Ці випади супроводжуються немов рефреном рядка з поеми "Прав, Британія, морями!", який звучить так: "Британці ніколи, ніколи, ніколи не будуть рабами". У минулі вихідні головний переговірник Лондона Девід Фрост знову увімкнув цю платівку, наполягаючи на тому, що Британія не дозволить собі бути "
Проблема в тому, що час для досягнення результату збігає. Угода повинна бути укладена, як вказує Борис Джонсон, до 15 жовтня і ратифікована до кінця року.
На цьому тлі Євросоюз приголомшило повідомлення Financial Times про те, що Британія готова відмовитися від деяких зобов'язань щодо Північної Ірландії, які вона взяла на себе за протоколом до Угоди про вихід. Брюссель ясно давав зрозуміти, що повне виконання положень протоколу є не тільки юридично обов'язковим для Лондона, але й необхідною умовою укладення
Ключові положення протоколу стосуються запобігання поверненню жорсткого кордону між Північною Ірландією і Республікою Ірландія, що дозволило б Півночі залишатися частиною внутрішнього ринку ЄС за умови дотримання його правил.
За даними видання, Лондон хоче послабити процедури повідомлення про державну допомогу шляхом надання дискреційних повноважень міністерствам і відмовитися від спрощених експортних декларацій, коли товари переправляються через Ірландське море до Великобританії. Британський уряд визнає, що для товарів, що рухаються в протилежному напрямку, будуть потрібні перевірки.
Лондон каже, що він просто пропонує рішення "навислих проблем" і що його пропозиції повністю сумісні з протокольними зобов'язаннями й можуть бути застосовні тільки в тому випадку, якщо переговори з комісією в Об'єднаному комітеті (ОК) з імплементації Угоди про вихід не увінчаються успіхом.
Таким чином, цього тижня переговори почнуться з роз'яснення роз'яснень, перш ніж повернуться до двох найбільш істотних розбіжностей, які дотепер блокують угоду: як поєднати промислові субсидії Сполученого Королівства з вільним доступом на ринки ЄС і як узгодити обмеження на доступ рибалок ЄС до британських вод з вільним доступом останніх до рибних ринків ЄС.
Однак в Брюсселі зростає стурбованість тим, що нескінченна войовнича риторика Лондона дійсно означає, що насправді він не має наміру укладати угоду, попри плачевні наслідки такого вибору.
Переклад статті The Irish Times підготував Ярослав Супрун.