Півночі залишатися частиною внутрішнього ринку ЄС за умови дотримання його правил.

За даними видання, Лондон хоче послабити процедури повідомлення про державну допомогу шляхом надання дискреційних повноважень міністерствам і відмовитися від спрощених експортних декларацій, коли товари переправляються через Ірландське море до Великобританії. Британський уряд визнає, що для товарів, що рухаються в протилежному напрямку, будуть потрібні перевірки.

Лондон каже, що він просто пропонує рішення "навислих проблем" і що його пропозиції повністю сумісні з протокольними зобов'язаннями й можуть бути застосовні тільки в тому випадку, якщо переговори з комісією в Об'єднаному комітеті (ОК) з імплементації Угоди про вихід не увінчаються успіхом.

Таким чином, цього тижня переговори почнуться з роз'яснення роз'яснень, перш ніж повернуться до двох найбільш істотних розбіжностей, які дотепер блокують угоду: як поєднати промислові субсидії Сполученого Королівства з вільним доступом на ринки ЄС і як узгодити обмеження на доступ рибалок ЄС до британських вод з вільним доступом останніх до рибних ринків ЄС.

Однак в Брюсселі зростає стурбованість тим, що нескінченна войовнича риторика Лондона дійсно означає, що насправді він не має наміру укладати угоду, попри плачевні наслідки такого вибору.

Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.

Індія - друга за кількістю інфікованих країна в світі, де щодня реєструють близько 100 000 нових випадків зараження. Але незважаючи на це, націоналістичний уряд не поспішає вживати реальні заходи для стримування пандемії, натомість віддаючи перевагу розпалюванню релігійної ворожнечі в суспільстві.
22:23 18.09 2020
За кілька десятиліть офіс став другою домівкою для представників багатьох професій. Білі комірці встигли стати і соціальним класом, і своєрідною субкультурою. Але пандемія коронавірусу в один момент зруйнувала цей уклад, змусивши багатьох проміняти робочий стіл на домашнє крісло, а сірий костюм на піжаму в горошок. Так яким буде офіс прийдешнього часу?
15:46 17.09 2020
Наша найближча сусідка в Сонячній системі, Венера, традиційно не вважалася перспективним напрямком пошуку життя поза Землею. Але останнє відкриття астрономів може змінити це уявлення.
10:46 16.09 2020
Поки що господар Кремля демонструє прихильність до свого колеги-диктатора, але цілком можливо вже зараз готується до транзиту влади в Білорусі.
20:30 15.09 2020
17 вересня український футбольний клуб "Колос" напише нову главу своєї історії: він зустрінеться з грецьким "Арісом" в Салоніках у другому відбірковому раунді Ліги Європи.
20:40 14.09 2020
Попри багатотисячні протести й заклики народу піти у відставку, Олександр Лукашенко продовжує триматися за владу. Очевидно, однієї тільки волі суспільства недостатньо, щоб повалити досвідченого диктатора. Але що в цій ситуації може зробити Захід?
17:49 11.09 2020
Отруєння лідера російської опозиції Олексія Навального, схоже, остаточно налаштувало більшість європейців проти Владіміра Путіна і виплеканого ним проєкту - російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2".
17:05 09.09 2020
У Словаччині ймовірний замовник резонансного вбивства журналіста Яна Куцяка був визнаний невинним. Проте на цьому історія не закінчується, адже сторона обвинувачення готуватиме апеляцію, а зміни, що відбулися в країні за останні 2 роки, вселяють надію, що справедливість візьме гору.
19:38 08.09 2020
Поки глобальні нафтопереробні компанії готуються компенсувати свої втрати від падіння попиту на викопне паливо через "зелену революцію" шляхом збільшення виробництва пластику, міжнародне співтовариство повинне об'єднатися, щоб зупинити нестримне забруднення планети пластиковими відходами.
16:50 07.09 2020
Під час міграційного кризи 2015-2016 рр. багато німців очікували, що Німеччина зазнає невдачі. Тоді традиційно обережна канцлерка Ангела Меркель в рідкісному й спонтанному прояві емоційної чесності згуртувала свій розгублений електорат під гаслом: "Wir schaffen das" - ми впораємося з цим.
21:10 04.09 2020